راهنما معنوی چیست؟ (شیوه برقراری ارتباط با آن)

ممکن است از دیگران درمورد راهنماهای معنوی شنیده باشید. شاید متوجه شده باشید که دیگران درمورد راهنماهای معنوی خود حرف می‌زنند یا می‌بینید که گاهی این راهنماها در مدیتیشن نقش دارند.

اما دقیقاً داشتن یک راهنمای معنوی به چه معناست؟ آن‌ها چه هستند و چگونه می‌توانید بفهمید که راهنما دارید؟ یا اگر ندارید، چگونه می‌توانید یکی از آن ها را به زندگی خود جذب کنید؟ در این مقاله از سایت وان جذب به این سوالات پاسخ داده ایم.

در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا ماهیت دقیق این راهنماها و نقشی که می توانند در زندگی شما ایفا کنند را درک کنید.

ما به شما نشان می‌دهیم چطور نشانه های این راهنماها را تشخیص دهید و چگونه با آن ها ارتباط برقرار کنید.

ما به برخی از متداول ترین سوالات باقی‌مانده در مورد راهنماهای معنوی (مانند انواع مختلف راهنماهای معنوی موجود) و نقش‌های مختلفی که دارند پاسخ می‌دهیم.

راهنمای معنوی چیست و چه هدفی در زندگی شما دارند؟

به زبان ساده آن‌ها قدرت استفاده از انرژی برای انتقال احساسات و شفا و راهنمایی به شما را دارند. به عنوان مثال، به زمان‌هایی فکر کنید که بی دلیل کاری را انجام داده‌اید فقط چون برای انجام آن یک کششی احساس کردید.

بعد متوجه می‌شویم آن کاری که کرده‌ایم برای موفقیت و رفاه‌مان باید انجام می‌شد، اما از این که  چرا به نوعی می‌دانستیم باید آن کار را انجام دهیم، متحیر می‌شویم.

این اتفاق اغلب به این دلیل است که یک راهنمای معنوی وارد زندگی شما شده است.

همانطور که بعد بررسی خواهیم کرد راهنماهای معنوی زیادی وجودی دارد. ممکن است شنیده باشید که به آن‌ها فرشتگان، راهنماها، اجداد، ارواح حیوانی و فرشتگان نگهبان می‌گویند.

با این حال نقش کلی این راهنماها این است که با مشاوره به شما کمک می‌کند. برای بهره بردن از قدرت آن‌ها باید بدانیم که درست زمانی که به آن‌ها نیاز داریم، ظاهر می‌شوند.

نشانه‌هایی از راهنماهای معنوی که شما باید مراقب باشید

همانطور که قبلاً گفتیم برای دریافت راهنمایی از راهنماها باید همیشه پذیرای آن‌ها باشیم. اما برای تفسیر پیام‌های آن‌ها باید درک کنیم که اغلب چگونه ارتباط برقرار می‌کنند.

چند راه اصلی هست که راهنماهای معنوی سعی می‌کنند تا به شما نشانه‌هایی بدهند.

راهنماهای معنوی و شهود

احساسات شما مطمئن‌ترین راهنمای وجود و پیام‌های راهنماهای معنوی هستنند. به طور ویژه هم به غرایز درونی و هم به شهود توجه کنید.

اول از همه، این راهنماها هنگامی که باید به محیط بپردازید، به شما احساسات قوی می‌دهند.

بنابراین اگر حس می‌کنید به انجام کاری رغبت دارید بدانید که ممکن است قدرت بالاتری هست که شما را به سمت چیزی که نیاز دارید، هدایت می‌کند.

دوم اینکه، گاهی ممکن است از سمت شهود تلنگری به شما زده شود، صدایی در سر یا یک تصویر، ممکن است به نظر برسد که چیز خاصی نیستند اما می‌توانند اطلاعات قدرتمندی را از راهنماهای معنوی ارائه کنند.

راهنماهای معنوی و هم‌زمانی‌ها

هم‌زمانی‌ها به صورت تصادفی معنادار هستند. برای مثال فرض کنید که به تغییر شغل خود فکرده اید و سپس به یک بروشور تبلیغاتی دوره‌ای مربوط با شغل رویایی خود، بر می‌خورید.

همینطور تصور کنید که به کسی که در گذشته برایتان مهم بوده فکر می‌کنید و به آن برخورد می‌کنید، درست زمانی که دوباره مجرد شده است.

این‌ها مثال‌هایی از هم‌زمانی اتفاقات هستند که ممکن است برخی از افراد آن را نشانه‌ای از سمت کائنات بدانند.

برخی از این هم‌زمانی‌ها ممکن است به دلیل حضور و تاثیر یک راهنمای معنوی باشد که می‌خواهد با هدف واقعی خود هماهنگ شوید.

بنابراین مانند احساسات و الهامات درونی، ارزش این را دارد که این هم‌زمانی‌ها را جدی بگیرید.

اعداد راهنماهای معنوی

اگر از قبل چیزی در مورد عدد شناسی می‌دانید، پس مطلع هستید که اعداد می‌توانند راهنماهایی برای آنچه نیاز دارید و آنچه باید انجام دهید، باشند.

به ویژه، بعضی از الگوهای اعداد تکرارشونده به عنوان «اعداد فرشته»  شناخته شده‌اند. و ممکن است نشانه‌ای از طرف یک راهنمای معنوی باشند. اگر اعداد فرشته را می‌بینید، معنای آن به تعداد تکرارشده‌ی آن بستگی دارد.

با این حال، یک مثال رایج عدد 444 است که نشان می‌دهد شما توسط کائنات آزمایش می‌شوید اما  سپس شادتر و قوی‌تر ظاهر خواهید شد.

همینطور عدد 222 مربوط به تبدیل ایده‌ها به واقعیت است. بنابراین می‌تواند معنای آن، این باشد که زمان ریسک کردن برای رویاهای‌تان است.

راهنمای معنوی در رویاها

وقتی که درمورد ماهیت راهنماهای معنوی صحبت می‌کنیم، درک بهتری از نحوه‌ی ظاهر شدن آن‌ها خواهید داشت.

با این حال، به تکرار مضامین و نمادها و موجودات در خواب توجه کنید و سعی کنید معنای آن را بفهمید.

برای مثال، آیا حیوانی می‌خواهد شما را به سمت خاصی بکشاند.

آیا در رویاهایتان به صورت مکرر در یک مکان قدیمی، خاطراتی از ریسک‌هایی که در گذشته کردید یا یک  رابطه‌ی قدیمی را می‌بینید.

هر موضوع یا رویایی که تکرار می‌شود ارزش توجه و تفکر عمیقی دارد. در بسیاری از موارد نشانه یا معنای عمیق‌تری در آن نهفته است.

چگونه با راهنمای معنوی خود ارتباط برقرار کنیم

حتما تا الآن متوجه شده‌اید که نشانه‌های راهنمای معنوی چه شکلی هستند. اما چگونه می‌توانید با هر راهنمایی که در زندگیتان است، ارتباط برقرار کنید؟

همانطور که معلوم است یادگیری نحوه ی صحبت با راهنمایان روح چندان کار پیچیده‌ای نیست. سه روش  هست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

درخواست از راهنماهای معنوی برای نشانه‌ها

ممکن است فراموش کنید که نیروهای هدایت کننده ای اطراف ما هست، اما عادت کنید که از این راهنماها کمک بخواهید.

شما می‌توانید برای هر چیزی از یافتن عشق گرفته تا پیدا کردن شغل و ثروتمند شدن، از آن‌ها کمک بخواهید.

اما چطور می‌توانید از راهنماها درمورد نشانه‌ها بپرسید؟

به این فکر کنید که برای چه چیزی کمک می‌خواهید، همانطور که هنگامی که شمع فوت می‌کنید آرزو می کنید، یا یک سکه در چاه می‌اندازید.

این کار باعث سپاسگزاری بابت کمک راهنماهای معنوی می‌شود. مانند» راهنماهای والا، برای خرد و شفقت شما متشکرم.»

از مدیتیشن برای ارتباط با راهنماهای معنوی استفاده کنید

مدیتیشن می‌تواند به شما کمک کند تا با راهنماهای معنوی از هر دو جهت ارتباط برقرار کنید. مدیتیشن راهنمای معنوی مانند بیشتر مدیتیشن ها با تمرکز بر تنفس آهسته و عمیق شروع می‌شود.

سپس تصویری از راهنمای معنوی خود تجسم کنید. تصویر آن می‌تواند یک نور یا یک حیوان باشد. شکل آن به اندازه‌ی ارتباط شما با آن اهمیت ندارد.تصور کنید که با راهنمای خود روبه‌رو شده‌اید (همانطور که در روش بالا گفته شد) و از او کمک می‌خواهید.ممکن است ناگهان یک پاسخ بگیرید، مانند شهود یا احساسات درونی. شما می‌توانید این را یک نشانه یا پیامی از طرف راهنماهای معنوی در نظر بگیرید.

با استفاده از راهنماهای معنوی، خودکار نوشتن را تمرین کنید.

  • خودکار نوشتن (که ممکن است آن را »آگاهانه نوشتن سلسله وار« شنیده باشید) یعنی بدون تغییر، آن را تایپ کنید یا بنویسید.
  • به یک سوال هدفمند فکر کنید مانند» چگونه عشق را پیدا کنم؟» یا »هدف واقعی من چیست» سپس فقط شروع به نوشتن کنید.
  • بدون فکر کردن، هرچه به ذهنتان می‌رسد را بنویسید
  • و غرق انتقاد از خود یا خودآگاهی نشوید.

این فرایند در ابتدا ممکن است عجیب به نظر برسد، اما راهی مؤثر برای استفاده از ضمیر ناخودآگاه خود و خرد راهنماهای معنوی است. بعد نوشته‌های‌تان را بخوانید و ببینید چه چیزی می‌توانید از آن برداشت کنید.

راهنماهای معنوی من چه کسانی هستند

اکنون به همه‌ی سوالات درمورد این که راهنماهای معنوی چه کسانی هستند پاسخ می‌دهیم، همانطور که در ابتدا اشاره کردیم،  اصطلاحات متفاوتی درمورد این راهنماها هست و ممکن است شکل‌های متفاوتی داشته باشند.

ابتدا به این سوال می‌پردازیم که چگونه می‌توانیم این راهنماها را تعیین کنیم و سپس درمورد چگونگی شناسایی نام آن‌ها صحبت می‌کنیم.

راهنماهای معنوی چگونه انتخاب می‌شوند

ممکن است از خود بپرسید که آیا خودتان می‌توانید این راهنماها را انتخاب کنید یا خود آن‌ها به سراغ ما می‌آیند؟

در بیشتر دیدگاه‌ها، این راهنماها حتی قبل از اینکه به دنیا بیاییم با ما ارتباط داشتند و در طول زندگی ما را همراهی می‌کنند.

آن ها با توجه به برترین ویژگی‌های خود و آنچه روح ما برای شکوفایی نیاز دارند، برای ما اختصاص می‌یابند. به عبارت دیگر یک اتصال دو طرفه بر اساس تناسب است.

کارشناسان معنوی بر این باورند که ما یک راهنمای معنوی غالب داریم، اما می‌توانیم دیگر راهنماها را در طول مسیر برای تجربیات خاص، جذب خود کنیم.

 نام راهنمای معنوی من چیست؟

چطور می‌توانید نام راهنمای خود را، که همیشه با شما بوده است را بفهمید؟

و همینطور نام راهنماهای موقتی که در دوره‌های خاص شما را حمایت می‌کنند؟

یکی از دلایلی که نمی‌توانید پاسخ را بدانید این است که هیچ‌کدام از راهنماها به زبان زمینی صحبت نمی‌کنند.این بدان معناست که ممکن است دانستن تلفظ یا معنی نام آن‌ها غیرممکن است باشد.

دیگر کارشناسان می‌گویند ممکن است بعضی از راهنماها حتی نام نداشته باشند. با این حال اگر می‌خواهید نام معناداری پیدا کنید که مناسب راهنمای شما باشد، به دنبال نمادها و اشکال یا مفاهیم تکرارشونده باشید که می‌توانند به عنوان نام راهنماها حداقل در ذهن شما مناسب باشند.

 انواع مختلف راهنماهای معنوی کدام‌اند؟

بسیاری از ما، در طول زندگی با انواع مختلفی از راهنماها روبه رو می‌شویم، حتی گاهی ممکن است برای یک مشکل خاص، از نوع خاصی از آن‌ها کمک بخواهیم.

این فهرست از راهنماها جامع نیست، اما به شما کمک می‌کند تا راهنماهای زندگی خود را، از راهنماهای اصلی تا راهنماهایی که گاهی از آن‌ها کمک می‌گیرید را بشناسید. همینطور که به لیست نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید کدام برای‌تان آشنا به نظر می‌رسد.

راهنمای معنوی اجداد

راهنماهای معنوی اجدادی، راهنماهایی هستند که از طریق تبار ژنیتیکی‌تان به شما مرتبط هستند. آن‌ها با اجداد چند نسل قبل شما، ارتباط داشته‌اند.

معمولاً این راهنماها در تمام طول زندگی شما هستند و از شما در برابر درد محافظت می‌کنند. آن‌ها همچنین به شما برای عبور از آسیب‌های چند نسلی، درد و باری که از والدین به فرزندان منتقل می شود، کمک می‌کنند.

این راهنماهای معنوی به شما کمک می‌کنند تا آسیب‌های خود را به آگاهی آگاهانه تبدیل کنید. این آگاهی به شما در پردازش آسیب‌ها کمک می‌کنند تا بتوانید آن را درک کنید و با احساس آرامش و رهایی پیش بروید.

 حیوانات، راهنماهای معنوی

حیوانات راهنما (که گاهی اوقات برای ساده‌تر شدن حیوانات معنوی نامیده می‌شوند.) این راهنماها با به اشتراک گذاشتن اطلاعات و توصیه‌هایی به رشد شخصی شما کمک می‌کنند.

این راهنماها معمولا شما را به سمت تغییرات مثبت سوق می‌دهند، مانند فرصت‌های جدیدی که شما را از منطقه‌ی راحتی‌تان خارج می‌کند. با این حال ویژگی‌های هر حیوان راهنما بسته به نوع حیوانی که راهنمای شماست متفاوت است.

تحقیق در مورد حیوانات به شما کمک می‌کند تا بفهمید چرا در زندگی خود به آن‌ها نیاز دارید. برای مثال داشتن یک سگ به عنوان یک راهنمای معنوی احتمالاً نشان دهنده‌ی نیاز عمیق شما به وفاداری  است و با تشکیل خانواده یا یک گروه اجتماعی پایدار به بهترین صورت به خواسته‌ی خود می‌رسید.

راهنماهای معنوی هندی

راهنماهای معنوی هندی (یا راهنماهای شمنی ( باور سنتی برخی اقوام)) با موجودات باستانی ارتباط دارند.) آن‌ها نقش یک معلم را دارند و با انتقال دانش خود به شما، می‌توانید تصمیمات بهتری در زمان حال بگیرید.

 این راهنماها اغلب به صورت تصویری از یک پیرزن خردمند یا توتم (نمادی مقدس به شکل یک شی یا یک حیوان) نشان داده می‌شود و تمایل دارند که به شکل یک داستان یا تمثیل ارتباط برقرار کنند.

آن‌ها علاوه بر آموزش به شما، روی پیشرفت مثبت بشریت سرمایه‌گذاری می‌کنند و از شما می‌خواهند که آموزه‌های آن‌ها را به دیگران منتقل کنید.

در نتیجه کسانی که به زمینه‌های آموزشی وارد، یا منشأ انتقال آن آموزه‌ها می‌شوند، اغلب یک راهنمای معنوی شمنی را جذب می‌کنند.

فرشتگان، راهنماهای معنوی

 اغلب، فرشتگان و راهنماهای معنوی را یک چیز در نظر می‌گیرند، در حالی که فرشتگان نوع خاصی از راهنماهای معنوی هستند.

این فرشتگان می‌توانند هر موجود معنوی که برای شما پیام می‌فرستد یا برای‌تان آرامش‌بخش است، باشد.

فرشتگان نگهبان همینطور به این معروف هستند زمانی که شما به انعطاف‌پذیری بیشتری در برابر مشکلات نیاز دارید، به شما انرژی بیشتری می بخشند.

به برخی از افراد به طور ویژه، در بدو تولد فرشته‌ی نگهبان تعلق می‌گیرد، که بالا رتبه‌ترین فرشته است و نشان می‌دهد شما هدف مهم و بالقوه‌ای دارید که جهان را تغییر می‌دهد.

راهنماهای ماهر در عروج

این راهنماهای استاد، شکل‌های معنوی تکامل یافته‌ی موجودات باستانی و آگاه از گذشته هستند. این‌ها معمولا از بدو تولد با ما نیستند، اما بنظر می رسد ما را به سمت کارهای مهم راهنمایی می‌کنند.

این راهنماها به ما کمک می‌کنند تا به سمت مثبت‌گرایی حرکت کنیم و از دوران سخت درس بگیریم. بسیاری از استادها هستند که می‌توانند به عنوان فردی نیازمند شناخته شوند و بسیاری از آن‌ها رهبران معنوی معروفی هستند.

برای مثال می‌توان به بودا، معلم آگاهی که به ما حکمت عطا کرد و کنفوسیوس که رفتار پرهیزکارانه را به ما نشان داد، اشاره کرد.

با تسلط بر مدیتیشن شروع به ارتباط با راهنماهای معنوی خود کنید

آیا می‌خواهید بیشتر در مورد چگونگی شناسایی و برقراری ارتباط با راهنماهای معنوی خود و یادگیری هرچه بیشتر در مورد خرد آن‌ها بدانید.

اهداف برنامه‌ی خودهیپنوتیزمی استاد ای هیپنوتیزم ( (Ehypnosis می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. این برنامه برای هرکسی که می خواهد از مدیتیشن برای هر هدفی بیشترین استفاده را ببرد، طراحی شده است. این برنامه به تغییر ناخودآگاه و تقویت خودشناسی و افزایش پذیرش خود کمک می کند.

در حالی‌که مدیتیشن منظم می‌تواند به شما در ارسال پیام به راهنماهای معنوی کمک کند، خود هیپنوتیزمی این فرایند را یک قدم جلوتر می‌برد و ذهن شما را برای حضور و ارتباط آن‌ها، باز می‌کند.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا