کسب ثروت با 10 راز ناگفته

اصولاً کسب ثروت به آن شکلی که همه افراد تصور می کنند نیست. پول درآوردن و کسب ثروت زیاد نیازمند انجام یک سری کارها و قرار گرفتن در یک پروسه درست و البته بلندمدت است که در نهایت پول را به دنبال شما خواهد کشاند. تمام افراد ثروتمند رازهایی را در زندگی شان دارند که شاید هرگز آن ها را بازگو نکرده باشند. در این بین افرادی هم هستند که پرده از رازهای کسب ثروت خود برداشته و به دیگر افراد چگونه ثروتمند شدن را توضیح داده اند. شاید این توضیحات در قدم اول چندان عجیب و خاص به نظر نرسد، اما وقتی آن ها را در زندگی شخصی تان پیاده سازی می کنید، متوجه تاثیرات عمقی و فوق العاده ای که روی روند موفقیت و پول سازی شما می گذارد خواهید شد. در ادامه با 10 راز و دستور العمل که باعث کسب ثروت واقعی می شود را ذکر کرده ایم. با سایت وان جذب همراه باشید

1. روی ارزش ها تمرکز کنید

ارزش ها

من افراد زیادی را می‌شناسم که پول های زیادی را بدست آورده اند، اما هرگز کسی را نمی شناسم که بدون بررسی ارزش‌ها، اولویت‌ها و باورهای خود ثروتمند شده باشد. با نوشتن فهرستی از چیزهایی که برایشان ارزش قائل هستید، چیزهایی که به آن اعتقاد دارید، آن چه می خواهید و آن چه قصد دارید در زندگی تان انجام داده و به آن عمل کنید، شروع خوبی در مسیر ثروتمند شدن داشته باشید.

2. سبک زندگی تان را تغییر دهید

سبک زندگی

قبل از این که بتوانید ثروت زیادی را اداره کنید، باید برای آن جا باز کنید. در همین راستا یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید «اگر آن را بسازی، به سمت شما می آیند». منظور از این ضرب المثل در این نمونه این است که برای ثروتمند شدن در ابتدا باید سبک زندگی خود را تغییر دهید. تلاش برای کسب موفقیت، ثروت، شهرت و هر چیز دیگر در یک زندگی کوچک کارساز نخواهد بود. بنابراین اول سبک زندگی خود را بسازید و سپس به دنبال کسب ثروت بروید. با ساختن سبک زندگی درست، رویاهای شما به دنبال تان خواهند بود.

3. بی نظمی را در زندگی تان از بین ببرید

بی نظمی

تلاش برای ایجاد موفقیت و رشد فردی در حالی که زندگی شما به هم ریخته است نیز کارساز نخواهد بود. موفقیت نیازمند اولویت های تعهدی زیادی است. در قدم اول، بایستی زندگی خود را از پیچیدگی های خاص امروزی جدا کرده و یک زندگی ساده و با برنامه داشته باشید. در قدم بعدی تمام بهانه ها و هر چیزی که شما را از رسیدن به مهمترین اهدافتان منحرف می کند از بین ببرید و به آینده امیدوار باشید.

4. نتایج خود را مشخص کنید

نتایج کسب ثروت

هیچ کس نمی تواند در مسیر هدفی که مشخص نکرده تلاش کند و به موفقیت برسد. از این رو در وهله اول اهداف خود را مشخص کرده و نتایج تان را بررسی کنید. نوشتن اهداف و نتایجی که در راستای این اهداف بدست آمده نقشه راه موفقیت تان را بهتر نشان داده و به شما می گوید در کجای مسیر ثروتمند شدن قرار دارید. شما باید بدانید که «موفقیت» چگونه به نظر می رسد! پیشنهاد می کنیم نتایج و اهداف قابل اندازه گیری و مشخصی داشته باشید و تعیین کنید که در چه مرحله ای از رسیدن به آن ها قرار دارید!

5. کشتی های خود را بسوزانید!

سوزاندن کشتی!

یک داستان قدیمی در مورد یک ژنرال یونانی وجود دارد که سربازان خود را در ساحل دشمن پیاده کرد و سپس کشتی های خود را سوزاند. او می خواست خیلی واضح به سربازان خود بگوید: «عقب نشینی و شکست هیچوقت یک گزینه نیست! جایی برای شکست نگذارید.» شما هم باید همین گونه عمل کنید و هرگز به فکر شکست یا عقب نشینی از خواسته هایتان نباشید.

6. کیفیت خدمات تان را افزایش دهید

افزایش کیفیت برای کسب ثروت

هیچ کس بیشتر از ارزش خدمات تان به شما پول نمی دهد! پس در مورد آن حواس جمع باشید. چرا که شما نمی توانید برای مدت طولانی مردم را تحت تاثیر تبلیغات یا شرایط دیگر قرار داده و با ارائه خدمات بی کیفیت، پول زیادی از آن ها بگیرید. خدمات و نتایج شما باید بسیار ارزشمندتر از هزینه ای باشد که دریافت می کنید. برخی از مردم شما را اذیت خواهند کرد. بقیه شما را ثروتمند می کنند! این قانون در بین کسب و کارهای موفقی که صاحبان شان را به ثروت های بسیار زیادی رسانده اند دیده می شود.

7. کمتر از حد توان خود زندگی کنید

توان کسب ثروت

اغلب افراد ثروتمند این را می دانند که باید کمتر از توانشان زندگی کنند. یک قانون در بین این افراد وجود دارد که به موجب آن ثروت شان انباشته شده، دوباره سرمایه گذاری شده و به شکل عاقلانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. قسمتی از این ثروت نیز بخشیده می شود اما هرگز خرج چیزهای اضافی و تجملات بیهوده نمی شود! اجازه دهید ورزشکاران میلیونر و افرادی که در بخت آزمایی برنده می شوند، ماشین های فانتزی و جواهرات پر زرق و برق بخرند. اگر می خواهید به ثروت بزرگی برسید، ساده زندگی کنید، عاقلانه سرمایه گذاری کنید و از هر چیزی که در اختیار دارید لذت ببرید!

8. به آرامی ثروتمند شوید

کسب پول آرام

کلید کسب ثروت زیاد این است که درآمد را به حداقل برسانید و در عین حال دارایی های خود را به حداکثر برسانید. درآمد مشمول مالیات شده و خرج می‌شود. خرج کردن درآمد هرگز شما را به ثروتی که در نظر داشته و با آن می توانید تمام ماشین‌ها، خانه‌ها و چیزهایی که فکر می کنید را بخرید نمی رساند. سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی که خرج کردن آن‌ها سخت است (مثل املاک و مستغلات، سهام و اوراق قرضه و …) ثروتی را ایجاد می‌کند که مالیاتی بر آن تعلق نمی‌گیرد و صرف انگیزه‌های گاه به گاه و وسوسه های شما نمی‌شود.

9. روی مسائل کوچک حساس نشوید

مسائل کوچک

اگر به طور قانونی می توانید از پرداخت مالیات اجتناب کنید، این کار را انجام دهید! تا جایی که می توانید از قانون به نفع خود استفاده کنید. اما انجام کارهای عجیب و غریب برای مخفی کردن درآمد یا صرفه جویی چند دلاری در مالیات ها، فقط وقت و انرژی شما را تلف کرده و باعث ایجاد ترس از گرفتار شدن در شما می شود. به یاد داشته باشید افراد ثروتمند هرگز در پرداخت های اندک و ناچیز وقت خود را تلف نمی کنند. آن ها ذهنیت بزرگی داشته و حداقل پولی که برایش وقت و انرژی صرف می کنند، پول های چند میلیون دلاری است.

10. ثروت خود را ببخشید

بخشیدن ثروت

شما وقتی می میرید دیگر نمی توانید پول و ثروتی که کسب کرده اید را با خود به دنیای دیگری ببرید. این پول و ثروتی که شما برای آن تلاش های بسیاری کرده اید، پس از مرگ شما در نهایت توسط نزدیکان تان یا افراد دیگر کسب می شود. اگر می خواهید پول را در زندگی خود استفاده کرده و از ثمرات آن بهره مند شوید، مشخص کنید که می خواهید با آن چه کار کنید. به مؤسسات خیریه ای کمک کنید که از آن برای امور خیر استفاده می کنند یا به افراد نیازمندی ببخشید که از وضعیت زندگی شان باخبرید. به این شکل می توانید دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کرده و ثروتی خلق کنید که برای نسل های آینده نیز ماندگار باشد.

11 قدم برای کسب پول و ثروت

کسب ثروت و پول

علاوه بر رازهای کسب ثروت که در قسمت قبلی به آن ها اشاره کوتاهی داشتیم، بد نیست با 11 قدمی که می توانید از آن ها به عنوان مسیر موفقیت هم یاد کنید آگاه باشید. این راهکارها به شما کمک می کند بهترین نتیجه را در زندگی شغلی و اقتصادی خود بدست آورده و همواره بهترین تصمیمات را داشته باشید.

مطلب مرتبط: آموزش جذب پول با قانون جذب

روی درآمدتان تمرکز نکنید

تمرکز روی درآمد

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما حفظ تمرکز بر میزان درآمدی که کسب می کنید، شما را از انجام کارهایی که واقعاً به ایجاد پول و رشد ثروت منجر می شود منحرف می کند. بنابراین اگر تاکنون فردی درآمد محور بودید، بهتر است دیدگاه خود را تغییر دهید و پول را نه به عنوان هدف اولیه، بلکه به عنوان محصول جانبی انجام کارهای درست ببینید. به این شکل می توانید ثروت بیشتری کسب کرده و پول بیشتری به سمت خود جذب نمایید.

به افراد دیگر برای موفق شدن کمک کنید

بخشیدن پول

بیشتر افراد ثروتمند کسانی هستند که موفقیت را انحصاری ندیده و خوشبختی دیگران را خوشبختی خود می دانند. در واقع موفق ترین افرادی که من می شناسم – هم از نظر مالی و هم از جنبه های دیگر – به طرز شگفت انگیزی مفید هستند. آن ها در درک دیگران و کمک به آن ها در رسیدن به اهدافشان فوق العاده خوب بوده و می دانند که موفقیت آن ها در نهایت بر اساس موفقیت افرادی است که در اطرافشان قرار دارند. بنابراین آن ها سخت کار می کنند تا افراد دیگر را به موفق برسانند. این افراد می توانند شامل کارمندان، مشتریان، فروشندگان، تامین کنندگان محصول و … باشند.

این افراد می دانند اگر بتوانند این کار را انجام داده و اشخاص پیرامون خود را به سطح بالایی از موفقیت برسانند، مطمئناً این وضعیت موفقیت و ثروتی چشمگیر برایشان به دنبال خواهد داشت. به همین خاطر است که می بینیم بیشتر افراد موفق و ثروتمند، کسب و کارهایی را راه اندازی کرده اند که هزاران کارمند موفق و خوشحال در آن ها فعال بوده و باعث افتخار مجموعه هستند.

به افزایش کیفیت خدمات تان فکر کنید

تنظیمات قالبافزایش ثروت

وقتی شما فقط چند مشتری داشته و هدف تان کسب درآمد بسیار زیاد است، باید راه‌هایی را پیدا کنید که از این تعداد مشتری بیشترین بازدهی را دریافت نمایید. این وضعیت گاهی اوقات منجر به افزایش هزینه خدمات یا محصولات تان شده و شاید روی رضایت و تجربه همکاری مشتریان تان اثر منفی داشته باشد. اما اگر به جای تمرکز روی درآمد بالا بر تعداد مشتریان خود تمرکز کنید، آن وقت می توانید به ثروت و درآمد بلندمدت سلام کنید! وقتی راهی برای خدمت به هزاران مشتری و کاربر پیدا می‌کنید، این وضعیت مزایای زیادی برایتان به دنبال خواهد داشت. این که برند شما دهان به دهان نقل شده و آوازه خدمات تان در بین افراد مختلف به گوش بخورد، بسیار عالی است.

در واقع بازخوردی که در این وضیت دریافت می‌کنید به‌طور تصاعدی بیشتر بوده و به همین ترتیب فرصت‌های شما برای بهبود محصولات و خدماتتان نیز بیشتر خواهد بود. به این شکل شما می توانید کارمندان بیشتری را استخدام کرده و از تجربه، مهارت ها و عالی بودن کلی آن ها بهره مند شوید. با گذشت زمان، کسب‌وکار شما به چیزی تبدیل می‌شود که روز به روز بر ثروت تان می افزاید. زیرا مشتریان و کارمندان تان شما را به مکان‌هایی برده‌اند که حتی تصورش را هم نمی‌کردید. پس به جای ارائه خدمات گران قیمت به چند مشتری و کاربر، به تعداد زیادی از افراد خدمت کنید و واقعا برای کسب رضایت شان زحمت بکشید. به این شکل پول به دنبال شما خواهد آمد.

کسب درآمد را راهی برای بدست آوردن چیزهای بیشتر ببینید

به طور کلی افراد دو دسته هستند. دسته اول کسانی هستند که با ساختن چیزهای مختلف می خواهند پول در بیاورند. این افراد هر چه چیزهای بیشتری بسازند، پول بیشتری به دست می آورند. چیزی که آن ها می سازند واقعاً برایشان اهمیتی ندارد. آن ها هر چیزی را تا زمانی که منفعت برایشان داشته باشد، خواهند ساخت.

کسب پول سریع

گروه دوم کسانی هستند که می خواهند پول دربیاورد زیرا به آن ها امکان می دهد چیزهای بیشتری بسازند. آن ها می خواهند محصول خود را بهبود بخشند. آن ها می خواهند ارائه محصولات یا خدمات خود را گسترش دهند. این افراد می خواهند کتاب دیگری بنویسند، آهنگ دیگری ضبط کنند، فیلم دیگری تولید کنند. آن ها آن چه را که می سازند دوست دارند و کسب درآمد را راهی برای انجام هرچه بیشتر کارهایی که دوست دارند می دانند. آن ها رویای ساختن شرکتی را در سر می پرورانند که بهترین چیزها را ممکن می سازد و کسب درآمد راهی است که به این رویا دامن زده و موجب ساخت این شرکت می شود.

در حقیقت کسب و کارهای موفق و پول سازی که ثروت زیادی را برای سازندگان شان پدید می آورند، یک محصول ساده را به شکلی عالی تهیه می کنند. افرادی که مدیریت این کسب و کارها را برعهده دارند، درآمد حاصل از کارشان را به توسعه آن و ارائه محصولات بی نظیر دیگر تخصیص می دهند. به این شکل پول آن ها برایشان پول می سازد. این تیپ از افراد، انسان های ارزش آفرینی هستند که مدام در پی خلق ثروت و افزایش ارزش محصولات خود بوده و جایگاه های بالاتر را یکی پس از دیگری تصاحب می کنند. همان طور که والت دیزنی گفت: «ما فیلم نمی سازیم تا پول در بیاوریم، بلکه برای ساختن فیلم های بیشتر پول در می آوریم.»

شادی خود را در موفقیت دیگران بیابید

موفقیت دیگران

تیم های تجاری بزرگ همواره برنده می شوند زیرا با استعدادترین اعضای آن ها حاضرند برای خوشحال کردن دیگران فداکاری کنند. تیم‌های بزرگ از کارمندانی تشکیل شده‌اند که به یکدیگر کمک می‌کنند، نقش‌های خود را می‌دانند، اهداف شخصی را کنار می‌گذارند و به موفقیت تیم بیش از هر چیز دیگری ارزش می‌دهند. این نگرش از کجا می آید؟ جواب خود شما که کارآفرین و مدیر کسب و کار هستید می باشد. تقریباً هر کارآفرین واقعاً موفق احساس می کند که بخش عمده ای از شادی او ناشی از لذت بردن و موفقیت کارمندان و مشتریانش می باشد. آیا شما هم این گونه اید؟

کرامت و احترام را جدی بگیرید

احترام

ارائه حقوق، مزایا و فرصت های بیشتر برای کارکنان قطعا مهم است. اما هیچ سطحی از حقوق و مزایا نمی تواند آسیبی که ممکن است به عزت نفس و اعتماد به نفس آن ها وارد می شود را جبران کند. به همین خاطر یکی از مهم‌ترین چیزهایی که کارآفرینان واقعاً موفق برای کارمندان، مشتریان، فروشندگان و هر کسی که با آن ها در تعامل می باشند- فراهم می‌کنند، کرامت و احترام است. شما هم باید همین طور باشید. زیرا وقتی این کار را انجام می دهید، بقیه مزایا را برایتان به دنبال دارد.

در انجام یک کار بهترین باشید

بهترین

یک چیز را انتخاب کنید که در حال حاضر از بسیاری از مردم در آن بهتر هستید. فقط یک چیز و به صورت دیوانه وار روی انجام آن کار متمرکز شوید. کار کنید و به صورت مداوم یاد بگیرید، تمرین کنید و ارزیابی عملکردتان را انجام دهید. در این مسیر بدون تعارف از خود انتقاد کنید. این کار برای اطمینان از انجام ادامه کار به بهترین شکل ممکن و بهبود نواقص آن در جنبه‌ های مختلف انجام می شود.

افراد موفق از نظر مالی حداقل یک کار را بهتر از همه اطرافیان خود انجام می دهند. البته اگر کاری را انجام می دهید که در آن عالی بوده و در سطوح بالاتر (مثل کشور یا حتی عرصه بین المللی) نسبت به دیگر افراد بهتر عمل می کنید، جهان برای کار شما ارزش قائل خواهد بود و برای آن هزینه خواهد کرد. برتر بودن و برتری داشتن پاداشی است که تمرکز در یک حوزه برای شما به دنبال دارد. در این بین به یاد داشته باشید برتری داشتن تنها در دستمزد بالاتر و احترام خلاصه نمی شود؛ بلکه در کنار این موارد، احساس ارزشمندی بیشتر، رضایت بیشتر، احساس موفقیت بیشتر و … به همراه خواهد داشت.

بهترین افراد حوزه کاری تان را لیست کنید

لیست کسب پول

پس از آن که در حوزه ای که برای خود مشخص کرده اید عملکرد عالی از خود ثبت کردید، وقت آن رسیده بهترین افراد آن حوزه را لیست کنید. پس از فهرست کردن این افراد از خود بپرسید که چگونه آن ها را انتخاب کردید؟ چگونه تشخیص دادید که چه کسی بهترین است؟ موفقیت آن ها را چگونه ارزیابی کردید؟ شما می توانید از این معیارها برای بررسی پیشرفت خود در جهت بهترین شدن در آن چه انتخاب کرده اید استفاده نمایید.

اگر شما یک توسعه دهنده نرم افزار هستید، تعداد افرادی که از نرم افزار شما استفاده می کنند معیار عمل خواهد بود. اگر یک رهبر هستید، این معیار می تواند تعداد افرادی باشد که برای رسیدن به اهداف شان آموزش داده و راهنمایی می کنید. اگر شما یک فروشنده آنلاین هستید، این معیار می تواند نرخ تبدیل یا فروش در هر تراکنش یا ارسال به موقع محصولات باشد.

در این بین به یاد داشته باشید که افراد موفق را فقط نباید تحسین نکنید. بلکه به معیارهایی که باعث موفقیت شان شده نیز نگاهی دقیق بیندازید. سپس از این معیارها برای کمک به ایجاد موفقیت در خود استفاده کنید.

یک تیم فوق العاده ایجاد کنید

تیم کسب ثروت

یکی دیگر از مزایای ایجاد یک تیم این است که به شما امکان می دهد کارهای بیشتری را انجام دهید. اگر در امر فروش عالی هستید، بهترین پیشنهاد این است که استعداد و تجربیات خود را به اعضای تیمی که جمع کرده اید منتقل نموده و به این شکل زمان خود را به بهترین شکل با بهترین و ارزشمندترین مشتریان تان سپری کنید.

حتی شما می توانید با انتخاب چند فروشنده و انتقال تجربیات به آن ها، یک تیم حرفه ای ایجاد نمایید که خودتان مدیر آن هستید. سپس وظایف مدیریت را به نحو احسن انجام داده و بازدهی بیشتری کسب کنید. در کارهای تیمی، هر فردی یک وظیفه انجام می دهد. این وظیفه تفاوت ها را در زندگی شخصی او ایجاد می کند. موفق ترین افراد تیم کسانی هستند که راه های مختلف را برای انجام کارها به ساده ترین شکل پیدا کرده و قابلیت انجام چندین کار و وظیفه را دارا می باشند. نقش تیم را در موفقیت و توسعه کسب و کار خود فراموش نکنید.

پیشرفت خود را دنبال کنید

پیشرفت مالی

ما تمایل داریم تبدیل به بهترین شخص در معیارهایی که مشخص کرده ایم شویم. بنابراین حداقل یک بار در هفته پیشرفت خود را با معیارهای کلیدی تان پیگیری کنید. شاید این که به چند نفر کمک می کنید را در نظر بگیرید. شاید معیار شما این باشد که به چند مشتری خدمات رسانی می کنید. به هر حال شما باید مراحل کلیدی سفرتان را برای تبدیل شدن به بهترین شخص جهان در حوزه ای که انتخاب کرده اید بررسی نمایید.

در جریان موفقیت قرار بگیرید

استیو جابز

هرگز فراموش نکنید دستیابی به یک هدف بر اساس ایجاد یک پروسه است. اگر هدف شما نوشتن یک کتاب 300 صفحه ای است، اگر در مسیر درست قرار بگیرید جهان هستی شما را برای رسیدن به آن هدف یاری می کند. این پروسه ممکن است نوشتن چهار صفحه در روز باشد. این روال، روال موفقیت شماست. فکر کردن در مورد هدفی که دارید شما را به فردی وفادار که به اراده معمول خود پایبند است تبدیل می کند.

اگر می خواهید 50 مشتری جدید جذب کنید و این هدف شماست، روال رسیدن به هدف و موفقیت تان این گونه است که روزانه با تعداد معینی از مشتریان و کاربران کسب و کارتان تماس گرفته، تعداد معین مشتریان فعلی تان را بررسی کنید، با تعداد مشخصی از شرکای بالقوه تان ارتباط برقرار کنید و … . این پروسه در واقع روال کاری شماست که در نهایت باعث می شود به هدفت تان برسید. شما باید این پروسه را دنبال کنید و صادقانه به مسیر خود اعتماد داشته و به بهترین شکل عمل کنید. اگر برنامه ریزی شما عالی باشد، 50 مشتری جدید را در سریع ترین زمان جذب خواهید کرد.

موفقیت چیزی نیست که با آرزو کردن و امید داشتن بدست آید. بلکه پروسه ای است که با تلاش و تداوم در یک کار بدست می آید. از این رو هر روز سخت تلاش کنید تا بهتر از دیروزتان باشید. به این شکل می توانید مسیر موفقیت را به شکل احسن طی کرده و به تمام اهداف مشخص شده تان دست پیدا کنید. اگر در مسیر درست قرار داشته باشید، ثروتمند شدن یکی از دستاوردهایتان خواهد بود. در این زمان هم فردی شاد و سرزنده هستید و هم فردی ثروتمند که پول به دنبال اوست خواهید بود. از این رو جریان و پروسه موفقیت را طی کرده و همیشه بهترین عملکردتان را داشته باشید.

جمع بندی نهایی

کسب پول و ثروت

در این مقاله از مجله آموزشی وان جذب به موضوع کسب ثروت که یکی از جذاب ترین موضوعات این روزهاست پرداختیم. ثروتمند شدن و کسب ثروت هرگز یک شبه اتفاق نمی افتد و تمام کسانی که به ثروت واقعی دست پیدا کرده اند این را به خوبی می دانند. ثروتمند شدن یک پروسه و یک مسیر است. کسانی که در مسیر کسب ثروت قرار می گیرند، افراد ثروتمند جامعه را تشکیل می دهند. ما در ابتدا سعی کردیم شما عزیزان را با رازهای طلایی و نکات بسیار کاربردی در مسیر کسب ثروت آشنا کنیم. دانستن این نکات مسیر روشن تری از موفقیت را برای شما به همراه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: تفاوت ذهنیت ثروتمند با ذهنیت فقیر

پس از بیان 10 راز کسب ثروت، سراغ بیان مواردی رفتیم که به شما در مسیر کسب ثروت سرعت و قدرت بیشتری می دهد. در واقع برای کسب ثروت و کسب دارایی های فراوان باید یک سری از پیش فرض ها را بدانید. در قسمت دوم این مقاله به بیان این موارد پرداخته و ویژگی های افراد موفق و مدیران ثروتمند کسب و کارهای موفق را به طور کلی مرور کردیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا