پیوندها و مشکلات روحی پس از رخداد جدایی

اگر با اعضای خانواده، شریک زندگی یا بهترین دوستان خود پیوندهای روحی بسیار نزدیک داشته باشید، می‌دانید که این امر تا چه اندازه می‌تواند قدرتمند باشد.

اما وقتی یک رابطه به پایان می‌رسد و شما با آن حس ارتباط تنها می‌ماند، چه کاری می‌توانید انجام دهید تا زندگی را تداوم بخشید؟ احساسی که در شما باقی مانده ‌است، با چیزی به نام پیوند روحی مرتبط است و با صرف زمان و تلاش می‌توانید آن را به روشی ایمن و سالم آزاد کنید. کافیست با این مقاله سایت وان جذب همراه باشید.

ما با توسعۀ ایده پیوندهای روحی عمیق‌تر شروع می‌کنیم و به این مسأله می‌پردازیم که چگونه می‌توانید یکی از آنها را شناسایی کنید و چگونه این امر زندگی شما را تغییر می‌دهد.

مهم‌تر از همه، سپس به شما کمک می‌کنیم پس از پایان یک رابطه، پیوند روحی خود را از بین ببرید. یک فرایند سه مرحله‌ای مؤثر را که می‌توانید دنبال کنید و نمونه‌هایی از این مراحل  که ممکن است برای شما جذاب به نظر برسد را ارائه می‌کنیم.

در نهایت، بحث را با یک کاوش مختصر در مورد کارهایی که می‌توانید انجام دهید هنگامی که آمادۀ شروع رابطۀ عمیق بعدی به زندگی خود هستید، پایان می‌دهیم.

پیوندهای روح چیست؟

به عبارت ساده، پیوند یک روح پیوندی بین شما و کسی است که برای تصور زندگی بدون آن تلاش می‌کنید.

ممکن است گاهی بشنوید که آن را یک ارتباط معنوی یا پیوند روحی می‌نامند، اما مفهوم کلیدی این است که شما یک صمیمیت عمیق را با این شخص و تمایل به نزدیکی رابطه با او را تجربه می‌کنید.

مطلب مرتبط: چگونه به وجود پیوند روحی پی ببریم؟

متأسفانه ما می‌توانیم روابط روحی منفی داشته باشیم. ارتباط ما با دیگران به خوبی اخلاق آنها یا حتی مناسب بودن آنها برای ما بستگی ندارد. این امر بدان معناست که در برخی مواقع، ممکن است لازم باشد عمداً پیوند روحی خود را قطع کنیم تا از بهزیستی خود مراقبت کنیم.

چگونه بفهمیم که رابطۀ روحی مثبتی وجود دارد یا خیر؟

خبر خوب این است که بسیاری از ارتباطات، واجد پیوندهای روحی مثبت هستند. ممکن است با خواهر یا برادری که مادام‌العمر از شما حمایت می‌کنند، یا شریکی که می‌خواهیم با او خانواده تشکیل دهیم، احساس یکی بودن داشته باشیم.

فرقی نمی‌کند که روح شما به روشی سالم یا ناسالم باشد، نشانه‌های اصلی یکسان هستند:

 • هنگامی که شخص می‌رود، احساس غم و اندوه فوق‌العاده‌ای می‌کنید.
 • می‌توانید به راحتی افکار یکدیگر را درک کنید.
 • این شخص شما را در سطح عمیقی می‌شناسد.
 • پیوند شما به راحتی و تقریباً بدون هیچ تلاشی توسعه یافت.
 • شما هر روز به این شخص فکر می‌کنید.
 • شما برای تصور زندگی بدون آنها تلاش می‌کنید.

مشکلاتی که با پیوندهای روحی به وجود می‌آیند

پیوندهای روحی ناسالم در مواردی ایجاد می‌شود که طرف مقابل دیگر برای شما خوب نیست. در نتیجه، شما اغلب او را در موقعیت پایان یک رابطه می‌بینید؛ البته زمانی جدایی رخ داده است، اما ارتباط اساسی همچنان (اغلب برای سال‌ها) باقی می‌ماند.

ممکن است واقعاً باور داشته باشید که بدون این شخص وضعیت بهتری دارید، اما با این وجود، بدون او احساس ضعف می‌کنید.

نشانه‌های پیوندهای روحی که ممکن است نیاز به شکستن داشته باشد، عبارتند از:

 • مشکل در حرکت به سوی یک رابطه جدید
 • رویاهای مکرر در مورد شریک سابق خود
 • بیان مداوم خاطرات قدیمی
 • تعجب از این‌که آیا می‌توان برای نجات رابطه اقدام کرد
 • حتی زمانی که ایده بدی است، وسوسه می‌شوید که با او تماس بگیرید
 • احساس می کنید بدون این شخص دیگر هیچ احساسی از خود ندارید.

در حالی که پیوند روحی باید شادی و رضایت را به همراه داشته باشد، در مواردی مانند موارد فوق، پیوند روحی شما در واقع شما را عقب نگه می‌دارد.

اما چگونه می توان از ارتباطی به این عمق عبور کرد؟

برنامه سه مرحله‌ای هنگام شکستن پیوندهای روحی

بهترین راه برای شکستن پیوندهای روحی برای همیشه این است که از یک برنامه سه مرحله‌ای پیروی کنید که به شما کمک می‌کند تا به روشی دلسوزانه و سالم پیش بروید.

هنگامی که زمان انجام این حرکت فرا رسید، این امر را در خود خواهید فهمید. گاهی اوقات، افراد نسبت به دیگران به زمان بیشتری نیاز دارند تا با تصور از دست دادن آنها کنار بیایند.

با این حال، از سوی دیگر دنیایی از فرصت‌ها و امکانات ارتباطاتی شگفت‌انگیز به میزان همان عمقی که شما پشت سر گذاشته‌اید، وجود دارد.

کشف و اقدام

اولین قدم این است که با این واقعیت کنار بیایید که همچنان این رابطۀ قدیمی را حفظ کرده و تصمیم می‌گیرید که می‌خواهید تغییری ایجاد کنید.

دلایل زیادی برای پنهان ماندن از این واقعیت وجود دارد؛ از امید پایدار به آشتی گرفته تا ترس از این‌که اگر به حوزه‌ای ناشناخته قدم بگذاریم، چه اتفاقی خواهد افتاد.

علاوه بر این، پیوندهای روحی مانند هر چیز دیگری که می‌تواند اعتیاد در ما ایجاد کند، است. می‌توانیم برای تنظیم احساسات خود به پیوندهای روحی خود یا افکار مربوط به آن پیوندها وابسته شویم و می‌توانیم بدون آن افراد احساس سرگردانی کنیم.

مرحله کشف چگونه است؟ ممکن است شامل پذیرفتن مشکلات خود نزد یک دوست یا درمانگر باشد یا شاید به طور آسان‌تر این موضوعات را در یک مجله بنویسید.

این‌ امور مسیرهای مهمی برای درک بهتر آن‌چه در شما اتفاق می‌افتد و این‌که چه احساسی دارید و به چه چیزی نیاز دارید، هستند. با این حال، برای این‌که واقعاً به شکستن پیوند روحی خود ادامه دهید، باید اقداماتی بیش از بحث ساده در مورد وضعیت انجام دهید.

اقدامات اولیه مفیدی که باید انجام دهید شامل حذف فرد از زندگی روزمره شما می‌شود؛ برای مثال، باید از پیگیری پروفایل رسانه‌های اجتماعی او اجتناب کنید و شماره او را از تلفن خود حذف کنید.

بخشش گذشته

ثانیاً، اکنون می‌دانیم که دلیل عمده‌ای که باعث می‌شود در نهایت در پیوندهای روحی قدیمی گرفتار شویم، عدم بخشش است.

به طور معمول، شما باید هم روی بخشش خود و هم روی بخشش طرف مقابل کار کنید. به این امر به عنوان راهی برای خلاص شدن از شر «بدهی‌های عاطفی» که پیوندهای روحی را زنده نگه می‌دارد فکر کنید.

برای بخشیدن گذشته، چیزهایی که هنوز از آنها عبور نکرده‌اید را بنویسید. آیا زمانی در یک بحث ظالمانه رفتار می‌کردید؟ آیا احساس می‌کنید سال‌های عمرتان را صرف کسی کرده‌اید که به شما صدمه زده است؟ یک دلیل برای بخشش هر یک از این چیزها را بنویسید.

در نهایت قطع کامل روابط روحی

در نهایت، شما باید همانند خوردن بوقلمون سرد، با از بین بردن همۀ آثار، پیوند روحی خود را قطع کنید.

به عنوان مثال، در پی نشانه‌های یادآوری این امور در خانه خود بگردید و از شر آنها خلاص شوید؛ خواه این امور هدایا، یادگاری یا عکس باشند. بدانید که این امور هر چه بیشتر در آن‌جا باشند، پیوند روحی طولانی‌تری باقی می‌ماند.

جنبۀ دیگر این فرآیند شامل کنار گذاشتن برنامه‌های احتمالی است.

یا بلیط رویدادی را که قرار بود با هم شرکت کنید، نگه داشته‌اید؟

آیا از عرصۀ دوستیابی اجتناب می‌کنید تا در صورت تمایل به بازگشت، آزاد باشید؟

طوری رفتار کنید که انگار دیگر پیوند روحی ندارید و این امر به تدریج از هم می‌پاشد.

از قانون جذب برای ایجاد روابط استفاده کنید

وقتی روابطی ایجاد می‌کنیم که آنها را از دست بدهیم، همواره دردناک است. به خصوص دشوار است اگر پیوند روحی را با کسی که واقعاً به ما احساس دیده شدن و دوست‌داشتنی شدن حداقل برای مدتی انجام داده است، رها کنیم.

با این وجود، ارواح خویشاوند واقعی دور خواهند شد و پایان آخرین رابطۀ شما نشانه آن است که شریک واقعی شما هنوز کشف نشده است. از رابطه ای که جواب نداد، چه چیزی می‌توانید بیاموزید؟ به احتمال زیاد مسائلی وجود دارد؛ برای مثال، شاید به شریکی نیاز داشته باشید که بهتر از حرفه شما حمایت کند، یا شاید به شخصی نیاز دارید که متمایزتر از شما باشد.

قانون جذب به ما می آموزد که اگر همۀ اینها را در ذهن داشته باشیم و تمام آن‌چه را که از شریک زندگی می‌خواهیم، می‌توانیم فرد مناسبی را به زندگی خود جذب کنیم.

با تجسم آنها و تأیید این‌که ما لایق عشق هستیم و هر روز برای تقویت ارتعاش خود کار می‌کنیم، در نهایت می‌توانیم عشقی را که واقعاً سزاوار آن هستیم را آشکار کنیم.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا