چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم؟

آیا تا به حال نگران اینکه مردم درمورد شما چه فکر می کنند، شده‌اید؟ ممکن است در آیینه نگاه کنید و از خود بپرسید» آیا من جذاب هستم؟» یا شاید باوراین تعاریف برایتان سخت است.

در واقع، بخش بسیار زیادی از جذابیت ناشی از سطح اعتماد به‌ نفسی است که آن را احساس و فرافکنی می‌کنیم. بله، برای افزایش اعتمماد به نفس می توان عمل زیبایی کرد، اما یک تغییر ساده در طرز فکر، شما را بسیار جذاب‌تر می کند.

به جذاب‌ترین افرادی که تا به حال دیده‌اید فکر کنید، به احتمال زیاد جذابیت آن‌ها فقط به خاطر ظاهرشان نیست. اما شما چگونه می‌توانید چنین جذابیتی داشته باشید؟ برای دریافت پاسخ این سوال در این مقاله از سایت وان جذب با ما همراه باشید.

در این مقاله توضیح می‌دهیم که چگونه جذابیت با موفقیت در سایر زمینه‌ها ارتباط دارد. مهم‌ترازآن پنج ترفند عملی به شما پیشنهاد می‌دهیم که تقریبا بلافاصله شما را جذاب‌تر می‌کند.

در نهایت، درمورد اینکه چگونه می‌توانید از جذابیت جدید خود نهایت استفاده را ببرید، صحبت می‌کنیم.

جذابیت چقدر مهم است

بیایید با بررسی اینکه چگونه به جذابیت فکر کنید و چرا اهمیت دارد، شروع کنیم. اول، توجه داشته باشید که جذابیت فقط ظاهر خوب نیست.

ظاهر فیزیکی که با آن متولد شده‌اید لزوماً تاثیر زیادی بر جذابیت شما ندارد.

علاوه بر این به یاد داشته باشید که همیشه راه‌هایی برای بهترین استفاده از ظاهرتان هست که بعد درمورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم.

با این حال، با صرف نظر از ظاهرتان می‌خواهیم به شما پیشنهاد کنیم که فقط با تغییر نگرش، خود را بسیار جذاب کنید.

یک فرد بسیار جذاب، فردی است که به دلیل اعتماد به نفس و کاریزمای خود، چیزهای خوبی به زندگی خود جذب می‌کند. همانطور که فرصت‌های جدید به سمت شما سرازیر می‌شود، مردم به سمتتان جذب می شوند.

و صحبت کردن درمورد این نوع جذابیت نشان دهنده‌ی اهمیت آن است.

اهمیت اعتماد به نفس

همانطور که تأکید کردیم، اعتماد به نفس و جذابیت با هم ارتباط دارند. خیلی ساده، بیشتر مردم به سمت افراد با اعتماد به نفس کشیده می‌شوند.

تصور کنید دو نفر در یک اتاق هستند، یکی از آن‌ها قوز کرده و به زمین نگاه می‌کند درحالی که دیگری سر خود را بالا گرفته و لبخند می‌زند، چشمانتان به کدام سمت کشیده می شود؟

اگر این تمام اطلاعاتی است که در مورد آن‌ها دارید، ترجیح می‌دهید با کدام یک صحبت کنید؟ این موضوع به شما نشان می‌دهد که سیگنال‌های اعتماد به نفس چقدر می‌تواند قدرتمند باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که مهم نیست شما چه کاری انجام می‌دهید، نشان دادن اعتماد به نفس باعث می‌شود مردم شما را به عنوان فردی شایسته‌تر قضاوت کنند. این موضوع در مصاحبه‌های شغلی، در روابط، در حین صحبت با مشتریان بالقوه، و تقریباً در هرجای دیگری صدق می‌کند.

حتی زمانی که تنها هستید اگر اعتماد به نفس داشته باشید احتمال اینکه کارآمد باشید و به اهداف خود برسید بیشتر است.

حتی اگر هنوز اعتماد به نفس ندارید، شواهد نشان می‌دهد که حتی تظاهر به اعتماد به نفس بسیار جذب‌کننده است.

در برخی از ادبیات توسعه فردی و مربیگری به این کار «وانمود کردن» می‌گویند.

به عبارت دیگر، شما طوری رفتار می‌کنید که انگار از قبل چیزهایی که می‌خواهید را دارید (خواه پول باشد،  یا اعتماد به نفس یا یک بدن عالی)،وهمین عمل به شما کمک می‌کند به آنچه می‌خواهید برسید.

مراحل جذاب شدن چیست؟

خب، ما درمورد اینکه چگونه جذابیت چیزی فراترازفقط ظاهر(خوب داشتن) است صحبت کردیم. حتی اگر ظاهر شما در اعتماد به نفس شما نقش داشته باشد. همینطور توضیح دادیم که چرا ممکن است اعتماد به نفس ازهرویژگی یا حسن دیگری کلیدی‌تر باشد.

اکنون بیایید به بررسی گام‌های واقعی که امروز می‌توانید برای جذاب‌تر شدن انجام دهید، بپردازیم.

برای هرپنج ترفند، با مثال به شما نشان می‌دهیم ازهرکدام چگونه در زمینه‌های مختلف، استفاده کنید.

لباس زیبا بپوشید و آراسته باشید

با وجود اینکه ظاهر همه‌چیز نیست، اما نحوه‌ی معرفی خود نقش مهمی در جذب افراد و فرصت‌ها دارد. لباس خوب پوشیدن مهم است اما می‌تواند تفسیرهای متفاوتی (از لباس خوب) وجود داشته باشد.

سعی کنید لباسی بپوشید که نشان دهنده‌ی شخصیتی که دارید یا می‌خواهید داشته باشید، باشد. اگر به شما احساس اصالت و اعتماد به نفس می‌دهد، این لباس مناسب شماست.( تا زمانی که به طور کلی مناسب محیط باشد).

در نهایت اینکه یک لباس چه احساسی در شما ایجاد می‌کند بسیار مهم‌تر از مدهای خاص است. زیرا آن احساس خوب، اعتماد به نفس لازم برای جذاب بودن را ایجاد می‌کند. آراسته بودن نیز نقش کلیدی دارد.

دوباره میگوییم، هیچ قانونی ندارد. فقط بدن و موهای خود را تمیز نگه دارید و مدل مویی انتخاب کنید که شما را عالی نشان دهد.

اگر مطمئن نیستید چه چیزی بهتر است، مدلی را انتخاب کنید که شبیه به چیزی باشد که از آن خوشتان می‌آید، سپس سعی کنید آن سبک را تغییر دهید تا متعلق به شما شود.

تصورتان از خودتان را تغییر دهید

از خود بپرسید »من چه تصوری از خود دارم.«  تهیه‌ی فهرستی از کلماتی که نشان دهنده‌ی دیدگاه شماست، می‌تواند مفید باشد. صادق باشید و توصیفاتی که خیلی مطلوب نیست و به ذهنتان می‌آید را بنویسید.

برای مثال ممکن است متوجه شوید خود را دلسوز (مثبت)، درونگرا ( خنثی) وکسل‌ کننده (منفی) می‌ببینید.

برای هر مورد منفی یا خنثی موجود در در لیست، خود را به چالش بکشید تا توصیف جدیدی که کاملاً  مثبت باشد را بگویید.

می‌توانید درونگرا را متفکر و کسل‌ کننده را قابل اعتماد توصیف کنید. هدف از این فرآیند این است که ببینید تصور شما از خودتان فقط یک نوع دیدگاه است و شما می‌توانید انتخاب کنید که دیدگاه مثبتی نسبت به خود داشته باشید.

همانطور که گفته شد، هدف داشتن خیلی خوب است. بنابراین، سعی کنید سه کلمه‌ی دیگر را به عنوان هدف مد نظر قرار دهید. برای مثال می‌توانید  داشتن ویژگی‌های «خلاق» و «صبور» را هدف خود قرار دهید. برای رشد این ویژگی‌ها چه باید کرد؟ دو کاری که می‌توانید در این هفته انجام دهید را انتخاب کنید.

مثبت فکر کن

بالا بردن اعتماد به نفس و جذابیت کلی نیز مستلزم حفظ مثبت‌اندیشی است.

در قسمت بالا درمورد چگونگی بهبود دیدگاه خود صحبت کردیم. پس بیایید به این فکر کنیم که چگونه می‌توانید همه‌چیز را با دید خوش‌بینانه‌تری ببینید. در این قسمت، یادگیری ترفندهایی برای متوقف کردن افکار منفی در مسیرشان، مفید است.

این چهار مورد را ببینید:

مسائل منفی را به مثبت تبدیل کنید.) برای مثال «نمی توانم بیرون بروم، چون باران می‌بارد» به «امروز می‌توانم از روز آرام در خانه برای کار روی یک پروژه‌ی خلاقانه، استفاده کنم» تبدیل ‌شود).

یک علامت توقف را در ذهن خود تصور کنید یا با صدای بلند بگویید «توقف».

روی یک خاطره‌ی مثبت که به شما حس خوبی می‌دهد تمرکز کنید، انگشت شصت واشاره‌ی خود را هم‌زمان لمس کنید. با گذشت زمان فقط با لمس باهم این دو انگشت حس خوبی به شما دست می‌دهد.

هر وقت که احساس منفی به شما دست داد یک کار فیزیکی انجام دهید.این کار حواس شما را پرت می‌کند و اندروفین ترشح می‌کند. حتی فقط ده دقیقه رقصیدن یا پانزده دقیقه دویدن، می‌تواند حس متفاوتی ایجاد کند.

خودت را بشناس

خودشناسی، خودآگاهی شما را افزایش می‌دهد و بهتر می‌توانید خود را بپذیرید، که به نوبه‌ی خود اعتماد به نفس را به روشی جذاب بالا می‌برد. منطور ما از خودشناسی چیست؟ هرچیزی که باعث تفکر شما شود و خود را بهتر بشناسید.

مطلب مرتبط: خودآگاهی شما چیست و چرا ما خودپذیری را نادیده می گیریم؟

داشتن یک دفتر خاطرات ایده‌ی خوبی است. حتی اگر هر روز فقط چند خط درمورد احساسات خود بنویسید. اگر راحت‌ترید که با کسی صحبت کنید و احساساتتان را بگویید، روانشناس یا یک دوست که شما را قضاوت نمی‌کند نیز به همان اندازه مفید است.

یکی دیگر از بخش‌های جالب خودشناسی، یادگیری توانایی‌های جدیدی است که شما را چند بعدی‌تر و جالب‌تر می‌کند.

اگر این هفته این کار را شروع کنید چه چیزی از دست می‌دهید؟

چه یادگیری زبان یا ساز جدید، نوشتن یک رمان، کسب مدرک جدید یا رفتن به کلاس های رقص باشد. با شناخت بهتر خود، اعتماد به نفس و جذابیت خود را افزایش خواهید داد.

با دیگران مهربان باشید

هرگز قدرت شفقت و همدلی و سخاوت واقعی را در جذاب بودن، دست‌کم نگیرید. مجددا به افرادی که به نظرتان جذاب هستند فکر کنید. احتمالاً این افراد با دیگران ارتباطات معنادار دارند و دوست دارند که به دیگران برای داشتن یک زندگی عالی کمک کنند.

علاوه بر این به صورت منظم وقت گذاشتن برای داشتن ارتباط خوب با دیگران، به سادگی باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. با تمام این‌ها، هنگام مهربان بودن با دیگران به خود نیز احترام بگذارید. نباید خود را آزار دهید و به زمین بزنید تا فردی مهربان و جذاب باشید.

درواقع اگر مراقب خودتان نباشید به دیگران هم نمی‌توانید کمک کنید. پس تا جایی که به سلامتی و شادیتان لطمه نمی زند به دیگران کمک کنید. مراقبت از خود، باعث افزایش اعتماد به نفس نیز می‌شود. مردم کسانی که حد خود را می‌دانند و ارزش خود را حفظ می‌کنند را تحسین می‌کنند.

مزایای جذابیت و اعتماد به نفس

در این مرحله، معنای جذاب بودن را درک کرده‌اید و به این فکر می‌کنید که چگونه برای دیگران جذاب‌تر شوید.

با در نظر گرفتن همه‌ی این‌ها، بیایید عمیق‌تر به مزایایی که از اعتماد به نفس و جذابیت به دست می‌آورید، فکر کنیم.

اول اینکه اگر اهداف خود را مصمم و با اعتماد به نفس دنبال کنید و خود را لایق آن بدانید به احتمال زیاد در آن بهترین خواهید بود.

همچنین باثبات‌ترمی‌شوید و استرس خود را بهتر مدیریت می‌کنید. فرد بااعتماد به نفس به جای اینکه به خود شک کند و دیگران را از خود براند، با مشکلات روبه‌رو می‌شود و به هر‌طریقی پیروز می شود.

حتی اگر به نتیجه دلخواه نرسید، اعتماد به نفس باعث می‌شود بدون اینکه از خود متنفر شوید از شکستتان درس بگیرید. علاوه بر این، هرچه اعتماد به نفس و جذابیت شما بیشتر باشد، احتمال اینکه عقب‌نشینی کنید کمتر است.

به جای فکر کردن به اینکه نمی‌توانید کارها را انجام دهید یا از عهده‌ی مشکلات بر نمیایید، با چالش‌ها روبه‌رو شوید و ریسک کنید. این کار باعث رشد شما و کاهش پشیمانی (از کارهای نکرده)می‌شود.

همچنین سه شکل خاص دیگری از اعتماد به نفس هست که ارتباط نزدیکی با جذابیت و شادی دارد:  اعتماد به نفس ظاهری ، اعتماد به نفس اجتماعی، اعتماد به نفس در روابط عاطفی

اعتماد به نفس ظاهری

برای بسیاری از ما دستیابی به اعتماد به نفس بسیار  سخت است. دائما مورد بمباران پیام‌هایی قرار می‌گیریم که می‌گویند باید چگونه باشیم، درحالیکه بسیاری از آنها تصاویر غیرواقعی و فیلتر شده و فتوشاپ است.

با این حال، ببینید بدن شما چه قدر توانمند است. چه هنگام بارداری، ورزش و رقصیدن و مسافرت، بدنتان همیشه توانا بوده‌است.

بدنتان سزاور عشق و ارزشمند دانستن است. اگر بتوانید اعتماد به نفس ظاهری داشته باشید بسیار شادتر خواهید بود.

دو شخص متضاد هم را در نظر بگیرید. یکی بدن «بی عیب و نقص» با چهره ای خشک ایستاده و دیگری کمی اضافه وزن یا کمبود وزن دارد اما می‌خندد و خوش صحبت و مهربان است.

بیشتر مردم ناخودآگاه جذب شخص دوم می‌شوند حتی اگر خیلی ایده‌آل نباشد. بنابراین اگر بتوانید با بدن خود صلح کنید و آن را دوست داشته باشید دیگران نیز آن را دوست خواهند داشت (و شما را!).

اعتماد به نفس اجتماعی

همانطور که قبلاً به این موضوع اشاره کردیم، اعتماد به نفس اجتماعی دیگران را به سمت شما جذب می کند. از مزایای این نوع اعتماد به نفس دوستی با افرادی است که می توانند از شغل و حرفه‌ی شما حمایت کنند.

علاوه بر این، ما ذاتاً موجوداتی اجتماعی هستیم و با ارتباط با دیگران به افراد سالم‌تر و شادتری تبدیل می‌شویم.

پنج ترفندی که قبلاً توضیح دادیم می‌تواند به شما در داشتن اعتماد به نفس اجتماعی کمک کند. با این حال می‌توانید برخی از ترفندهای خاص را برای تقویت اعتماد به نفستان در مواقعی که کمی به مشکل می خورید، امتحان کنید.

برای مثال، روی گوش دادن فعال تمرکز کنید، به اینکه چطور واکنش نشان دهید و از زبان بدن برای ابراز علاقه‌ی خود استفاده کنید.

دوم، سعی کنید حالت بدنتان باز باشد، شانه‌های خود را راحت و رها کرده و بازوهایتان را در کنار یا روی پاهای خود قرار دهید.

شوخ بودن نیز برای روابط اجتماعی مفید است، پس اگر داستان خنده داری دارید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. واکنش مثبت دیگران باعث اعتماد به نفس در دفعات بعدی می‌شود.

اعتماد به نفس در رابطه

اگر لباس (خوب) می‌پوشید تا احساس خوبی داشته باشید و مراقب آراستگی خود هستید یعنی اعتماد به نفس در رابطه را دارید.

زمانی که اعتماد به نفس داشته باشید احساس اصالت می‌کنید که فواید زیادی دارد، می‌دانید که آن شخص با خود واقعی شما رابطه دارد نه کسی که به آن تظاهر می‌کنید.

علاوه بر این، اعتماد به نفس در رابطه باعث می‌شود دیگران به شما احترام بگذارند زیرا نشان می‌دهید که لایق آن هستید.

همینطور اگر کسی از اعتماد به نفس شما ناراحت  شود نشان می‌دهد که او شخص مناسب شما نیست و آن کسی که شما برای زندگی خود می‌خواهید نیست.

با این حال اعتماد به نفس در رابطه سخت‌ترین نوع اعتماد به نفس است. سعی کنید به این فکر کنید که هر ملاقاتی می‌تواند به خودی خود جالب و سرگرم کننده باشد.

اگر از همراهی آن شخص لذت می‌برید، این یک موفقیت است. اما هرچه بیشتر درمورد خودتان بدانید بهتر می‌توانید بفهمید که از شریک عاطفیتان چه می‌خواهید. پیشنهاد می کنیم مطلب قانون جذب عشق را نیز مطالعه کنید.

با خود هیپنوتیزمی چگونه جذاب‌تر شویم

سایت وان جذب آهنگ‌هایی را در دسترستان قرار می‌دهد که می توانید در هر زمان و در خلوت خانه‌یتان به آن گوش دهید، آهنگ‌های ضبط شده با عبور از موانع ذهنتان باعث تغییر باورهای منفی و قدیمیتان می‌شود.

بیشتر اوقات، ما بدترین منتقدان خود هستیم و همیشه مانع خود می‌شویم، با تمرکز مداوم بر ترس عدم جذابیت، جذابیت خود را از دست می‌دهیم.

شکستن این چرخه‌ی منفی بسیار سخت است اما هیپنوتیزم به صورت منحصربه‌فردی به شما کمک می‌کند تا متفاوت و مثبت‌تر فکر کنید.

بنابراین، چه می‌خواهید اعتماد به‌نفس خود را تقویت کنید، چه می‌خواهید در محل کارتان قاطع‌تر باشید، یا فقط هر روز احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید، همین امروز خود هیپنوتیزم را امتحان کنید.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا