چشم سوم

چشم سوم یا همان چاکرای ششم، یکی از هفت چاکرای اصلی است که در بدن انسان ها وجود دارد. هر انسان از هفت چاکرا برخوردار است که در ادامه این مقاله هر کدام را به صورت خلاصه توضیح داده ایم. هر یک از این چاکراها با قسمتی از زندگی روزمره انسان در ارتباط بوده و تقویت آن ها قابلیت های منحصر به فردی در آن زمینه در اختیار انسان قرار می دهد. چشم سوم ششمین چاکرایی است که در بدن انسان وجود داشته و مکان آن بین دو ابرو و روی پیشانی است.

چاکرا ششم به طور مستقیم با فهم و ادراک انسان ارتباط دارد و اگر فردی بتواند آن را در حالت متعادل و فعال نگه دارد، خواهد توانست با کائنات ارتباط برقرار کرده و دنیای ماوراء الطبیعه را احساس کند. باز کردن چشم سوم از گذشته تاکنون در بسیاری از جوامع قدیمی مطرح بوده و گذشتگان ما از این پدیده به عنوان یک موهبت الهی بزرگ یاد کرده اند

چشم سوم به افراد قدرت روشن بینی، پیش بینی آینده، درک حقیقت پدیده ها و فهم چیزهایی را می دهد که انسان در حالت عادی قادر به تشخیص آن ها نیست. به همین خاطر، امروزه در میان کسانی که علاقه خاصی به دنیای فراطبیعی داشته و دوست دارند قدرتی بالاتر از آن چه در اختیارشان است داشته باشند، چشم سوم یا همان چاکرا ششم به یک موضوع بسیار جذاب و هیجان انگیز تبدیل شده است. اگر شما هم مایل به آشنایی بیشتر با چشم سوم بوده و کنجاوید درباره چگونگی باز شدن آن و جنبه های دیگر این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید، در ادامه این مطلب همراه ما بمانید.

5 نشانه باز بودن چشم سوم که نمی خواهدن شما بدانید:

حتما ویس بالا را گوش دهید، علاوه بر 5 نشانه، به این سوال پاسخ داده ایم که آیا چشم سوم ربطی به موجودات ماورایی، ارواج، جن و… دارد یا خرافات است؟

————-

چشم سوم (چاکرا ششم) چیست؟

چاکرای ششم مشهور ترین و معروف ترین چاکرایی است که در بدن انسان وجود دارد. محبوبیت و یا بهتر است بگوییم شهرت این چاکرا به دلیل قابلیت هایی است که فعال شدن آن در فرد ایجاد می کند. از گذشته تاکنون این پدیده را با اسم های مختلفی می شناختند. عناوینی مثل چاکرا ششم، چشم سوم، چاکرا آجنا، چاکرا پیشانی، چاکرا نور، چاکرا بصیرت، چشم دل، چشم درون و غیره جزو مواردی هستند که همگی به یک چیز اشاره می کنند.

این پدیده به صورت فیزیکی نیست و شاید خیلی ها تصور کنند منظور از چشم سوم، چشمی است که در میان دو ابرو ظاهر می شود. در حالی که این طور نبوده و آن چه در تصاویر وجود دارد، تنها سمبل و نمادی از چشم سوم و مکان آن می باشد. چشم سوم یک حالت و یک نیروی درونی است که در قالب پدیده های فیزیکی و مادی گنجانده نمی شود. تمامی چاکراها به صورت متافیزیکی هستند و وجود خارجی ندارند و چاکرا ششم نیز به همین شکل می باشد.

این چاکرا به عنوان مرکز فرماندهی دیگر چاکراها عمل کرده و وظیفه نظارت بر ذهن و روح فرد را برعهده دارد. به بیان دیگر می توان گفت مسئولیت چشم سوم برقراری ارتباط بین جنبه مادی و معنوی انسان است. این یعنی فعال کردن چشم سوم در واقع ایجاد پل ارتباطی بین بعد فیزیکی و متافیزیکی افراد است.

در ادیان مختلف از جمله اسلام، به صورت مستقیم و غیرمستقیم به چشم سوم اشاره شده است. حتی برخی معتقدند نماز خواندن مسلمانان نیز در هر شبانه روز به نوعی با چاکرا ششم در ارتباط است. چرا که هر مسلمان در طول شبانه روز هفده رکعت نماز می خواند و در هر رکعت دوبار پیشانی اش را در حالت سجده به روی مهر فشار می دهد. این کار یکی از فعالیت هایی است که باعث تحریک چشم سوم می شود. در دین اسلام و نماز خواندن نیز سجده مومن با عروج وی به عالم معنا همراه است و می توان از این موارد این نتیجه را استنباط کرد که نماز و سجده هایی که در آن انجام می شود، به نوعی با فعال شدن چشم سوم و ادراک بیشتر فرد نسبت به حقیقت عالم ارتباط نزدیکی دارد.

در ادامه راجع به ادیان دیگری که در آن به صورت مستقیم و غیرمستقیم به چشم سوم اشاره شده است توضیحات خوبی را داده ایم که خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

چشم سوم در اسلام

چشم سوم در اسلام

برای خیلی ها این سوال مطرح است که چشم سوم در اسلام نیز وجود دارد یا خیر؟ همان طور که می دانید در اسلام نیز آمده که نماز خواندن و عبادت خداوند می تواند در طولانی مدت باعث باز شدن چشم بصیرت یا همان چشم سوم در افراد شود. در هنگام سجده نماز، به قسمت پیشانی ما که آجنا نیز نام دارد فشار وارد شده و این قسمت دقیقاً همان بخشی است که چاکرا ششم در آن قرار دارد.

در هنگام نماز و پس از سجده اگر با چشمان تان نگاهی به بینی تان کنید، فشار بیشتری به چشم سوم خود وارد کرده و این کار در دراز مدت می تواند چشم سوم یا همان چاکرا ششم فرد را تقویت کرده و باز کند. اگر قصد دارید بدانید که حکم چشم سوم در اسلام چیست و در چه مواردی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به این پدیده اشاره شده است، به مواردی که در ادامه این بخش به آن ها اشاره کردیم توجه نمایید.

اشاره مستقیم و غیرمستقیم به چاکرا ششم در دین اسلام

از نظر دین مبین اسلام، افرادی که اقدام به باز کردن چشم سوم و استفاده از چاکرای ششم خود می کنند در دو گروه تقسیم بندی می شوند. گروه اول افرادی اند که این کار را با اهداف خوب و نیت خیر انجام داده و استفاده بدی از این توانایی ویژه نمی کنند و گروه دوم نیز افرادی هستند که با امیال شیطانی و نفسانی در مسیر باز کردن چشم سوم قدم برداشته و استفاده مناسبی از آن نمی کنند. طبیعی است اگر فردی از قابلیت چشم سوم یا همان چاکرا ششم (یا دیگر چاکراها) در مسیر مناسبی استفاده کرده و دل به هوس و امیال پلید نسپارد، هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد داشت.

جالب است بدانید در قرآن نیز به صورت مستقیم به چشم سوم اشاره شده است. به طوری که خداوند در آیه ۲۲ سوره قاف می فرماید: «تو در غلفت از این بودی پس ما پرده را برداشتیم و چشمانت تیزبین شد.» اگر بخواهیم نگاهی عمقی تر به این مسئله داشته باشیم، می توان گفت خداوند در این آیه به پرده ای اشاره می کند که سد راه دید بیشتر انسان هاست. این پرده سدی است که مانع دیدن بهشت و جهنم، خوبی و بدی ها و حقیقت توسط انسان ها می شود. این پرده اگر کنار برود، انسان می تواند از تمام حواس خود به نحو احسن استفاده کرده و از گذشته و آینده خود با صورت کامل باخبر باشد.

علاوه بر این آیه، خداوند در بخشی دیگر در قرآن کریم می فرماید: «ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا / هر کس تقوا پیشه کند خداوند به او فرقان عطا مى ‏کند.» جالب است بدانید منظور از فرقان قدرتی است که اگر فردی از آن بهره مند شود، قابلیت ایجاد تمایز بین حق و باطل را به دست خواهد آورد.

از این آیه می توان این موضوع را برداشت کرد که دو چشم انسان تنها قابلیت دیدن مادیات و پدیده های طبیعی را داشته و درک عمیقی از اتفاقات را ندارند. در مقابل چشم دنیایی انسان، چشم دیگری هم وجود دارد که به چشم سوم معروف است و انسان با استفاده از آن می تواند همه چیز را، از گذشته تا آینده ببیند و پدیده های مختلف را آن طور که حقیقت دارند درک کنند. این قابلیت و توانایی با استفاده از تقوا پیشه کردن و اطاعت از خداوند تبارک و تعالی در افرادی که به مرحله بالایی از ادراک رسیده باشند ایجاد شده و به آن ها قدرتی ماورای قدرت دنیوی شان می دهد.

چشم سوم در مذاهب و ادیان دیگر

چشم سوم در مذاهب

حال که با جایگاه چشم سوم و وجود آن در آیات و روایات دین اسلام آشنا شدیم، نوبت به آن است که جایگاه چاکرا ششم را در دیگر ادیان نیز بررسی نماییم. علاوه بر اسلام، در روایات معنوی دارمیک از هند نیز به چشم سوم یا همان چاکرای آجنا اشاره شده است. بر اساس این روایات، چشم سوم همانند دروازه ای است که با عبور از آن می توان به قلمروهای درونی و فضاهایی که آگاهی فرد بسیار بالاتر از حالت معمولی است ورود پیدا کرد. اگر این روایات را در کنار نتایج علمی بدست آمده از چشم سوم بگذاریم، می توان گفت منظور از قلمرو درونی همان احساسات و ادراک هایی است که افراد با بازکردن چشم سوم به آن ها دست پیدا می کنند. قدرت ادراکی که پس از این اتفاق در افراد ایجاد می شود، باعث درک حقیقی افراد از پدیده های پیرامون می شود.

در معنویت عصر نو نیز چشم سوم به عنوان نمادی مطرح است که نشان از روشنگری یا بیرون کشیدن تصاویر ذهنی با اهمیت معنوی یا روانی عمیق شخصی می باشد. چشم سوم غالباً با دیدگاه های مذهبی، شفافیت و واقع بینی، توانایی مشاهده پدیده های ماورا الطبیعه و همچنین پیش بینی اتفاقات در آینده همراه است. همچنین تجربه های جدیدی که خارج از کالبد جسم انسان رخ می دهد با باز شدن چشم سوم اتفاق می افتد. در روایات دارمیک، افرادی که ادعای استفاده از چشم سوم خود را دارند با عنوان بیننده شناخته می شوند. در هندوئیسم و بودیسم نیز به مکان چشم سوم اشاره شده است. به طوری که روایات این ادیان چاکرا ششم را در حوالی وسط پیشانی و اندکی بالاتر از محل اتصال ابروها دانسته و آن را نمایانگر روشنگری و واقع بینی می داند.

براساس این ادیان، باز کردن چشم سوم از طریق مدیتیشن به دست آمده و برای رسیدن به این توانایی بایستی ذهن فرد آماده باشد. جالب است بدانید خال مشهوری که در میان ابروی هندیان مرسوم است، با همین دیدگاه به وجود آمده و هندوها آن را با عنوان تیلاکا مطرح می کنند. تیلاکا در واقع بازنمایی از چشم سوم است که در مکان چاکرا ششم قرار می گیرد. بودایی ها نیز چشم سوم را چشم آگاهی دانسته و آن را عامل برتری افراد می کدانند. براساس اعتقادات بوداییان، چشم سوم موجب ایجاد روشنگری فراتر از دید جسمی در فرد شده و قدرت ادراک وی را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

نشانه های باز شدن چشم سوم

چشم سوم یا همان چاکرا ششم پدیده ای است که در فرد تغییرات گسترده ای ایجاد می کند. در واقع اصلی ترین عاملی که باعث می شود فردی به دنبال باز کردن چشم سوم برود، رسیدن به همین تغییرات است. حال فرض کنید شما به عنوان یک فرد علاقه مند که قصد باز کردن چشم سوم خود را دارد، مدت های زیادی درگیر این مسئله بوده و وقت و انرژی زیادی را برای باز کردن چاکرا ششم تان هزینه کردید. در این وضعیت شما از کجا باید بفهمید که چشم سوم تان باز شده یا نه؟ آیا با نشانه ها و علائمی که به شما می گوید چاکرا ششم تان قابل دسترس شده آشنا هستید؟ اگر جواب تان خیر است، در ادامه این بخش همراه ما باشید تا شما را با علائم باز شدن چشم سوم و تغییراتی که پس از این اتفاق در فرد رخ می دهد آشنا کنیم.

توانایی خواندن ذهن افراد

جالب است بدانید یکی از قابلیت هایی که باز شدن چشم سوم برای افراد در پی دارد، توانایی خواندن ذهن افراد و فهمیدن تصمیمات آتی آن هاست. شاید این موضوع کمی عجیب و باورنکردنی به نظر برسد اما با تقویت چشم سوم می توان تا حدودی ذهن کسانی که با آن ها معاشرت می کنید را خواند و قبل از آن که فرد تصمیم به انجام کاری بگیرد یا قصد گفتن چیزی را داشته باشد، شما متوجه آن بشوید.

خیلی از افراد با علم به این موضوع به دنبال پروسه باز کردن چشم سوم می روند. افرادی که از این قابلیت آگاه اند به دو دسته تقسیم می شوند؛ دسته اول کسانی هستند که با ذهن خوانی افراد در مسیر کارهای نیک و صالح قدم برداشته و از رخ دادن اتفاقات ناگوار جلوگیری می کنند و گروهی که این قابلیت را ابزاری برای رسیدن به اهداف شوم خود دانسته و استفاده مناسبی از آن نمی کنند.

فراموش نکنید چاکرا ششم کلیدی برای افزایش توانایی های ذهنی و روحی افراد است و چنانچه از آن برای اعمال شیطانی و ناپسند استفاده شود، قبل از آن که اثرات آن متوجه افراد دیگر شود، گریبان گیر شخصی که چشم سوم وی باز شده است می شود. پس اگر با حالاتی روبرو شدید که براساس آن می توانستید از تصمیمات دیگران مطلع شده و به نوعی ذهن شان را بخوانید، هوشیار باشید که چشم سوم تان فعال شده است.

پیش بینی آینده و دوراندیشی

جالب است بدانید فردی که چاکرا ششم وی باز شده است، توانایی پیش بینی آینده را داشته و می تواند از قدرت دوراندیشی خود استفاده کند. به طوری که با فعال شدن چشم سوم افراد می ‌تواند تا حدودی از اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد باخبر شده و قبل از این‌ که این اتفاقات رخ داده و مشکلی برایشان مطرح شود، با استفاده از قدرت دور اندیشی که نسیب شان شده از بروز مشکل جلوگیری نمایند. در واقع این افراد قدرت تجزیه و تحلیل بسیار بالایی پیدا کرده و علاوه بر بهره مندی از قدرت پیش بینی و دور اندیشی، توانایی بی نظیری در حل مشکلات و رفع موانع پیدا خواهند کرد.

طبیعی است این ویژگی ها یک شبه در فرد ایجاد نشده و شکل گیری این قدرت و توانایی همانند پروسه ای می باشد که ممکن است چندین ماه و سال به طول بیانجامد. با گذر از این موضوع فراموش نکنید که دور اندیشی و آینده نگری (آینده نگری که براساس پیش بینی و تجزیه و تحلیل های درست رخ دهد) جزو ویژگی های فردی است که چشم سوم وی باز شده است. البته هر گونه آینده نگری را نباید به چشم سوم نسبت داد و این حالت وقتی با حالات دیگری که در ادامه ذکر خواهیم کرد همراه شود، حاکی از فعال شدن چاکرا ششم دارد.

توانایی خواندن ذهن افراد

جالب است بدانید یکی از قابلیت هایی که باز شدن چشم سوم برای افراد در پی دارد، توانایی خواندن ذهن افراد و فهمیدن تصمیمات آتی آن هاست. شاید این موضوع کمی عجیب و باورنکردنی به نظر برسد اما با تقویت چشم سوم می توان تا حدودی ذهن کسانی که با آن ها معاشرت می کنید را خواند و قبل از آن که فرد تصمیم به انجام کاری بگیرد یا قصد گفتن چیزی را داشته باشد، شما متوجه آن بشوید.

خیلی از افراد با علم به این موضوع به دنبال پروسه باز کردن چشم سوم می روند. افرادی که از این قابلیت آگاه اند به دو دسته تقسیم می شوند؛ دسته اول کسانی هستند که با ذهن خوانی افراد در مسیر کارهای نیک و صالح قدم برداشته و از رخ دادن اتفاقات ناگوار جلوگیری می کنند و گروهی که این قابلیت را ابزاری برای رسیدن به اهداف شوم خود دانسته و استفاده مناسبی از آن نمی کنند.

فراموش نکنید چاکرا ششم کلیدی برای افزایش توانایی های ذهنی و روحی افراد است و چنانچه از آن برای اعمال شیطانی و ناپسند استفاده شود، قبل از آن که اثرات آن متوجه افراد دیگر شود، گریبان گیر شخصی که چشم سوم وی باز شده است می شود. پس اگر با حالاتی روبرو شدید که براساس آن می توانستید از تصمیمات دیگران مطلع شده و به نوعی ذهن شان را بخوانید، هوشیار باشید که چشم سوم تان فعال شده است.

حساسیت عجیب نسبت به نور

چاکرا ششم قابلیتی را به شما ارائه می کند که براساس آن نسبت به نور حساسیت ویژه ای پیدا می کنید. به همین خاطر، وقتی چاکرا ششم شما فعال می شود، شما قادر خواهید بود نورها را بیشتر و بهتر درک کرده و عمق نور را به شکل واضح تری ببینید. باز شدن چشم سوم باعث می شود رنگ ‌هایی که در اطراف تان وجود دارد برای شما شکل خاص تری پیدا کند. به طوری که رنگ ها را به صورت ستاره ای و مدور خواهید دید. همچنین در بسیاری از مواقع می توانید نورهایی که در پشت ابرها وجود دارد را به صورت واضح مشاهده نمایید. با توجه به این موارد، باز شدن چشم سوم حساسیت ویژه ای به نور در افراد ایجاد کرده و چشم آن ها را به نور حساس می کند.

تغییر احساسات و تقویت فکر و اندیشه

باز شدن چاکراهای مختلف، احساسات گوناگونی را در فرد ایجاد می کند. به همین خاطر، اگر چاکرا ششم شما باز شود، احساسات متفاوت و نیاز به تغییرات در شما احساس خواهد شد. باز شدن چشم و چاکرا ششم باعث تقویت فکر و اندیشه شما شده و روی ذهن تان اثر مثبت می گذارد. به همین خاطر پس از باز شدن چشم سوم می توان تغییرات واضحی را در رفتار و اخلاق فرد مشاهده کرد.

مثلاً اگر قبلا نسبت به حضور در یک فضا یا خوردن یک غذا احساس شادی و ذوق داشتید، پس از باز شدن چشم سوم این کار برای تان عادی شده و جلوه جذابی نخواهد داشت. یا اگر قبلاً رفتار تندی با اشخاص خاصی داشتید، فعال شدن چاکرا ششم این نوع رفتارها را در شما اصلاح می کند. تا به حال کسی نتوانسته علت بروز این تغییرات در افرادی که چشم سوم در آن ها فعال می شود را پیدا کند اما چیزی که مشخص و واضح است، تحولاتی است که روح فرد با آن روبرو می شود.

ایجاد تغییرات در رژیم غذایی

برای رسیدن به چاکرا ششم نیاز به تغذیه مناسب و پیروی از اصول تغذیه استاندارد است. این وضعیت پیش از باز شدن چشم سوم وجود دارد و بعد از باز شدن چشم سوم نیز تغییراتی در تغذیه افراد رخ می دهد. به طوری که شخصی که دارای چشم سوم است می تواند از تمام جزئیات غذایی که می‌ خورد اطلاعات کامل داشته باشد. در واقع با این توانایی، فرد خواهد توانست بهترین تغذیه ای که مناسب جسم و ذهن اوست پیدا کرده و با استفاده از یک برنامه غذایی ایده آل، به سلامت کامل جسم و ذهن برسد. بنابراین اگر در عادات غذایی تان نیز تغییرات ناگهانی رخ داد، این تغییرات ممکن است ناشی از باز شدن چشم سوم باشد.

سردردهای مکرر و شدید

همان طور که گفته شد، چاکرا ششم بین دو ابرو و روی پیشانی افراد قرار دارد. به همین خاطر افرادی که به تازگی در این مرحله قرار ‌گرفته و با فعال شدن چاکرا ششم شان روبرو هستند، سردردهای عجیب و شدیدی را در روزها اول احساس خواهند کرد. البته این احساس سردرد پس از مدت زمان کوتاهی از بین می رود اما در همین زمان کوتاه می تواند فرد را خیلی اذیت کند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که اقدام به باز شدن چاکرا ششم شان نموده اند، برای رهایی از این حالت می توانید در هوای آزاد پیاده روی کرده و قدم بزنید تا فشار سردردتان کمتر شود. همچنین تمریناتی که مربوط به افزایش تمرکز و آزادسازی ذهن است نیز جزو مواردی است که باعث بهبود سردرد و این گونه مشکلات احتمالی می شود.

باز شدن چشم سوم چقدر زمان می برد؟

باز شدن چشم سوم

اگر به باز شدن چشم سوم تان فکر می کنید، حتماً دوست دارید بدانید که فعال شدن چاکرا ششم یا همان چشم سوم چقدر زمان می برد؟ این سوال، سوالی است که برای خیلی ها سوتفاهم ایجاد کرده و آن ها را درگیر خود کرده است. بسیاری از افراد فکر می کنند اگر برای مدت زمان کوتاهی اقدام به ماساژ دادن پیشانی شان نموده و تمرینات مربوط به مدیتیشن را انجام دهند، خواهند توانست چشم سوم شان را باز نمایند. در صورتی که اصلاً این طور نبوده و فرایند باز شدن چشم سوم بسیار پیچیده، سخت و زمان بر است.

به همین خاطر اگر فکر می کنید به همین راحتی ها می توان در کوتاه مدت چشم سوم را باز کرد، سخت در اشتباهید چرا که شما هرگز نمی توانید با یکی دو هفته تمرین و تمرکز و انجام کارهای مبتدی مثل ماساژ و گوش دادن به سابلیمینال، چشم سوم خود را فعال نمایید. باز کردن چشم سوم پروسه ای است که به ثمر رسیدن آن ممکن است تا چندین سال نیز به طول بیانجامد. برخی ها با زیادی روی در ماساژ دادن پیشانی خود، وقتی درد و خارش را در این ناحیه احساس می کنند به این نتیجه می رسند که چشم سوم آن ها فعال شده! در صورتی که این طور نبوده و این درد و خارش تنها به دلیل حساسیت هایی است که زیاده روی آن ها در ماساژ دادن پوست شان ایجاد شده است.

بنابراین اگر بخواهیم به طور حدودی بگوییم که چقدر زمان لازم است تا چشم سوم فرد باز شود، می توان گفت این پروسه هرگز در کوتاه مدت رخ نداده و باز شدن چاکرا ششم (و البته دیگر چاکراها) فرآیندی است که گاهاً به سال ها زمان نیاز دارد. تعیین مدت زمان باز شدن چشم سوم به ویژگی های فردی که قصد انجام این کار را دارد نیز بستگی داشته و ممکن است در یک فرد این اتفاق خیلی زود رخ دهد و در افراد دیگر چند ده سال به طول بیانجامد.

آشنایی با هفت چاکرا بدن انسان

چاکرا ها

در بدن هر انسان هفت چاکرا وجود دارد. هر یک از این چاکراها کنترل ارگان های خاصی را برعهده داشته و بر روی جنبه خاصی از رفتار و کنش انسان تاثیر می گذارد. در این قسمت به صورت خلاصه به معرفی این هفت چاکرا پرداخته ایم.

چاکرا اول – چاکرا اصلی (ریشه)

اولین چاکرایی که در بدن انسان وجود دارد، چاکرای اصلی نام داشته و رنگ آن قرمز است. این چاکرا در راس دنبالچه فرد قرار داشته و به روده بزرگ، راست روده، کلیه ‌ها و همچنین غدد فوق کلیوی مربوط می ‌شود. چاکرای اصلی روی نیازهای اساسی فرد مثل غذا و خانه تاثیرگذار بوده و تقویت آن موجب بهبود زندگی روزمره افراد می شود. شما با کمک این چاکرا می توانید امنیت بیشتری داشته و زندگی را بهتر احساس کنید. چاکرای اصلی باعث می شود حاضر بودن شما در زمان و مکان پررنگ تر شده و زندگی واقعی تری داشته باشید.

همچنین مشکلاتی که به این چاکرا مربوط می ‌شود مواردی مثل مشکلات روده، درد‌های شدید کمر، رگ ‌های واریسی و مسائل احساسی مربوط به احساس امنیت جانی و مالی می باشد. اگر این چاکرا بسته باشد، فرد با احساس ناامنی و ضعف روبرو شده و نمی تواند تعادل را در زندگی خود داشته باشد.

به طور کلی برای باز کردن و تقویت چاکرا اصلی می توان کارهای ساده ای مثل اصلاح ساختار زندگی، درست راه رفتن و توجه به ویژگی های ظاهری، خوردن غذاهای سالم و پیروی از رژیم غذایی مناسب و همچنین قرار گرفتن در معرض بوهای خوب مثل میخک، نعنا هندی یا سدر را انجام داد. فعال بودن این چاکرا فرد را شاداب و پرانگیزه می کند.

چاکرا دوم – چاکرا ساکرال (خارجی)

چاکرای ساکرال، دومین چاکرایی است که با رنگ نارنجی نشان داده شده و دو اینچ پایین‌ تر از ناف قرار دارد. این چاکرا به صورت مستقیم با دستگاه تناسلی افراد مرتبط بوده و روی آن ها تاثیر می گذارد. به طوری که اندام هایی مثل بیضه‌ها، رحم و تخمدان‌ها و همچنین مثانه در راس این چاکرا قرار دارند. چاکرای دوم محل قدرت خلاقیت بوده و عواطف جنسی افراد در آن قرار می گیرد.

همچنین مشکلاتی که به این چاکرا مربوط می‌شوند عبارتند از ناباروری و مشکلات جنسی، درد در ناحیه باسن و پشت بدن، عدم تعادل احساسی و ایجاد مشکلات متعدد در خلاقیت فردی. برای تقویت این چاکرا راهکارهای زیادی وجود دارد که یکی از آن ها مصرف مواد غذایی مغذی است.

شما می توانید از انواع دانه‌های مغذی و خوراکی، آجیل و میوه‌ها و سبزیجات نارنجی مثل پرتقال، هویج و کدو حلوایی استفاده کرده و آن ها را در وعده های غذایی تان جای دهید. در واقع این چاکرا مرکز میل جنسی و خلاقیت بوده و از علائم بسته بودن آن می توان به ناباروری فرد، یبوست، افسردگی و درد کمر اشاره کرد. برای باز کردن چاکرا ساکرال به تعادل رساندن این چاکرا کارهایی مثل مدیتیشن و دعا کردن، قرار دادن سنگ و کریستال‌هایی مثل عقیق، سیترین یا کلسیت در قسمت های یاد شده و همچنین مشارکت در کارهای خلاقانه مثل موسیقی، هنر و نوشتن توصیه می شود. فراموش نکنید در زندگی جوامع امروز، چاکرای ساکرال به عنوان یک ابزار کاربردی واقع شده و اگر فردی بتواند این چاکرا را با تقویت همراه سازد، در بسیاری از زمینه ها موفق خواهد بود.

چاکرا سوم – چاکرا شبکه خورشیدی

سومین چاکرا در بدن انسان، چاکرای شبکه خورشیدی می باشد که رنگ زرد نمایانگر آن است. این چاکرا در محل ناف قرار داشته و با اندام‌های گوارشی بدن مثل کبد، روده و معده، کیسه صفرا، لوزالمعده، طحال و … در ارتباط است. این چاکرا در تعیین و تقویت هویت فردی، عزت نفس و اعتماد به نفس، انگیزه افراد، قدرت اراده و تصمیم گیری، بلندپروازی و مواردی از این دست نقش داشته و تقویت آن باعث می شود شما فردی موفق و کاریزماتیک باشید.

مسائل و مشکلاتی که به عدم تعادل این چاکرا مرتبط می شود مسائلی مثل نفخ معده، زخم معده، مشکلات کبدی، اختلالات غذایی، کند بودن و از همه مهم تر عدم اعتماد به نفس می باشد. برای کمک کردن به تعادل بیشتر چاکرای شبکه خورشیدی بهتر است از انواع میوه‌ها و سبزیجات زرد مثل فلفل‌ زرد، لپه، سیب، و کدوی زرد در وعده های غذایی استفاده نمود. همچنین مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده ای مثل جو دوسر و گندم نیز برای تقویت چاکرای شبکه خورشیدی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در این بین به یاد داشته باشید شکر سفید یکی از عناصر مضری است که روی تعادل این چاکرا اثر منفی داشته و به همین خاطر بایستی از مصرف آن پرهیز کنید. این چاکرا به عنوان مرکز آگاهی فرد نسبت به خویش عمل کرده و تقویت آن در شکل گیری شخصیت، بهبود قدرت تصمیم گیری و مسئولیت‌پذیری و همچنین اعتمادبه‌نفس موثر است. اگر فردی بی انگیزه و تنبل هستید، احتمالاً با مشکل بسته بودن چاکرای شبکه خورشیدی روبرو بوده و بایستی برای باز کردن آن اقدام کنید.

باز بودن بیش ‌از حد این چاکرا نیز باعث بروز استرس های روزانه و فروپاشی احساسی فرد شده و شرایط خوبی را برای وی ایجاد نمی کند. برای به تعادل رساندن این چاکرا می توانید کارهایی مثل تمرینات یوگا، عشق ورزیدن، با انگیزه بودن، حضور در روابط سالم و البته استفاده از روغن‌های خالص مثل اسطوخودوس، رز ماری و ماندرین را در دستور کار خود قرار دهید.

چاکرا چهارم – چاکرا قلب

چهارمین چاکرایی که در بدن انسان وجود دارد، چاکرای قلب می باشد. این چاکرا به رنگ سبز بوده و در قفسه سینه واقع شده است. چاکرای قلب به اندام هایی مثل قلب، بازو‌ها، ریه‌ و همچنین غده تیموس مربوط شده و روی احساسات عشق و محبت تاثیر می گذارد. وجود اختلال و مشکل در این چاکرا می تواند باعث بروز مشکلات قلبی، مشکلات تنفسی، بیماری آسم، انواع آلرژی‌ها و البته ترس از صمیمیت شود.

اگر فردی چاکرای قلب خود را تقویت نماید خواهد توانست در روابط عاشقانه خود به خوبی عمل کرده و از نیروی عشق مثل یک نیروی شفا دهنده استفاده کند. همان طور که می دانید، عشق در میان تمام احساسات از بیشترین انرژی برخوردار است و چاکرای چهارم می‌تواند با بیان و ابراز عشق به همه چیز، تعادل و تقویت را به چاکراهای دیگر هدیه دهد. برای بهبود عملکرد این چاکرا استفاده از مواد غذایی سبز رنگ مثل کلم بروکلی، کلم پیچ، برگ چغندر به شدت توصیه می شود. همچنین سایر گیاهانی که دارای برگ‌های سبز هستند نیز بهتر است در وعده های غذایی شما جهت تعدیل چاکرا قلب قرار داشته باشند.

این چاکرا در مرکز بدن قرار دارد و مکان آن را می توان بین چاکراهای بالا و پایین مشخص کرد. همچنین بسته شدن این چاکرا باعث فروکش شدن حس اعتماد به ‌نفس در افراد شده و تأثیرات روحی و روانی شدیدی روی وی می گذارد. به طوری که فرد با احساس تنهایی روبرو شده و خود را فردی بی حس و بدون عشق تلقی می کند. این حالت در اثر توجه نکردن به این چاکرا رخ می دهد و اگر به چاکرا قلب توجه زیادی شود، انرژی بیش‌ از حد تولید شده و مشکلاتی مثل وابستگی شدید به اشخاص، حسادت بیش ‌از اندازه، قضاوت زیاد و این گونه موارد رخ خواهد داد.

برای حفظ تعادل این چاکرا بهتر است از نشان دادن احساسات شخصی تان به دیگران دریغ نکرده و به آن ها حس خوب داشته باشید. همچنین دیگران را بپذیرید تا آن ها نیز با شما ارتباط صمیمی داشته باشند. انجام تمرینات یوگا و تمرینات هوازی هم در تعدیل این چاکرا موثر می باشد.

چاکرا پنجم – چاکرا گلو

چاکرای پنجم چاکرای گلو نام داشته و رنگ آن آبی می باشد. مکان این چاکرا در حلق انسان بوده و به دهان، گلو، تیروئید، غده تیروئید و مری مرتبط است. چاکرای پنجم به عنوان یک رابط و یک واسطه بین قلب و ذهن فرد عمل می کند. این چاکرا اگر به خوبی تعدیل و تقویت شود، باعث شناخت حقیقی بهتر فرد توسط خود شده و می تواند نمایانگر حقیقت افراد شود. مشکلاتی که به چاکرای گلو مرتبط هستند عبارتند از بیماری تیروئید، گلودردهای شدید و مشکلاتی که در بیان احساسات برای فرد رخ می دهد.

این چاکرا در واقع احساسات، افکار و عواطف دیگر چاکراها را توسط کلمات به طریقی حقیقی و معتبر بیان کرده و بروز آن چه درون انسان رخ می دهد را برعهده دارد. به همین خاطر اگر کسی بتواند چاکرا پنجم خود را به خوبی تقویت نماید، در روابط اجتماعی و احساسی خود تا حدود زیادی موفق خواهد بود. مواد غذایی که متمایل به رنگ آبی مانند بلوبری و جلبک دریایی، جزو موادی هستند که مصرف آن ها باعث تعادل چاکرای گلو شده و در بهبود این چاکرا اثر مثبت می گذارند. این چاکرا نیز حد تعادلی داشته و اگر کمتر یا بیشتر از مقدار مشخص به آن توجه شود، فرد را با حالات بدی روبرو می کند. به همین خاطر فعالیت بیش‌ از حد این چاکرا باعث مشکلاتی همچون انتقادهای مکرر، قضاوت های پیاپی، تسلط و صحبت کردن با صدای بلند و … خواهد شد.

عدم فعالیت این چاکرا در فرد نیز صدای وی را کم کرده و باعث می‌شود که فرد نتواند عقاید و احساسات خود را آن طور که واقعاً حس می کند مطرح نماید. برای حفظ تعادل این چاکرا می توان به انجام کارهای هنری مثل آواز خواندن، نقاشی کشیدن و فعالیت‌های خلاقانه دیگر مشغول شد. همچنین استفاده از سنگ‌های لاجورد، فیروزه و آکوآمارین نیز در تقویت چاکرا گلو موثر می باشد. مصرف بیشتر آب، میوه، سبزیجات و دم نوش های گیاهی نیز باعث نشان دادن احساسات و شناخت بیشتر خود شده و روی تعدیل این چاکرا موثر هستند.

چاکرا ششم – چاکرا آجنا

چاکرا ششم یا همان چشم سوم که موضوع مورد بحث ما در این مقاله است، به رنگ نیلی بوده و در وسط پیشانی فرد قرار دارد. این چاکرا به طور مستقیم با ذهن، غده هیپوفیز، چشم‌ها، هوش و بصیرت فرد ارتباط داشته و نقش مهمی در ادراک و تصور فرد از دنیای بیرونی دارد. چنانچه چاکرا ششم با وضعیت مناسبی همراه نباشد، مشکلاتی مثل عدم تعادل در هورمون‌های بدن فرد، ضعف در بینایی، وجود حس افسردگی و اضطراب و از همه مهم تر از بین رفتن قدرت ادراک و بصیرت برای فرد به وجود خواهد آمد.

برای تقویت چاکرا ششم می توان از مواد خوراکی که رنگ نیلی دارند استفاده کرد. به همین خاطر مواد غذایی مثل آلو، انگور و بلوبری عملکرد چشم سوم تاثیر زیادی گذاشته و آن را متعادل می کند. چاکرا آجنا در میان چشم قرار دارد و انرژی این قسمت روی مرکز آگاهی فرد، هشیاری وی و شناخت درونی افراد از خود می باشد. بهترین راه به تعادل رسیدن این چاکرا انجام روش های مختلف مدیتیشن می باشد.

همچنین می‌توان از سنگ‌های لاجورد، آمیتیست و آزوریت نیز برای بهبود این چاکرا استفاده نمود. افرادی که قصد تقویت چاکرا ششم را دارند بایستی روی قدرت تمرکز خود کار کرده و بتوانند از ذهن خود بیشترین بازدهی را بگیرند. همچنین تکنیک های مختلف تنفسی نیز در تقویت این چاکرا فوق العاده موثر می باشد. برای آشنایی با جنبه های گوناگون چاکرا ششم یا همان چشم سوم، این مطلب را به خوبی مطالعه نمایید.

چاکرا هفتم – چاکرا تاج سر

چاکرای هفتم آخرین چاکرایی است که ما در این مقاله قصد معرفی آن را داریم. این چاکرا به چاکرا تاج سر مشهور بوده و رنگ آن بنفش است. جایگاه این چاکرا در بالای سر بوده و به غده صنوبری مربوط می شود. این چاکرا به عنوان مرکز فرماندهی روح و روان مطرح بوده و اختلالات آن شامل مشکلات چرخه خواب و بیداری، مشکلات تفکر و همین طور احساس جدا بودن از جسم خود یا دیگران می باشد. شایان ذکر است تمام ناراحتی‌های روحی و روانی که در فرد ایجاد می شود نیز به این چاکرا مربوط می باشد.

این چاکرا با استفاده از مواد غذایی که رنگ بنفش دارند تقویت شده و بیشتر از آن که روی حالات مادی افراد تاثیرگذار باشد، روی جنبه های معنوی فرد تاثیرگذار است. برای تقویت این چاکر می توان از هوای تازه، نور خورشید و در طبیعت بودن استفاده کرد. این چاکرا در شادی و اعتماد به نفس افراد نیز تاثیرگذار است. این یعنی اگر بتوانید چاکرا هفتم را به خوبی تقویت کنید، زندگی شاد و پر روحیه ای در پیش خواهید داشت. این چاکرا به غدد درون‌ریز متصل بوده و در ادراک ماورایی فرد تعادل ایجاد می نماید. فعالیت بیش‌ازحد این چاکرای تاج سر موجب ناتوانی فرد در ارتباطات ادراکی اش شده و از قدرت ذهن او کم می کند.

همچنین فعالیت کم این چاکرا و بسته بودن آن نیز باعث تنهایی بیش از اندازه، کناره‌گیری فرد از اجتماع، طرد شدن، ناتوانی در ایجاد ارتباطات درونی و ادراکی، آلزایمر و فراموشی، سردردهای شدید در برخی موارد، بی‌خوابی و افسردگی می شود. راهکارهایی که باعث بهبود این چاکرا می شود راهکارهایی مثل مدیتیشن، سنگ درمانی، یوگا و تمرینات تنفسی می باشند.

روش های باز کردن چشم سوم

باز کردن چشم سوم پروسه ای طولانی است که نیاز به پیگیری های زیادی از سمت افرادی دارد که قصد انجام آن را دارند. چاکرای ششم موجب تقویت قدرت ادراک انسان از پدیده های اطراف خود شده و به فرد قدرتی اعطا می کند که با استفاده از آن می تواند پیش بینی های درستی از اتفاقات آینده رقم زند. پیشنهاد ما صرفاً کسب اطلاعات کامل در این زمینه و افزایش آگاهی تان است و هیچ توصیه ای برای باز کردن چاکرا ششم نداریم.

باز کردن چشم سوم

در هر صورت در ادامه این قسمت قصد داریم نکاتی را به شما بگوییم که در نظر گرفتن آن ها به باز شدن چشم سوم در انسان کمک زیادی می کند. پیش از انجام دادن این راهکارها، حتماً بخش مربوط به مخاطرات باز کردن چشم سوم که در بندهای بعدی به آن اشاره شده را مطالعه کنید تا دیدگاه کامل تری از این مسئله داشته باشید.

انجام مدیتیشن و مراقبه گری

مدیتیشن و مراقبه عمل دیگری است که موجب ارتقاء قدرت تمرکزتان شده و فکرتان را از چیزهای منفی آزاد و رها می کند. خیلی از افرادی که در تمرکز کردن مشکل داشته و به دنبال آزاد کردن فکرشان هستند با انجام مدیتیشن به این هدف می رسند. به همین خاطر انجام عمل مدیتیشن به تقویت چاکرا ششم و باز شدن چشم سوم کمک می کند. اگر قصد انجام این کار را دارید، در وهله اول به خودتان تقلین کنید که این کار باعث باز شدن چاکرا ششم شما می شود. به طور کلی هرکاری که در پروسه باز شدن چشم سوم انجام می دهید بایستی با هدف و نیت اصلی این کار انجام شود.

به همین خاطر برای تلقین بیشتر می توانید نور بنفش مایل به آبی را میان ابروهایتان تصور کنید که این نور نشان از فعال بودن چشم سومتان دارد. اگر تازه کار بوده و تاکنون عمل مدیتیشن را انجام ندادید، ممکن است در ابتدای انجام این کار ذهن شما به بیراهه رفته و تمرکز لازم را نداشته باشید. در این وضعیت اصلاً عصبی نشوید و با حفظ روحیه خود، با افکارتان همراه شده و به آن سمت و سوی مشخص بدهید.

انجام ورزش های آرامش بخش مثل یوگا

انجام ورزش هایی که شما را به سمت آرامش و حس خوب می برد یکی از بهترین راهکارهای باز کردن چشم سوم می باشد. در همین راستا، ما برای تقویت چاکرا ششم و باز کردن چشم سوم انجام ورزش یوگا را پیشنهاد می کنیم. این ورزش به عنوان یک ورزش سبک و فوق العاده موثر در آزادسازی ذهن شناخته شده و باعث بهبود قدرت تمرکز و فرآیند تفکر افراد می شود. علاوه بر یوگا، ورزش های دیگری هم هستند که هدف اصلی آن ها تقویت غده های مغزی مثل هیپوفیز و کاجی می باشد.

این غده ها در واقع فرمان عملیاتی بدن هستند و چنانچه وضعیت خوبی داشته باشند، جسم و ذهن فرد نیز در وضعیت مناسبی قرار خواهد گرفت. بنابراین علاوه بر در نظر گرفتن مواردی همچون تغذیه مناسب و تنفس استاندارد، حتماً به طور مرتب یوگا کنید تا از اثرات بی نظیر آن روی چاکرا ششم بی بهره نمانید.

رویاهایتان را جدی بگیرید

رویا، همان چیزی که برای خیلی ها الهام بخش بوده و نظر بسیاری از محققان علمی را به خود جلب کرده است. رویاهایی که در خواب می بینید، رویاهایی هستند که می‌توانند گسسته، گیج کننده، خنده دار و یا ترسناک باشند. بخشی از این رویاها معنی و مفهوم خاصی نداشته و تعبیر مشخصی نیز ندارند اما بخش اعظمی از رویاهای شبانه، همانند کلیدهایی هستند که به اتفاقات گذشته، حال یا حتی آینده اشاره می کنند.

چاکرا ششم قدرتی است که باعث پیش بینی آینده توسط افراد می شود و از این نظر با رویاهای شبانه در یک گروه قرار می گیرد. به همین خاطر سعی کنید رویاهای شبانه تان را به محض بیدار شدن از خواب یادداشت کرده و در طول روز به آن ها فکر کنید. همان طور که گفتیم این رویاها بعضاً خبر از اتفاقاتی می دهند که در آینده رخ خواهد داد و به همین خاطر فکر کردن به آن ها و گره گشایی از چگونگی شان تاثیرات مثبتی در مسیر باز کردن چشم سوم خواهد داشت.

گوش کردن به صداهای دلنواز

باز کردن چشم سوم بیشتر از فکر و باور افراد استفاده می کند تا از جسم آن ها. به همین خاطر اگر در حین مدیتیشن از صداهای دلنواز و دلنشین که به آن ها علاقه مند هستید استفاده کرده و لذت ببرید، مطمئناً نتیجه بهتر و سریع تری خواهید گرفت. جالب است بدانید یکی از کارهایی که فکر و ذهن افراد را بازتر می کند، آواز خواندن است. پس شما می توانید با صدای خودتان آوازی خوانده و فکرتان را آزاد کنید.

دقت نمایید که صحبت کردن به هیچ عنوان نتیجه آواز را نخواهد داشت. پس به جای آن که صحبت کنید، حتماً آواز بخوانید. شاید انجام این کار کمی عجیب به نظر برسد اما نتیجه فوق‌العاده ای داشته و به شما در ادراک قوی تر و شناخت بهتر خودتان کمک زیادی می کند. اگر تمایلی به آواز خواندن ندارید، گفتن جملات انگیزشی و تکرار کردن این جملات با خود نیز یک قدم رو به جلو در باز کردن چشم سوم و چاکرا ششم است.

در نهایت به یاد داشته باشید که یکی از موثرترین روش ها برای باز کردن چاکراهای بدن، انجام عمل مدیتیشن است. بنابراین سعی کنید به صورت روزانه عمل مدیتیشن را انجام دهید تا از اثرات فوق العاده آن بهره مند شوید.

روی تنفس خود تمرکز کنید

تنفس، یکی از مهم ترین کارهایی است که خیلی بیشتر از آن چه عموم مردم تصور می کنند اهمیت دارد. اگر تنفس فردی درست و اصولی باشد، نه تنها جسم او سالم و شاداب خواهد بود بلکه تاثیرات مثبتی نیز روی فکر و عقیده وی خواهد گذاشت. به همین خاطر برای تقویت ذهن و باز کردن چشم سوم، حتماً باید تنفس صحیح و کاملی داشته باشید.

مدیتیشن برای چشم سوم

به همین خاطر تمرکز کافی بر روی نفس کشیدن را فراموش نکرده و برای افزایش اثرگذاری این کار روی باز شدن چشم سوم، تجسم ورود اکسیژن به قسمت های مختلف بدن تان در حین مدیتیشن و را انجام دهید. مدیتیشن و تنفس دو موردی هستند که به عنوان مکمل عمل کرده و برای تاثیرگذاری حداکثری روی باز شدن چشم سوم بایستی به درستی انجام شوند.

استفاده از برنامه و رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی و هر آنچه در وعده های روزانه خود مصرف می کنید تاثیر بسزایی در شکل گیری لایف استایل شما دارد. به همین خاطر بهتر است از یک رژیم صحیح و اصولی پیروی کنید تا علاوه بر سلامت جسمی، از نظر فکری نیز در سطح خوبی قرار بگیرید. پیشنهاد می کنیم قبل از آن که رژیم غذاییتان را اصلاح کنید، حواستان به برنامه ریزی غذایی تان باشد. چرا که خوردن بعضی چیزها در برخی زمان ها ممکن است از لحاظ روحی و جسمی ضررات زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد.

به همین خاطر سعی کنید برنامه ای مکتوب و مدون برای وعده های غذایی خود داشته باشید. پس از تنظیم یک رژیم غذایی مشخص، حال نوبت به مشخص کردن نوع مواد غذایی است. سعی کنید تا حد امکان از مصرف مواد شیمیایی و مضر خودداری نموده و هر چیز را به اندازه مصرف کنید. تغذیه غلط باعث برهم خوردن نظم بدن شده و بالطبع در پروسه باز کردن چشم سوم وقفه ایجاد می کند.

انجام تمرینات تنفسی

همان طور که اشاره کردیم، تنفس نقش بسزایی در بهبود عملکرد بدن و باز شدن چشم سوم دارد. به همین خاطر انجام تمرینات تنفسی به ویژه تمرین تنفس هولوتراپیک برای باز کردن چشم سوم یک تمرین بسیار مناسب و کارآمد است. اگر با نحوه تنفس صحیح و تمرینات مختلفی که در این زمینه وجود دارد آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم از افرادی که اقدام به انجام یوگا و نرمش های هوازی می کنند کمک بگیرید.

استفاده از گیاهان طبیعی

طبیعت، کلید راه حل تمام مشکلات است و هر چه بخواهید و به آن نیاز داشته باشید را می توانید در طبیعت پیدا کنید. به همین خاطر یکی از راهکارهایی که برای تقویت چشم سوم مطرح است، استفاده از عصاره و رایحه گیاهان طبیعی مثل اسطوخودوس، چوب صندل، کندر، مریم گلی سفید و کاج می باشد. این گیاهان نه تنها فواید دارویی بی شماری دارند، بلکه با تاثیرات مثبتی که روی غده کاجی می گذارند این غده را به آرامی تحریک کرده و به نوعی تقویت می کنند.

شما عزیزان می توانید عصاره این گیاهان را در حمام یا دستگاه های عصاره پخش کن استفاده کرده و همیشه در نزدیکی خود احساس شان کنید. علاوه بر این موارد، گیاهان دیگری هم هستند که تاثیرات فوق العاده خوبی روی فکر و ذهن می گذارند اما چون تهیه و دسترسی به آن ها کمی دشوار بوده و به همین راحتی ها نمی توان در عطاری یا فروشگاه گیاهان دارویی آن ها را پیدا نمود، از معرفی آن ها صرف نظر کردیم.

تاثیر سابلیمینال در فعال کردن چاکرا ششم

یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید چشم سوم یا همان چاکرای ششم خود را باز کنید، استفاده از سابلیمینال است. سابلیمینال ها فایل های صوتی هستند که دارای امواج خاصی از نت های موسیقی بوده و تاثیرات عمیقی روی فکر و ذهن افراد می گذراند. از جمله فواید استفاده از سابلیمینال برای باز کردن چاکرا ششم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تسهیل پروسه باز کردن چشم سوم تنها با گوش دادن به موسیقی
 • بهبود قدرت بینایی و شنوایی و تقویت احساس پنج گانه افراد
 • تقویت توانایی های متافیزیکی فرد و تقویت ادراک وی
 • دریافت الهامات و شهود از اتفاقات خارجی و قدم گذاشتن در ورای محدودیت های مادی دنیا
 • تقویت عملکرد غده هیپوفیر و غدد وابسته به آن در مغز
 • رهایی از احساسات شدید و نگرانی های بی مورد
 • درک بهتر زندگی و کاهش زود رنجی در افراد
 • تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود وضعیت اعصاب
 • بهبود قدرت حافظه و ارتقاء سطح فکری افراد
 • باز کردن چاکرا ششم با صرف هزینه اندک
 • امکان استفاده از این روش در تمام مکان ها
 • سهولت در انجام کار و نداشتن دستور العمل های پیچیده
 • و …

این موارد بخشی از مزایای استفاده از فایل های سابلیمینال بود که خدمت شما عزیزان عرض کردیم. این فایل ها به صورت گسترده در اینترنت وجود دارد اما از آن جایی که بخش زیادی از آن ها فیک و تقلبی می باشد، برای پیدا کردن سابلیمینال اصلی مربوط به چشم سوم حتماً باید از مراجع معتبر و افراد شناخته شده در این زمینه کمک بگیرید.

کاربردهای چشم سوم

کاربرد های چشم سوم

بسیاری از مخاطبان عزیز سایت ما از کاربردهایی که فعال شدن چشم سوم برای آن ها به همراه دارد از ما سوال می کنند. در همین راستا، اگر بخواهیم به گوشه ای از کاربردهای فوق العاده گسترده چشم سوم اشاره نماییم، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سفر در زمان و مکان

چشم سوم قابلیتی است که به کمک آن می توان در زمان و مکان سفر کرد. همان طور که می دانید، جسم انسان بسیار محدود بوده و کاملاً به زمان و مکان وابسته است. در مقابل، روح انسان هیچگونه وابستگی به زمان و مکان نداشته و می تواند در طول آن سفر کند. به طوری که جسم ما نمی تواند به صورت همزمان در دو مکان و زمان حضور داشته باشد اما این وضعیت برای روح وجود نداشته و روح هیچ گونه وابستگی به این دو بعد ندارد.

به همین خاطر اگر چشم سوم شما فعال شود، در واقع دسترسی شما نسبت به روح تان تا حدودی ممکن شده و به این شکل می توانید کارهای خارق العاده ای انجام دهید. فردی که چشم سوم فعال دارد می تواند به جهان ماورائی قدم گذاشته و با ارواحی که در اطراف ما حضور دارند ارتباط برقرار کند. این ارتباط در قالب جسم و مادیات نبوده و از طریق انرژی هایی است که فرد دریافت و ارسال می کند. بنابراین ارتباط با دنیای ماورا الطبیعه اولین کاربردی است که باز شدن چشم سوم برای فرد به همراه دارد.

پیش گویی و پیش بینی آینده

افرادی که چاکرا ششم آن ها فعال شده است، از یک توانایی خارق العاده برخوردارند و این توانایی پیش بینی آینده است. این افراد با استفاده از قدرت ادراک شان می توانند بخش زیادی از اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد را پیش بینی و پیش گویی کنند. این افراد به دلیل قدرتی که به واسطه افزایش درک و فهم شان پیدا کرده اند، در تجزیه و تحلیل اطلاعات بسیار عالی عمل کرده و رخدادهای گوناگون را با دقت بسیار بالایی پیش بینی می کنند. این مزیت و کاربرد چشم سوم به هیچ وجه در افراد عادی وجود نداشته و صرفاً در کسانی وجود دارد که چشم سوم فعال دارند.

توانایی کشف و شهود

کشف و شهود، قابلیت دیگری است که با استفاده از چشم سوم در افراد ایجاد می شود. حال شاید بپرسید منظور از کشف و شهود چیست؟ در جواب این سوال می توان گفت موجودات جهان در دو گروه دسته بندی می شوند. گروه اول را موجوداتى تشکیل می دهند که با حس معمولی افراد قابل مشاهده و درک هستند. این موجودات را می توانید به سادگی در اطراف تان ببینید. انسان ها، حیوانات، گیاهان و … جزو این گروه هستند.

در مقابل، دسته دوم را موجوداتى تشکیل می دهند كه از حس ما پنهان بوده و برای مشاهده و درک آن ها بایستی پا را یک قدم فراتر قرار داد. یکی از قابلیت های چشم سوم، درک این موجودات و احساس کردن دنیای آن هاست. در واقع با باز شدن چاکرا ششم، انسان درک و فهم تازه اى از جهان هستی پيدا مى كند و با قابلیت های این چاکرا مى تواند با ديده خود به جهان غيب راه پیدا کند. به این حالت مكاشفه يا همان شهود مى گويند. در واقع چشم سوم کلید راهیابی به عالم ماوراى حس فیزیکی بوده و به کمک آن می توان حقايق عالم را با چشم روح درک کرد.

ادراک انرژی های پیرامون

چشم سوم به افراد انرژی زیادی می دهد و این انرژی می تواند به فرد در تشخیص اتفاقات پیرامونی اش کمک کند. کسانی که در رابطه با انرژی فعالیت می کنند به خوبی می توانند انرژی های اطراف خود را احساس کرده و آن ها را کنترل نمایند. این یعنی کسانی که چاکرا ششم شان فعال است، در جذب انرژی های اطراف بسیار خوب عمل کرده و می توانند آن ها را کنترل نمایند. چشم سوم را می توان تا حدودی به حس ششم انسان نیز ربط داد. چرا که دقیقا عملکردی مشابه داشته و درست مثل کسانی که حس ششم دارند، افرادی که چشم سوم شان باز شده نیز می توانند وقایع و رخدادهایی که به زودی اتفاق می افتد را احساس کنند.

ارتباط چشم سوم با چاکراها

چشم سوم که خیلی ها آن را با نام چاکرای ششم می شناسند، چیزی است که براساس گفته ها بین دو ابرو قرار داشته و به انسان ها کمک می کند تا به شکلی خاص و نوگرایانه، توانایی کشف و درک برخی از مسائل را داشته باشند. آن طور که می گویند، چشم سوم از زمانی که انسان به وجود می آید همراه اوست اما این موضوع دلیل مناسبی برای این که اطلاعات زیادی را راجع به چاکرای ششم بدانیم نیست. یکی از مسائلی که از گذشته تاکنون مطرح بوده، این است که چشم سوم دقیقاً چیست و چرا اصلاً وجود دارد؟ همچنین چگونگی باز کردن آن نیز همواره مورد پرسش نسل های مختلف بوده است.

چشم سوم یکی از مهم ترین مراکز انرژی در بدن انسان است. این مراکز انرژی که به چاکرا معروف هستند، شکل فیزیکی خاصی نداشته و عده ای آن را با غده های کاجی و هیپوفیز که در مغز انسان وجود دارد مرتبط می دانند. در واقع اگر بخواهیم سیستم چاکرا را به شکل ساده تری شرح دهیم، می توان گفت چاکرا درست مثل سیستم های پیچیده ای است که در اندام های مختلف بدن وجود دارد. همان طور که این اندام ها وظایف مختلفی داشته و با اهداف گوناگونی فعالیت می کنند، هر چاکرا نیز کارکرد یا هدف خاصی داشته و به حوزه معینی مربوط است. به طور کلی هفت چاکرا در بدن انسان وجود دارد که ما در این قسمت به بررسی کارکرد چاکرای ششم یا همان چشم سوم پرداخته ایم.

اصلی ترین کارکرد و هدف چاکرای ششم، رسیدن به شفافیت و بینشی است که در نهایت بصیرت انسان ها را در پی دارد. فعال شدن چاکرای ششم این توانایی را در افراد به وجود می آورد تا همه چیز را فراتر از آن چه در حالت فیزیکی شان وجود دارد ببینند و درک کنند. برای رسیدن به این ادراک، لازم است تا چشم سوم فرد باز شود. البته باز شدن چشم سوم به همین راحتی ها نیست و اگر فردی قصد انجام آن را داشته باشد نمی تواند یک شبه آن را یاد گرفته و عملی کند.

برای باز کردن چشم سوم نه تنها زمان و تلاش زیادی باید صرف شود بلکه انرژی زیاد و اراده بسیار قوی نیز مستلزم انجام این کار است. همچنین قبل از باز کردن چاکرای ششم، باید روی پنج چاکرای اول کار کرد و به همین خاطر نمی توان به یکباره به سراغ چشم سوم رفت و آن را تحریک نمود.

علاوه بر این موضوع، باز کردن اشتباه و بد موقع چشم سوم نیز می تواند باعث ایجاد مشکلات بسیار وحشتناکی برای افراد شود. این مشکلات هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ فکری افراد را با اختلالات شدیدی روبرو می کند. بسیاری از افرادی که اقدام به باز کردن چشم سوم خود در مواقع اشتباه کرده اند، پس از این اتفاق دچار بیماری های روانی شدیدی شده و دیگر نتوانسته اند به زندگی عادی خود بازگردند. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم اگر قصد انجام این کار را دارید، تمام جوانب و خطرات پس از آن را در نظر داشته باشید.

در نهایت اگر هدف اصلی شما باز کردن چشم سوم می باشد، حتما باید روی باز کردن چاکراهای دیگر نیز کار کرده و آن ها را به تعادل برسانید. بعد از این وضعیت، شما می توانید به صورت قدم به قدم و مرحله به مرحله به هدف خود یعنی باز کردن چاکرای ششم نزدیک شوید. در نهایت به یاد داشته باشید باز کردن چشم سوم یا همان چاکرای ششم یک پروسه زمان بر است که در آن باید صبر زیادی از خود نشان دهید.

خطرات و تهدیدات باز شدن چشم سوم

خطرات باز شدن چشم سوم

شاید شما هم جزو افرادی باشید که پس از خواندن این مقاله و آشنایی حدودی با چشم سوم، به این فکر افتاده اید که پس از باز شدن چشم سوم چقدر زندگی بهتر و زیباتر می شود. البته فکر کردن به این موضوع چندان عجیب نیست و طبیعی است وقتی با قابلیت های چشم سوم آشنا می شوید، تصوراتی را راجع به استفاده از این قابلیت ها داشته باشید. فکر کردن به این تصورات هیچ اشکالی ندارد اما این که فکر کنید پس از فعال شدن چاکرا ششم زندگی شما بسیار زیبا و هیجان انگیز می شود یک فکر کاملاً اشتباه است و اگر چشم سوم به صورت غیراصولی و اشتباه باز شود، مشکلات زیادی را برایتان به همراه خواهد داشت.

چرا که باز شدن اشتباه و غیراصولی چشم سوم بیشتر از آن که باعث خوشحالی و راحتی فرد شود، رنجش و سختی برای وی به همراه خواهد داشت. پس شما باید با استفاده از اصول و قواعد حاکم در این زمینه، اقدام به باز کردن چشم سوم خود نمایید. در غیر این صورت، چه بخواهید و چه نخواهید باید سختی های مربوط به کار اشتباه خود را قبول کرده و این سختی ها را به عنوان نتیجه باز شدن اشتباه و غیراصولی چشم سوم بپذیرید. ما در بخش های قبلی به توانایی هایی اشاره کردیم که در نگاه اول بسیار جذاب و هیجان انگیز بود و باعث می شد افراد برای فعال شدن چاکرا ششم شان اقدام نمایند.

در این بخش نیز قصد داریم به خطرات و مشکلاتی که باز شدن اشتباه و غیراصولی چشم سوم برای فرد به وجود می آورد اشاره کنیم تا ابعاد مختلف این اتفاق را پوشش داده باشیم. بدیهی است با مطالعه این بخش و قرار دادن آن در کنار مباحث قبلی، به یک جمع بندی نهایی راجع به خوب یا بد بودن چشم سوم و فواید باز کردن اصولی و صحیح آن خواهید رسید.

بروز سردردهای شدید و احساس سنگینی سر

از آن جایی که باز شدن چاکرای ششم انرژی بسیار زیادی را از قسمت های فوقانی بدن دریافت می کند، مشکلاتی همچون سردردهای شدید، میگرن و احساس سنگینی در سر در افرادی که اقدام به این کار می کنند رخ می دهد. همچنین اگر فردی با انجام تمرینات یاد شده و راهکارهای دیگر چشم سوم و چاکرا ششم خود را فعال کند، دیگر چاکراهای بدن او غیرفعال شده و وی نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد.

به همین خاطر پیشنهاد می کنیم قبل از فعال کردن چشم سوم، حتماً بقیه چاکراهای بدن را به ترتیب از چاکرا اول تا چاکرا هفتم پاک ‌سازی کرده و از ایجاد مشکل برایشان جلوگیری نمایید. چرا که فعال شدن هر یک از این چاکراها باعث بروز اتفاقات بسیار خوب و جذابی در روح و جسم فرد می شود.

احساس بی لیاقتی و ناامیدی

احساس پوچ بودن و بی لیاقتی، احساسی است که بسیاری از افرادی که در مسیر اشتباه قدم برداشته اند با آن روبرو می شوند. اگر فردی روی چاکرای ششم خود کارکرده و تنها فکر و ذکر او باز کردن چاکرا ششم باشد، با گذشت زمان با حالات و پدیده هایی روبرو خواهد شد که این پدیده ها به وی احساس پوچی و بی لیاقتی می دهند. به همین خاطر کسی که واقعاً قصد دارید چشم سوم خود را با اهداف خوب و غیر شوم فعال کند، بایستی تمام تمرکز خود را روی هفت چاکرا خود بگذارد تا با استفاده از شهودی که از طریق این چاکراها بدست می آورد، شرایط مساعدی را تجربه نمایید.

در بسیاری از موارد چون فرد تنها روی چاکرا ششم خود کار کرده، در هنگام مواجه با برخی پدیده ها دچار شوک و ترس شده و نمی تواند واکنش خوبی از خود نشان دهد. این موضوع در حالی است که اگر همین فرد چاکراهای دیگر خود را نیز تقویت می نمود، مطمئناً وضعیت بهتری پیدا کرده و درک کامل تری از پدیده ها پیدا می کرد.

ایجاد احساس ترس، نگرانی و دلهره

باز کردن اشتباه و غیراصولی چشم سوم در بسیاری از موارد باعث ترس و دلهره شدید در افراد می شود. اگر به زور و با پیروی نکردن از تمرینات درست و به ‌موقع و بدون آن که پروسه مشخص را طی نمایید اقدام به باز کردن چشم سوم کنید، بدون شک حالاتی برایتان رخ خواهد داد که باعث دلهره و ترس تان می شود. برای تقویت چشم سوم و باز شدن چاکرا ششم حتماً باید به دیگر چاکراهای بدن نیز توجه کنید. چرا که اگر این چاکراها بدون توجه باقی بمانند و تنها چاکرا ششم شما فعال شود، فقط قادر خواهید بود چیزهایی که کائنات برای شما تعیین ‌می کنند را ببینید و این چیزها شامل ارواح و انرژی های مختلف می شود.

ناامیدی در باز کردن چشم سوم

در صورتی که اگر چاکراهای دیگر شما نیز تا حدودی تقویت شوند، احساس بهتری از این اتفاقات خواهید داشت. بدون شک وقتی قابلیتی مبنی بر احساس کردن ارواح و انرژی های بد در فکر و ذهن شما ایجاد شود، ترس عجیبی سراسر وجودتان را فرا خواهد گرفت. این ترس چیزی نیست که به همین راحتی ها از بین برود و آثار آن می تواند تا سالیان سال و حتی تا آخر عمر گریبان گیر شما باشد.

فشار شدید روی بدن فرد

یکی از شایع ‌ترین مشکلاتی که ممکن است فرد پس از باز کردن اشتباه و غیراصولی چشم سوم دچار آن شود، فشار و انرژی بسیار زیاد است که به بدن وی وارد می شود. به طوری که این فشار می تواند موجب بروز سردردهای بسیار شدید شده و در زندگی روزمره وی را با سختی همراه کند. حتی در برخی موارد ممکن است احساسات و عواطف فرد به کلی تغییر کرده و هیچ حس مشخصی به موضوعاتی که قبلاً به آن ها علاقه داشته یا از آن ها دوری می کرده نداشته باشد.

در واقع می توان گفت برخی از افرادی که اقدام به باز کردن چشم سوم بدون توجه به اصول آن می کنند، مثل نوجوانانی خواهند بود که علاقه ‌ای ای به حضور در کنار دوستان و هم دوره ای های خود نداشته و تمام روز را در تنهایی و گوشه گیری سپری می کنند. این افراد شاید از تنهایی لذت نبرند اما به طور واضح از حضور در کنار هم سن و سالان شان نیز لذت نخواهند برد. در موارد شدیدتری که فرد دچار ناامیدی می شود، زندگی اجتماعی وی با خانواده اش نیز دچار اختلال شده و او نمی تواند ارتباط سالم و موثری با اطرافیانش برقرار کند.

عدم توانایی پذیرش توانایی های جدید

اگر شما زمینه های استفاده از یک قابلیت خاص و جدید را نداشته باشید، اگر آن قابلیت و توانایی در شما ایجاد شود بدون شک با مشکل روبرو خواهید شد. چرا که قدرت درک و پذیرش بسیاری از پدیده هایی که به واسطه آن قابلیت رخ می دهند را نداشته و این یعنی زندگی روزمره تان همواره با سختی همراه خواهد بود.

چشم سوم

همان طور که می دانید، شخصی که دارای چشم سوم است قادر به درک حقیقت هستی بوده و می تواند از باطن مردمی که با وی در ارتباط هستند مطلع باشد. این فرد حتی می تواند چیزهایی که دیگران نمی‌ توانند با چشم عادی ببینند را به راحتی ‌دیده و درک کند. این یعنی فعال شدن چاکرا ششم فرد را تبدیل به یک انسان جدید با قابلیت های ویژه می کند و اگر این فرد از ظرفیت بالایی برخوردار نباشد، مطمئناً برایش خیلی خطرناک خواهد بود. چرا که چیزهایی را می بینید که قبلاً ندیده و پدیده هایی را درک می کند که قبلاً حتی تصوری هم از آن ها نداشته است. بنابراین اگر می خواهید از این خطر دور بمانید، زمینه های باز کردن چشم سوم را در خود تقویت نموده و سپس اقدام به انجام این کار کنید.

کاهش اعتماد به نفس و پوچ گرایی

اگر نسبت به همه چیز دیدگاه واقعی تر و کامل تری داشته باشید، چه احساسی به شما دست می دهد؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر چشم سوم شما باز ‌شود و شما درک واقعی تری از دنیای پیرامون تان کسب نمایید، چه دیدگاهی نسبت به خود و زندگی پیدا می کنید؟ شاید این جنبه از فعال شدن چشم سوم برای خیلی ها مطرح نباشد اما منفی ترین اتفاقی که با فعال شدن چاکرا ششم برای فرد رخ می دهد، احساس پوچی و ناامیدی است. چرا که دیگر می توانید جهان و اطراف خود را به طور واقعی دیده و حقیقت خیلی از پدیده ها را درک کنید.

در این صورت اگر نتوانید با این موضوع به درستی کنار آمده و به قولی خودتان را جمع و جور کنید، روحیه تان به شدت آسیب دیده و دیدگاهتان به همه چیز نسبت به قبل تغییر می‌ کند. این تغییر دیدگاه تا جایی پیش می رود که خودتان را بی ارزش شمرده و وقتی خود را بدون این چاکرا تصور می کنید، دیگر دنیا برایتان هیچ ‌ارزشی نخواهد داشت. اتفاقات ناگواری مثل افسردگی، پوچ گرایی و حتی خودکشی از جمله خطراتی می باشد که ممکن است برای افرادی که نمی توانند با تغییرات پس از باز شدن چشم سوم کنار بیایند رخ می دهد.

احساس ناامیدی و کاهش انگیزه

چاکرا ششم قابلیتی است که اگر فردی به مرحله دریافت و استفاده از آن نرسیده باشد و این قابلیت برای وی فعال شود بدون شک دچار مشکل خواهد شد. کسانی که به طور اصولی و با پیروی از قواعد مشخص شده نتوانسته ‌اند به این موهبت الهی برسند، نباید دیگر در این مسیر قدم بگذارند و اگر در این موضوع پیگیری زیادی داشته و تمام سعی و تلاش خود را باز باز کردن چشم سوم به کار بگیرند، در نهایت با حالتی روبرو خواهند شد که به جای قرار گرفتن در مسیر درست، اطلاعات غلط و ناامید کننده ای از محیط پیرامون در اختیار آن ها قرار می گیرد و به همین خاطر فرد دچار ناامیدی می ‌شود.

پس اگر فکر می کنید نمی توانید تسلط کافی را در استفاده از چشم سوم داشته باشید و به نوعی توانایی استفاده از این موهبت الهی را ندارید، هرگز برای باز کردن چشم سوم اقدام نکنید چرا که در نهایت خودتان اسیر و درگیر وضعیت بدی خواهید شد.

شنیدن صداهای عجیب و آزاردهنده

فرض کنید صداهایی را بشنوید که در حالت عادی و پیش از باز شدن چشم سوم آن ها را نمی شنیدید. چه حسی به شما دست می دهد؟ هر احساسی که باشد، بدون شک با حس ترس درآمیخته خواهد بود. وقتی چاکرا ششم یک فرد فعال می شود، قدرت وی به حدی زیاد و فراوان خواهد شد که این قدرت را نمی ‌توان با دو چشم جسمی مقایسه کرد و حتی برای خیلی ها قابل درک هم نیست. در واقع یکی از این قابلیت ها شنیدن صداهای عجیب و غریب است.

به طوری که در زمان فعال بودن چشم سوم، شما قادر خواهید بود تصویرسازی و رویاپردازی را به شکلی واقعی تر دنبال کرده و صداهایی که قبلاً نمی شنیدید را بشنوید. پس اگر قصد فعال کردن چاکرا ششم را دارید، این را بدانید این صداها که صداهای عادی و معمول نیستند همواره همراه شما بوده و شاید در مواردی نیز برایتان بسیار آزاردهنده باشند.

تخلیه انرژی و احساس خستگی

خستگی به دلیل چشم سوم

برای باز شدن چشم سوم نیاز به انرژی بسیار زیادی دارید. این انرژی پس از فعال شدن چشم سوم نیز لازم است و اگر نتوانید راه درست و اصولی کنترل قدرت خود را پیدا کنید، ارواح شرور به سراغ شما آمده و برای تامین انرژی خود از انرژی شما استفاده می کنند. شاید در ابتدا این موضوع چندان برایتان اهمیت نداشته باشد اما اگر عمقی تر به مسئله نگاه کنید، می بینید که باز شدن چشم سوم اگر به شکل اصولی نباشد، تمام زندگی تان را خواهد گرفت.

چرا که زندگی و موفقیت شما بستگی به انرژی دارد که صرف انجام کارها می کنید. حال اگر بخش اعظمی از این انرژی برای تامین نیروی ارواح شرور استفاده شود، نه تنها همواره احساس کوفتگی و بدن درد می کنید، بلکه پس از مدتی از وضعیت به وجود آمده خسته شده و دیگر رمقی برای ادامه کار نخواهید داشت. این پروسه در نهایت باعث مشکلاتی مثل افسردگی و پریشانی تان خواهد شد.

برهم خوردن خواب شبانه فرد

براساس تجربیاتی که از افراد مختلف بدست آمده، کسانی که دارای چشم سوم هستند در انتهای شب با صداهای بسیار بلند و عجیبی روبرو می شوند که این صداها برای افراد عادی قابل درک و قابل شنیدن نیست. چنانچه فردی ظرفیت و گنجایش کافی را جهت درک این صداها و کنار آمدن با آن ها نداشته باشد، با حالات پریشانی شدیدی روبرو خواهد شد. در واقع اگر چاکرای ششم فرد به خوبی تقویت نشود، این صداها باعث آزار او شده و خواب شب را از وی خواهد گرفت.

ایجاد مشکلات روحی

مشکلات روحی

وقتی شما قدرتی فراتر از افراد عادی داشته باشید، در هنگام معاشرت با آن ها مطمئناً با مشکل روبرو خواهید شد. به طوری که اگر فردی دارای چشم سوم باشد، با توجه به میزان علم و آگاهی که وی از این راه کسب کرده است، با دریایی از اطلاعات روبرو شده و این حجم عظیم اطلاعات و ادراک قدرتمند موجب می شود وی در هنگام مراوده و هم ‌صحبتی با دیگران دچار مشکلات زیادی شود. تغییر حالات پیاپی و پریشانی فرد توسط اطرافیان نیز احساس شده و این وضعیت مطمئناً در طولانی مدت خسته کننده خواهد بود.

احساس ناامنی و اضطراب

وقتی یک اتفاق قرار نیست رخ بدهد، نباید در انجام آن اصرار داشته باشید. در واقع کسانی که می خواهند با عجله و شتاب چشم سوم خود را باز کرده و از آن استفاده نمایند، بهتر است این را بدانند که باز کردن عجله ای چشم سوم و طی کردن این پروسه ‌با شتاب زدگی، کاری می کند تا انرژی‌ های منفی و حتی ارواح خبیث اطراف شما را احاطه کنند. شاید باور این موضوع برای خیلی ها سخت باشد اما بر اساس گفته های کسانی که با این وضعیت روبرو شده اند، باز کردن زوری و عجله ای چاکرا ششم احساس ناامنی و ترس شدیدی در افراد ایجاد کرده و کاری می کند ارواح خبیث و انرژی های منفی در اطراف تان حضور دائم داشته باشند.

این وضعیت در نهایت باعث ضربه زدن به زندگی شما شده و شما را به فردی دیوانه و مضطرب تبدیل می کند. حتی در بسیاری از موارد، فردی که دچار این وضعیت شده برای رهایی از آن دست به انجام کارهای وحشتناکی زده و فکر و ذهن وی به صورت کامل درگیر این موضوع می شود. شایان ذکر است این اتفاق زمانی رخ می دهد که تنها یکی از چاکراهای بدن شما فعال باشد. اگر صرفاً قصد فعال کردن چاکرا ششم را داشته باشید، صرفاً یک وجه از کلیاتی که در اطراف تان رخ می دهد را خواهید دید و این یعنی شما آمادگی صد در صد برای پذیرش برخی چیزها را نخواهید داشت.

طبیعی است این اتفاق صدمات روحی را برای شما در پی داشته و زندگی تان را نابود می کند. اما اگر برای باز کردن چشم سوم، عجله ای نداشته و به صورت مرحله به مرحله پیش بروید، از خطر دور خواهید بود و می‌ توانید قدرت هایی که در اختیارتان قرار می گیرد را به خوبی کنترل نمایید.

بستن چشم سوم

بستن چشم سوم

با خواندن این مقاله و کسب اطلاعات از جنبه های مختلف چشم سوم، حتماً این سوال هم برای شما مطرح شده که وقتی چشم سوم باز شد، چگونه می توان آن را بست؟ برای پاسخ دادن به این سوال، بایستی در ابتدا بدانید که نظر افراد درباره این قابلیت در دو گروه تقسیم بندی می شود. به طوری که گروه اول معتقدند این قابلیت یک دانش معنوی و فوق العاده کاربردی بوده و چون به حقیقت واقعی منجر می شود، چشم سوم را یک نعمت بزرگ و یک موهبت می‌دانند که هرگز نباید آن را از دست داد.

علاوه بر این گروه، عده ای نیز معتقدند که کاوش در سطوح بالاتر از چیزی که در واقع همگان می بینند چندان منطقی و عاقلانه نبوده و به همین خاطر مدتی پس از آن که چشم سوم شان باز شد، ترجیح دهند آن را غیر فعال کرده و ببندند. اگر شما جزو گروه اول باشید که هیچ گونه مشکلی با فعال شدن چاکرا ششم تان نداشته و از کاربردهای آن برای همیشه استفاده می کنید. اما اگر جزو گروه دوم و کسانی که معتقدند چشم سوم بایستی پس از مدتی بسته شود باشید، حتماً به دنبال راهکارهایی هستید که چشم سوم شما را غیرفعال می کند.

قبل از همه چیز، بایستی یک موضوع بسیار مهم را بدانید. این موضوع این است که بسته شدن چشم سوم بسیار سخت‌تر و پیچیده تر از باز کردن آن است. به همین خاطر بسیاری از کارشناسان و متخصصین این حوزه معتقدند اگر فردی چشم سوم خود را فعال نماید، برای بستن چاکرا ششم خود بایستی مدت زمان بسیار زیادی را تلاش کرده تا شاید در انتها به نتیجه دلخواه برسد. البته در این بین ممکن است راهکارهایی که انجام می دهید و مسیری که طی می کنید شما را هرگز به نتیجه دلخواه و مقصد نرسانند. پس بستن چشم سوم نیز درست مثل فعال کردن آن، یک پروسه طولانی است که هیچ تضمینی برای به نتیجه رسیدن آن وجود ندارد.

حال برای غیرفعال کردن چشم سوم چه باید کرد؟ شاید ساده ترین راهی که به شما کمک می کند از این قابلیت دور شوید، عدم توجه به آن است. به طوری که بایستی این نیرو را نادیده گرفته و به هر آن چه از این قابلیت بازتاب پیدا می کند توجه نکنید. همان طور که می دانید با فعال شدن چاکرا ششم ممکن است صداهای عجیب و انرژی های مختلفی که قبلاً و در شرایط عادی آن ها را احساس نمی کردید دریافت نمایید. برای بستن چشم سوم به این صداها و انرژی ها بی تفاوت باشید. از آن جایی که باز کردن چشم سوم با استفاده از روش های دارویی ممکن نیست، برای بستن آن نیز هیچ گونه دارو و درمان خاصی وجود ندارد. پس نباید انتظار داشته باشید راهکار گفته شده حتماً باعث غیرفعال شدن چشم سوم در شما شود.

بهترین ایده ای که برای بستن چشم سوم می توان انجام داد، مراجعه به متخصصین و روانشناسانی است که اطلاعات کافی در این زمینه دارند. این افراد با تجاربی که در اختیار دارند، به شما در بستن چشم سوم یا کمرنگ کردن آثار آن کمک خواهند کرد. روش هایی که این متخصصین پیشنهاد می کنند برای هر شخص متفاوت بوده و قاعده مشخصی برای بستن چشم سوم در تمام افراد وجود ندارد.

جمع بندی نهایی

در این مقاله به صورت جامع و کامل به مقوله چشم سوم اشاره کردیم. چشم سوم یا همان چاکرا ششم یکی از هفت چاکرایی است که در بدن انسان وجود دارد. هر یک از این چاکراها به جنبه های خاصی از زندگی و جهان انسان اشاره دارد و در این بین چاکرا ششم به ابعاد ذهنی و روحی انسان دلالت می کند. اگر مباحث گفته شده در این بخش را دنبال کرده باشید، حتماً متوجه این امر شده اید که چشم سوم حقیقتی فوق العاده و بسیار مرموز است که حتی با علم امروز نیز نمی توان اطلاعات موثق زیادی را در مورد مکانیسم آن بدست آورد. چشم سوم پدیده ای متافیزیکی است که در قالب جسم و مادیات دیده نمی شود.

این پدیده یک انرژی خاص و عجیب است که مثل دستگاه های فرستنده و گیرنده عمل کرده و انرژی های مختلف را از جهان اطراف شما دریافت می کند. باور آن چه توسط چشم سوم و چاکرای ششم رخ می دهد، هنوز هم برای خیلی ها سخت و غیرقابل تصور است اما چه قبول کنیم چه نه، چشم سوم وجود دارد و افرادی بوده و هستند که از این قابلیت استفاده می کنند. ما در این مقاله ابتدا به تعریف چشم سوم پرداخته و سپس اشاره کوتاهی به کاربردهای این چاکرا کردیم. همچنین راهکارهایی که باعث فعال شدن چشم سوم در افراد می شود را بررسی کرده و از خطرات باز شدن چشم سوم به شما گفتیم.

همچنین با ارائه توضیحات کوتاهی درباره هفت چاکرای بدن انسان، تلاش کردیم با چاکراهای هفت گانه و ویژگی های آن ها آشنا شوید. جایگاه چشم سوم در ادیان مختلف از جمله دین اسلام نیز مبحث دیگری بود که در این مقاله به آن اشاره شد. در نهایت، از این که نگاه های زیبایتان را به ما هدیه کرده و تا پایان این مقاله همراه مان بودید، از شما صمیمانه متشکریم. نظرات، سوالات و انتقادات خود را از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید. راستی، اگر در رابطه با اینکه قانون جذب چیست سوالی داشتید می توانید از سایت وان جذب استفاده کنید.

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام وعرض ادب حدمت دوست عزیز وارجمند سواد انچانای ندارم اما ازاول بچگیم بااین اتعات بزرگ شده ام منظور حرفم ازاین دست بدی ازآن یکی دست خواهید گرفت هرچی سخن گوید چه خوب چه بد بازخوردش راخواهید دید پس یاد گرفتم همیشه مًبت بیندیشم ودرحال زندگی کنم گذشته رو تجربه والدین خواهم کرد وحال که هستم استفاده خواهم کرد وآینده رو خوب میبینم استاد گرامی خیلی ممنون میشم کمکم کنید یک سری قدرت‌ها دروجودم هست نمیتوانم برای همه کس تعریف کنم وبازگو کنم چون یا برچسپ دیوانه بهم میدن یا میگن مستم یا نشه پس همیشه ندای ازدرونم بهم گفته حرف نزنم ازشما درخواست میکنم که به هم نوع خودت کمک کنید واین حاکستره درحال خاموشی را فعال کنیم وخداوند آرزو میکنم که مرا لیاقتی اهدا بفرمایید تامنم جبران کنم شب تون خوش وفردای وروز زیبای داشته باشید منتظرم؟؟؟؟؟؟

 2. سلام من كودكي عجيب داشتم و اتفاقات ماورايي برام اتفاق افتاده كه قادر به توضيحش نيستم من جند سال پيش آينده چند سال بعدمو تو خواب ديدم و همين يك سال پيش برام اتفاق افتاد من ديدم در يك دشت بسيار تاريك دارم حركت ميكنم خيلي تاريك بود و اصلا انتها نداشت به يه خانه رسيدم كه نور داشت ولي تاريكي غبار آلودي جلوي روشنايي را گرفته بود بعد چند سال حالا محل اين خونه را پيدا كردم همچنين يه موجود عجيب و غريب فرا بعدي هم ميشناسم كه مياد بعضي اوقات سراغم كه ميشه گفت نوعي ارب هست

 3. سلام من اسمم آیلین هست ۱۲ سالمه
  من به طور اتفاقی یه چیزی توی اینستا راجع به چشم سوم دیدم و کنجکاو شدم و خواستم در موردش تحقیق کنم
  من چند تا از این علائم رو دارم مثلا بیشتر موقع ها سردرد دارم و رنگها رو به شکل خاصی میبینم البته این چیز توی دوران خوردسالی بود و الان نیست دیگه و اینکه جدیدا به خوردن غذاهای سالم و زندگی سالم علاقه مند شدم
  و تا حدی یعنی خیلی خیلی کم میتونم از طرز نگاه خانواده بفهمم چی میگن
  و اینکه بعضی موقع ها که با هنذفری آهنگ گوش میدم صدای عطسه کردن یه نفر از اعضای خانواده رو میشنونم یا میشنونم که مامانم منو صدا کرده در حالی که هیچکدوم اینها اتفاق نیفتاده
  یا جدیدا اینطوری شده که مثلا من برای درسم باید ساعت ۷ صبح بیدار شم
  بدون اینکه کسی منو بیدار کنه خود به خود سر ساعت دقیقا ۷ صبح بیدار میشم و این موضوعات فکر منو حسابی درگیر کرده شما که اطلاعات دارین خواهشا راهنمایی کنید لطفا بگید که آیا چشم بصیرت من فعال شده یا نه
  من جدیدا رویا پردازی و خیال پردازی و تصور منم خیلی قوی شده یعنی خیلی خیلی قوی شده
  ولی هیچکدوم علائم های دیگه رو ندارم فقط همینا که گفتم رو دارم
  خواهشا راهنمایی کنید لطفا

 4. سلام من میخواستم باهاتون راجب این موضوع خصوصی صحبت کنم
  فک کنم شما معنی این جمله رو بدونید esforemو من از هیچ رسانه ی استفاده نمیکنم چون اینو می‌دونم ک رسانه نابود کننده هس♋

 5. سلام و درود آیا باز کردن چاکراها محدودیت سنی دارند ؟ ( حتی اگر اصولی برای باز شدنشان اقدام کرد )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا