جملات انگیزشی کوتاه شگفت انگیز

معروف ترین جملات انگیزشی کوتاه بی نظیر که این متن های انگیزشی در زمینه های مختلف از افراد بزرگ جهانی هستند. در این مقاله 175 جمله برای شما جمع آوری کردیم که فقط 2 دقیقه ماندن در این صفحه و خواندن جملات می تواند تا 20 برابر حال شما را بهتر کند و انگیزه شما را افزایش دهد، پیشنهاد می کنیم از این جملات اسکرین بگیرید. در انتهای مقاله سایت وان جذب نیز می توانید جملات الهام بخش خود را برای ما و دیگران کامنت کنید.

جملات انگیزشی کوتاه منابع ارزشمند و الهام بخشی هستند که باعث تغییر و تحولات مثبت در باورهای ذهنی و رفتارهای افراد شده و به آن ها کمک می کند در مسیر جذب خواسته های خود، با انگیزه و اشتیاق بیشتری حرکت کنند. ما در این قسمت از سایت وان جذب به بررسی جملات انگیزشی کوتاه و شگفت انگیز در زمینه های مختلف پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

انگیزه چیست؟

قبل از هر چیزی، بد نیست تعریفی درست و علمی از انگیزه داشته باشیم. انگیزه در واقع همان فرآیندی است که باعث می شود رفتارهای هدفمند افراد آغاز شده و در مسیر مشخص هدایت و حفظ شود. انگیزه همان چیزی است که باعث می شود شما عمل کنید. حال این عمل شما می تواند نوشیدن یک لیوان آب برای کاهش تشنگی یا خواندن کتاب های قانون جذب برای کسب دانش در این زمینه و یا هر چیز دیگری باشد. در انگیزه نیروهای بیولوژیکی، عاطفی، اجتماعی و شناختی فرد به کار گرفته شده و در نهایت رفتار شخص را مشخص می کند.

در استفاده روزمره از این کلمه، اصطلاح «انگیزه» اغلب برای توصیف این که «چرا یک شخص کاری را انجام می دهد» استفاده می شود. انگیزه همانند نیروی محرکه انسان برای انجام کارها می باشد. است. از نظر روانشناسی این که چه چیزهایی در پس ماجرا وجود دارد که باعث ایجاد انگیزه در انسان می شود شامل موارد مختلفی می باشد. روانشناسان نظریه های مختلفی از انگیزش ارائه کرده اند، از جمله نظریه محرک، نظریه غریزه و نظریه انسان گرایانه (مانند سلسله مراتب نیازهای مازلو). واقعیت این است که نیروهای مختلفی وجود دارند که انگیزه های ما را حفظ و هدایت می کنند و این موارد هرچه هستند در نهایت اعمال انسان ها را شامل می شوند.

انواع انگیزه؛ درونی و بیرونی

انواع مختلف انگیزه اغلب به صورت بیرونی یا درونی توصیف می شوند:

انگیزه‌های بیرونی انگیزه‌ هایی هستند که از خارج از فرد ناشی شده و باعث انجام کارهایی با هدف کسب درآمد، کسب جایگاه اجتماعی خوب و غیره می‌ شوند.

انگیزه های درونی نیز انگیزه هایی هستند که از درون فرد ناشی شده و براساس آن، فرد یک کنش شخصی انجام می شود. حل جدول کلمات، کسب نمره قبولی در امتحان و … از جمله مواردی هستند که با انگیزه درونی انجام می شوند.

کاربردهای انگیزه

کاربردهای انگیزه

استفاده های مختلفی از انگیزه وجود دارد. این پدیده عنوان یک نیروی هدایت کننده برای همه رفتارهای انسانی عمل می کند، اما درک نحوه عملکرد و عواملی که ممکن است بر آن تأثیر بگذارد می تواند از جهات مختلفی مهم واقع شود. درک انگیزه می تواند:

  • به بهبود کارایی افراد در حین کار برای رسیدن به اهداف کمک کند.
  • به مردم کمک کند تا بجای حرف زدن و فکر کردن، اقدام کنند.
  • افراد را به انجام رفتارهای سلامت محور تشویق کند.
  • به افراد کمک کند تا از رفتارهای ناسالم یا ناسازگار مانند ریسک پذیری و اعتیاد اجتناب بورزند.
  • به افراد کمک کند تا کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشند.
  • و …

انگیزه و فرمول موفقیت

هر کسی که تا به حال هدفی داشته است (مثل اینکه بخواهد 20 کیلو وزن کم کند یا در یک مسابقه ورزشی شرکت کند) احتمالاً بلافاصله متوجه این موضوع می شود که تنها داشتن میل به انجام یک کار کافی نیست. دستیابی به چنین هدفی مستلزم توانایی استقامت در برابر موانع و استقامت برای ادامه راه علی رغم وجود مشکلات متعدد است. سه مؤلفه اصلی در انگیزه وجود دارد: برخورداری از انگیزه، داشتن پشتکار و جدیت (تمرکز).

  1. برخورداری از انگیزه به معنی تصمیم برای شروع یک رفتار مثبت می باشد. ثبت نام یک در کلاس روانشناسی به عنوان یک رفتار انگیزشی به شمار می رود.
  2. برخورداری از پشتکار و پافشاری روی هدف به معنی تلاش مداوم برای رسیدن به خواسته هاست، حتی اگر موانعی در سر راه فرد وجود داشته باشد، او باز هم باید به مسیر خود ادامه دهد. نمونه ای از تداوم را می توان در گذراندن دوره های طولانی روانشناسی به منظور کسب مدرک در این حوزه است.
  3. تمرکز و جدیت روی هدف سومین عاملی است که انگیزه را با نتیجه همراه می کند. به عنوان مثال، غیرممکن است که یک دانش آموز بدون تلاش زیاد در درس خود موفق شود، در حالی که دانش آموز دیگری که به طور منظم مطالعه می کند، در بحث ها شرکت می کند و از فرصت های تحقیقاتی خارج از کلاس استفاده می کند با نمره قبولی همراه شده و به نتیجه مطلوب دست پیدا می کند. دانش آموز اول فاقد تمرکز و قدرت است، در حالی که دومی اهداف آموزشی خود را با جدیت بیشتری دنبال می کند.

جملات انگیزشی چه کمکی به افراد می کند؟

اغلب اوقات، ما به سرعت فراموش می کنیم که زندگی ما چه هدیه ارزشمندی است. اغلب اوقات آنقدر درگیر مبارزه با مشکلات – اغلب مشکلات بی ارزش که اهمیت چندانی ندارند – در زندگی روزمره مان هستیم که قدردانی از زیبایی هایی را که از قبل در زندگی ما وجود دارد را فراموش می کنیم. خواندن چند نقل قول کوتاه و الهام بخش می تواند سبک زندگی روزمره افراد را تغییر داده و شرایطی را ایجاد کند تا این افراد بدون در نظر گرفتن برخی مشکلات و گرفتاری ها، بدون بازدهی را در زندگی روزمره و مسیر اهداف شان داشته باشند.

این نقل قول های فوق العاده خوب به شما انگیزه می دهد تا رویاهای بزرگی داشته و آن ها را دنبال کنید. همچنین این جملات باعث می شود برای هر جنبه از زندگی تان سپاسگزار خداوند متعال باشید. از این گذشته، جملات انگیرشی کوتاه شگفت انگیز به شما کمک می کنند تا دیدگاه مثبت تری نسبت به زندگی خود ایجاد کرده و به شما این اطمینان را می دهند تا بتوانید در هر کاری که می خواهید انجام دهید موفق باشید. به طور خلاصه، دسترسی به جملات الهام‌ بخش کوتاه نه تنها منبع مهمی از شادی و نشاط را برای شما فراهم می کند، بلکه در مواقع دشواری‌ و چالش‌ های بزرگ نیز چاشنی شجاعت را برای شما به همراه خواهد داشت.

بهترین جملات انگیزشی کوتاه و شگفت انگیز

خواندن جملات نقل قول کوتاه الهام بخش که از جانب مشاهیر و انسان های تاثیرگذار در تاریخ بیان شده است، می تواند در درک ماهیت زندگی و پیدا کردن مسیر موفقیت بسیار مفید باشد. مهم نیست که در زندگی احساس تان احساس سختی می کنید. شما باید سعی کنید ذهن خود را آماده حل تمام مشکلات نمایید و این اتفاق تنها با تقویت باورهای فکری تان میسر می شود. این نقل قول‌ های فوق‌ العاده این کار را انجام داده و به شما کمک می کنند ذهن بازتری داشته باشید.

دانستن جملات راهنمایی کننده خوب و الهام بخش از برخی از بزرگترین ذهن هایی که تا به حال زندگی کرده اند، روحیه شما را تقویت می کند و شما را تشویق می کند تا رویاهای خود را دنبال کنید. در ادامه می‌ توانید مجموعه ای از جملات انگیرشی کوتاه شگفت انگیز که تاثیر قابل‌ توجهی روی انگیزه افراد دارند را در اختیار داشته باشید. نکته فوق العاده جذاب در مورد این جملات انگیرشی کوتاه و شگفت انگیز این است که این جملات توسط برخی از عاقل ترین مردان و زنانی را که تا به حال روی این سیاره قدم گذاشته اند بیان شده و ترکیب آن ها با یکدیگر شما را به داشتن دیدگاه درست در مورد زندگی و هر آن چه پیرامونش است نزدیک و نزدیک تر می کند.

شاید در ابتدا تصور کنید که یافتن نقل قول های خارق العاده و الهام بخش که ارزش بسیار زیادی داشته و در نوع خود بی نظیر هستند، در شرایط عادی یک عمر طول می کشد. خوشبختانه برای شما، تیم تولید محتوای وان جذب قبلا تمام جستجوهای لازم را انجام داده و تعدادی از برترین نقل قول های الهام بخش بزرگان را جمع آوری کرده اند. در واقع، نقل قول های کوتاه الهام بخش زیادی وجود دارد که یافتن بهترین و موثرترین آن ها در شرایط عادی فوق العاده دشوار است. به همین دلیل این مجموعه ایجاد شده تا به شما عزیزان کمک کند بهترین ها را در اختیار داشته و بدون صرف وقت و هزینه به این جملات ارزشمند دسترسی داشته باشید. به بیان دیگر، جملات زیر همانند گندم هایی هستند که از بین هزاران هزار کاه جدا شده و به شما این امکان را می دهد تا بدون تلف کردن وقت خود برای خواندن نقل قول های خسته کننده، به ارزشمندترینِ آن ها دسترسی داشته باشید.

30 جمله انگیزشی کوتاه + بررسی مفهوم آن

جمله انگیزشی کوتاه

در این قسمت قصد داریم تعدادی از جملات انگیزشی زیبا و خواندنی را به همراه بررسی معنی و مفهوم آن ها به شما عزیزان معرفی نماییم. پیشنهاد می کنیم حتما مفهوم این جملات انگیزشی را نیز بخوانید و اگر از نظر شما مفهومی دیگر داشت، خوشحال می شویم که در قسمت کامنت ها برای ما ارسال کنید.

1. اسکار وایلد در مورد خود واقعی بودن

“خودت باش؛ بقیه افراد قبلا انتخاب شده اند.”

چرا باید سعی کنید از کسی کپی کنید در حالی که می توانید خودتان باشید؟ همیشه مهم است که به خاطر داشته باشید کسانی که سعی می کنند از دیگران کپی کنند هرگز به هدف خود نخواهند رسید – آن ها هرگز نمی توانند نسخه اصلی از چیزی باشند و این واقعا بد و آزار دهنده است.

2. جورج برنارد شاو در مورد خودشناسی

“زندگی یافتن خود نیست. زندگی یعنی ساختن خود.”

میلیون ها نفر برای یافتن هدف خود در زندگی تلاش می کنند. با این حال، آن ها فراموش می کنند که هدف از زندگی آن ها چیزی نیست که دیگران بتوانند به آن ها اعطا کنند. این یعنی بعید است که آن ها به طور تصادفی به هدف زندگی خود دست یافته و خیلی اتفاقی به آرزوهایشان برسند. در حقیقت چیزی که مهم و لازم می باشد این است که شما به طور فعال هدف زندگی خود را دنبال کرده و با انجام این کار آینده تان را بسازید.

3. آدری هپبورن در مورد چیزهایی که غیرممکن است

“هیچ چیز غیرممکن نیست، خود این کلمه می گوید که “من ممکن هستم!”

چیزهای زیادی وجود دارد که خیلی ها فکر می کنند غیرممکن هستند! در صورتی که واقعاً این طور نیست و تا زمانی که یک فرد شجاع نیاید و ثابت کند که دیگران اشتباه می کنند، این چیزها همچنان غیرممکن به نظر می رسند. افرادی که تفکرشان بر این مبنی است، کسانی هستند که هیچ تلاشی در زندگی خود نکرده و به حرف کسانی که تلاش کرده و غیرممکن ها را ممکن ساخته اند نیز گوش نمی دهند. اگر باور ذهنی این افراد تغییر پیدا کند، انقلاب عظیمی در زندگی شان رخ خواهد داد. متقاعد شدن این افراد باعث موفقیت تان شده و موجب می شود حرکت شان را رو به جلو ادامه دهند. به مرور زمان، وقتی فعل «می توانم» سرلوحه تمام کارهایتان شد، شما هم می توانید شروع به قدم زدن در مسیرهایی کنید که هیچ‌ کس قبلاً پا در آن ها نگذاشته است.

4. النور روزولت در مورد انجام آنچه درست است

“آن چه را که در قلب خود احساس کرده و فکر می کنید درست است انجام دهید؛ چرا که به هر حال هر کاری هم بکنید باز هم مورد انتقاد دیگران قرار خواهید گرفت.”

مردم از شما به خاطر رفتن به چپ، راست، جلو و عقب انتقاد خواهند کرد. همچنین وقتی حرکت نمی کنید از شما انتقاد خواهند کرد. وقتی متوجه می‌شوید که با هر کاری که انجام می‌ دهید مورد انتقاد دیگران قرار می گیرید، شجاعت لازم را برای انجام کاری که احساس می‌ کنید درست است به دست خواهید آورد.

5. هربرت بایارد سوپ در مورد فرمول شکست

“من نمی توانم یک فرمول مطمئن برای موفقیت به شما بدهم، اما می توانم یک فرمول برای شکست به شما ارائه کنم: سعی کنید همیشه همه را راضی کنید.”

اگر سعی می کنید همه اطرافیان تان را راضی نگه دارید، به طور خودکار پیشرفت خود را در زندگی محدود خواهید کرد.

6. آلبرت انیشتین در مورد شکست

“شما هرگز شکست نمی خورید تا زمانی که دست از تلاش بردارید.”

ممکن است گاهی شکست هایی در مسیر موفقیت شما وجود داشته باشد. اما تا زمانی که اجازه ندهید این اتفاقات شما را از پیگیری اهدافتان باز دارند، موفقیت پیش روی شما خواهد بود.

7. جرج برنارد شاو در مورد داشتن شجاعت

“شما چیزهایی را می بینید و می گویید چرا؟ اما من چیزهایی را در خواب می بینم که هرگز نبوده اند و می گویم “چرا که نه؟”

من خواب چیزهایی می بینم که شاید در واقعیت هرگز به آن ها نرسم اما با این حال اصلا تعجب نمی کنم. وقتی نوبت به دنبال کردن رویاهایتان می رسد، نگرش شما اصلی ترین چیزی است که اهمیت دارد. افراد زیادی هستند که به سادگی نمی توانند درک کنند شما چه رویایی دارید. در عین حال، کسانی هم خواهند بود که سعی می کنند شما را متقاعد سازند تا آن چه در آرزویش هستید هرگز محقق نخواهد شد. شما نباید اجازه دهید این افراد شما را از تلاش های سختی که برای تحقق رویاهایتان می کنید بازدارند.

8. مارتین لوتر کینگ جونیور در مورد نفرت

“نفرت نمی تواند نفرت را از بین ببرد: فقط عشق می تواند این کار را انجام دهد.”

هرگز نمی توان برای مبارزه با آتش از آتش استفاده کرد. از این رو نفرت داشتن نمی تواند هیچ چیز بدی را از بین ببرد و حتی ممکن است اتفاقات و پدیده های خوب زندگی تان را هم با مشکل همراه کند. پس نفرت نداشته باشید و با ابزار عشق و علاقه به اطرافیان تان، همواره در مسیر درست قرار بگیرید.

9. وینستون چرچیل در مورد موفقیت و شکست

“همان طور که موفقیت هدف نهایی نیست، شکست نیز باعث نابودی نیست: این شجاعت ادامه دادن است که مهم می باشد.”

هرگز اجازه ندهید شکست شما را از پیگیری اهدافتان باز دارد. همچنین هرگز اجازه ندهید موفقیت های اولیه شما را راضی نگه داشته و انگیزه تان را کاهش دهد. در عوض، با عزم راسخ به جلو ادامه دهید و همیشه به دنبال یافتن موفقیت های تازه باشید.

10. جان میلتون در مورد راه فکر کردن به زندگی

“ذهن یک جایگاه اختصاصی برای فرد می سازد و می تواند بهشتی را از جهنم و جهنمی را از بهشت برای فرد بسازد.”

این جمله انگیزشی زیبا از جان میلتون اهمیت باورهای ذهنی را به ما نشان می دهد. در واقع مهم نیست که در زندگی شما چه اتفاقی برایتان رخ می دهد. تنها چیزی که مهم و اساسی می باشد این است که چگونه در مورد آن چه اتفاق می افتد فکر کرده و چه تصمیم و واکنشی نسبت به آن از خود نشان می دهید. در طول زندگی ممکن است اتفاقات واقعا وحشتناک و مخربی برای شما رخ دهد. سختی این اتفاقات اصلا قابل انکار نیست اما اگر اجازه ندهید این رویدادها شما را دلسرد کنند، پیشرفت کرده و به قله های تازه ای از زندگی دست پیدا خواهید کرد.

11. لانس آرمسترانگ در مورد درد

“درد موقتی است اما شانه خالی کردن باعث می شود برای همیشه از آن چه می خواهید دور بمانید. پس رو به جلو ادامه دهید.”

موقعیت هایی در زندگی وجود دارد که در آن شرایط شما واقعاً سخت می شود. وقتی با چنین موقعیت هایی روبرو می شوید، همیشه به یاد داشته باشید که ادامه حرکت به جلو از اهمیت زیادی برخوردار است. هرگز اجازه ندهید درد موقت شما را متوقف کند. درد ممکن است بسیار آزاردهنده باشد، اما آگاهی از تسلیم شدن می تواند در طول سال ها بسیار دردناک تر شود.

12. مارک تواین در مورد مهربانی

“مهربانی زبانی است که ناشنوا می تواند بشنود و نابینا می تواند ببیند.”

در وصف مهربانی صدها جمله انگیرشی کوتاه و شگفت انگیز وجود دارد که خواندن آن ها به افراد انگیزه مضاعف می دهد. مهربانی زبان مشترک تمام موجودات هستی است و تنها مهربانی است که به خاطر افراد می ماند. پس اگر می خواهید از شرایط سخت فکری و ذهنی تان دور شده و کاری کنید اطرافیان تان با شما خوش برخورد و سازگارتر باشند، با آن ها مهربان بوده و به آن ها مهربانی کنید.

13. مایا آنجلو در مورد تغییر آن چه که دوست ندارید

“وقتی چیزی را دوست ندارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید، طرز فکر خود را در مورد آن تغییر دهید.”

هر چیزی که دوست ندارید قابل تغییر نیست. گاهی اوقات انسان در شرایطی قرار می گیرد که نمی تواند وضعیت فعلی خود را تغییر دهد. هر زمان که با چنین موقعیتی مواجه شدید، سعی کنید راه هایی برای تفکر متفاوت در مورد آن موضوع و آن وضعیت پیدا کنید. طرز فکر شما می تواند تفاوت ها را رقم بزند. تفکر شما می تواند به شما کمک کند بر چیزهایی غلبه کنید که معمولاً شما را به پایین می کشاند. اما در عوض اگر تفکرتان اشتباه باشد، شما از پیشرفت هایی که می توانستید در زندگی داشته باشید دور خواهید شد.

14. مارتین لوتر کینگ جونیور در مورد موفقیت در سختی

“فقط در تاریکی می توانید ستاره ها را ببینید.”

زندگی بارها نشان داده است که چالش‌ ها و شکست‌ ها می‌ توانند به نشان دادن بهترین افراد کمک کنند. همیشه به یاد داشته باشید که نور درونی شما هنگامی که شرایط سختی را سپری می کنید درخشان ترین حالت خود را نشان می دهد. جمله معروفی که می گویند «انسان در محدودیت ها ستاره می شود» نیز به همین معنی است و اگر شما به زندگی نامه و داستان موفقیت افراد سرشناس نگاهی بیاندازید متوجه این موضوع خواهید شد.

15. جورج الیوت در مورد شروع موفقیت

“هیچ وقت برای آن چیزی که می توانستی باشی دیر نیست.”

برای شروع و موفق شدن هیچوقت دیر نیست. این که شما نگران زمان از دست رفته خود باشید کاملا بجا و درست است اما این که با حالتی ناامیدانه دیگر اشتیاقی برای طی کردن مسیر موفقیت از خود نشان ندهید، این موضوع مشکل ساز است. جورج الیوت که یکی از نویسندگان برجسته انگلیسی می باشد نیز به این مورد اشاره مستقیم داشته است. مطمئنا اگر از ابتدای مسیر متوجه درستی آن شده و به موفقیت تان امیدوار باشید، خیلی سریع و راحت به اهداف تان خواهید رسید اما این بدین معنی نیست که اگر زمان گذشته باشد، احتمال رسیدن شما به اهداف صفر شده است. چه بسی انسان های موفقی که شروع برای کسب جایگاه فعلی خود را از سنین بالا آغاز کرده و خیلی زود به اهداف شان رسیده اند.

16. دیل کارنگی در مورد آن چه شما دارید

“این که چه چیزی دارید یا چه کسی هستید یا کجا زندگی می کنید یا چه کاری انجام می دهید شما را خوشحال یا ناراضی نمی کند. این همان چیزی است که شما در مورد آن فکر می کنید.”

آیا تعجب آور نیست که افرادی که زندگی مشابهی دارند در مورد موقعیت خود کاملاً متفاوت فکر می کنند؟ افراد زیادی هستند که هر چیزی را که می توانستند آرزو کنند در حال حاضر در اختیار خود دارند اما با این حال هنوز هم خوشحال و راضی نیستند. در عین حال، بسیاری از افراد نیز هستند که علی رغم این که چیز زیادی در اختیارشان ندارند، می توانند زندگی کامل و معناداری داشته و احساس خوشبختی و رضایت کنند. همان طور که می بینید، خوشبختی تا حد زیادی به این بستگی دارد که شما چگونه زندگی خود را درک می کنید و چگونه در مورد آن فکر می کنید.

17. مارگارت مید در مورد تغییر جهان

“هرگز شک نکنید که گروه کوچکی از شهروندان متفکر و متعهد می توانند دنیا را تغییر دهند. در واقع، این تنها چیزی است که تا به حال وجود داشته است.”

تغییر جهان و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد به معنی واقعی کلمه بسیار سخت و حتی غیرممکن است. خیلی ها فکر می کنند گروه های بزرگ و کشورهای ابرقدرت قادر به تغییر جهان هستند اما این طور نیست و حتی حکومت های بزرگ تاریخ هم نتوانستند اصول حاکم بر جهان را تغییر داده و دنیا را جای بهتری برای زندگی کنند. تنها گروهی که می توانند جهان را تغییر دهند، گروه افرادی هستند که واقعا مصمم به انجام این کار می باشند. این یعنی تا زمانی که خود شما نخواهید دنیای اطراف تان را تغییر دهید، هیچ کس قادر به انجام این کار نیست. اگر منتظر نشسته اید تا افراد دیگر به شما مژده تغییر شرایط تان را دهند، سخت در اشتباهید. شما باید همین حالا بلند شده و برای رسیدن به خواسته هایتان تلاش کنید و مصمم باشید. در این شرایط خواهید توانست به هر آن چه در ذهن تان است برسید. این نقل قول کوتاه و الهام بخش از مارگارت مید به طرز قابل توجهی دلگرم کننده است. این جمله به ما کمک می کند تا درک کنیم که گروه کوچکی از مردم تنها در صورتی که به اندازه کافی مصمم باشند می توانند بر تغییرات بزرگ در جهان تأثیر بگذارند.

18. رابرت استیونسون در مورد روزمره افراد

“روز خود را بر اساس محصولی که درو می کنید قضاوت نکنید، بلکه بر اساس دانه هایی که می کارید قضاوت کنید.”

این که انسان همواره به نتایج نگاه می کند یک گرایش ذاتی است که در آدمی وجود داشته و باعث می شود انسان ها صرفا به دنبال راضی کردن خود باشند. با این حال، با انجام این کار بیشتر بر برداشت میوه های خوش طعم تاکید می کنیم تا اطمینان از کاشت بذرهای لازم که در آینده ما را تغذیه می کند. افراد موفق کسانی هستند که وقتی روزشان تمام می شود به دانه هایی که کاشته اند فکر می کنند نه میوه هایی که برداشت کرده اند. چرا که این دانه ها هستند که در نهایت میوه های بیشتر و بیشتر را به ارمغان آورده و درخت فرد را به یک باغ بزرگ تبدیل می کند.

19. جان اف کندی در مورد تعریف بحران

“چینی ها برای نوشتن کلمه «بحران» از دو ضربه قلم استفاده می کنند و برای نوشتن کلمه «فرصت» از یک ضربه.”

با هر اتفاق منفی که در زندگی شما رخ می دهد، فرصت های جدیدی معرفی می شود. این فرصت‌ ها ممکن است همیشه در ابتدا قابل مشاهده نباشند، اما اگر شجاعت ادامه دادن را داشته باشید، در نهایت خودشان را به شما نشان خواهند داد. همچنین فرصت ها بسیار کوتاه و کمیاب هستند. این طور نیست که در زندگی شما هر روز یک فرصت ناب پیش بیاید. شما باید از تک فرصت ها برای ساختن زندگی تان استفاده کرده و آن ها را مغتنم بشمارید.

20. مهاتما گاندی در مورد تغییر جهان

“تغییری باش که دوست داری در دنیا ببینی.”

کسانی که به دنبال تغییر جهان هستند، بدون اینکه ابتدا خودشان را تغییر دهند، هیچ کاری انجام نمی دهند. تنها با تغییر خود و تبدیل شدن به تغییری که می خواهید در جهان ببینید، می توان تغییرات طولانی مدت را تحت تأثیر قرار داد. این جمله از گاندی جزو جملات انگیزشی ماندگار در تاریخ است که فوق العاده جذاب و پندآموز می باشد.

21. رالف والدو امرسون در مورد مواجهه با ترس های خود

“همیشه کاری را انجام دهید که از انجام آن می ترسید.”

از ترس های خود فرار نکنید در عوض، ترس هایتان را شناسایی کرده و سعی کنید با آن مقابله کنید. تقریباً در همه موارد، خواهید دید که ترس شما بسیار قابل تحمل تر از آنچه فکر می کردید به نظر می رسد. انسان های بزرگ کسانی هستند که ترس و نقطه ضعف هایشان را به خوبی شناسایی کرده و در صدد تقابل با آن ها برآمدند. اگر بتوانید ترس هایتان را به مرور زمان برطرف کنید، خواهید توانست زندگی شادتر و زیباتری برای خود رقم بزنید.

22. النور روزولت در مورد احساس حقارت

“هیچ کس نمی تواند بدون رضایت شما باعث شود احساس حقارت کنید.”

تاثیری که رفتارها و کنش های اجتماعی شما در تصویر ذهنی افراد دیگر نسبت به شما می گذرد باعث می شود احساس بزرگی یا حقارت کنید. در واقع هیچ کسی جز خود فرد مسئول حقارت و تصور اشتباه دیگر افراد نسبت به او نیست. اگر شما رفتارها و کنش هایتان را به شکلی ترتیب دهید که عزت و اعتماد به نفس را برایتان به همراه داشته باشد، تصویر ذهنی افراد مختلف نسبت به شما زیباتر شده و آن موقع می توانید احساس بهتری داشته باشید.

23. تئودور روزولت در مورد بهترین نوع استفاده از زندگی

“آنچه را که می توانید با آنچه را که دارید در جایی که هستید انجام دهید.”

هرگز اجازه ندهید که احساس بی اهمیتی شما را از ایجاد تاثیر مثبت در جهان باز دارد. در عوض، از آنچه دارید استفاده کرده و تا جایی که می توانید باعث تغییرات مثبت شوید. شما باید تا جایی که در توان تان است در جهان تغییرات ایجاد کنید. توان شما می تواند باعث تغییر شخص شما یا هزاران نفر دیگر باشد. مهم ابعاد قضیه نیست، مهم تغییری است که باید انجام شود.

24. مهاتما گاندی در مورد نادیده گرفته شدن و مورد تمسخر واقع شدن

“اول شما را نادیده می گیرند، بعد شما را مسخره می کنند، سپس با شما می جنگند و در نهایت شما پیروز می شوید.”

وقتی به دنبال ایجاد تغییرات خوب و پایدار در خود هستید، همیشه با مخالفت دیگران روبرو خواهید شد. این افراد هر کاری را انجام می دهند تا شما را از تحقق چشم اندازهایتان دور کنند. با این حال، اگر برای ادامه دادن به رویاهای خود شجاعت داشته باشید، در نهایت موفق خواهید شد.

25. اسکار وایلد در مورد طرز فکر افراد

“همه ما در حال جنگیدن با اتفاقات و از بین رفتن هستیم، اما برخی از ما به ستاره ها نگاه می کنیم.”

زندگی همیشه آسان و عادلانه نیست. به همین دلیل، مهم است که اجازه ندهید اتفاقاتی که در زندگی برای شما رخ می هد شما را دلسرد کند. در عوض، سعی کنید دیدگاه خوش بینانه و مثبت خود را نسبت به زندگی حفظ کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا زمانی که موانع چالش برانگیز فراوانی در مسیرتان وجود دارد، به راه خود ادامه دهید و به موفقیت و اهداف تان نزدیک و نزدیک تر شوید. داشتن اشتیاق و انگیزه به شما کمک می‌ کند تا در زمان‌ های بسیار دشوار بهترین تصمیمات را گرفته و با سرعت عالی پیش بروید.

26. مهاتما گاندی در مورد بهترین راه برای زندگی

“طوری زندگی کن که انگار قرار است فردا بمیری. طوری یاد بگیر که انگار قرار است تا ابد زنده بمانی.”

تاثیر علم و یادگیری در زندگی افراد غیر قابل انکار است. همچنین کوتاهی عمر نیست چیزی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. گاندی رهبر بزرگ هند در یکی از سخنان خود می گوید انسان ها باید به شکلی زندگی کنند که گویا فردا قرار است از دنیا بروند. این یعنی هر انسان باید قدر لحظات خود را دانسته و شاد و پرانگیزه زندگی کند. همچنین او در ادامه می گوید طوری یاد بگیر که انگار قرار است تا آخر عمر زندگی کنی. این موضوع نیز اهمیت علم و دانش در زندگی را نشان داده و به ما یادآوری می کند برای این که بتوانیم در طول زندگی مان احساس بهتری داشته باشیم، همواره باید در حال یاد گرفتن موضوعات جدید بوده و کسب علم را اولویت خود قرار دهیم.

27. کلایو بارکر در مورد شاد بودن

“هر احمقی می تواند خوشحال باشد. یک مرد با قلب واقعی لازم است تا از چیزهایی که ما را به گریه می‌اندازد زیبایی بسازد.”

این که شما زندگی خوبی داشته و به این واسطه خوشحال باشید اصلا کار سختی نیست. در واقع قدرتمندترین انسان ها کسانی هستند که وقتی در شرایط سخت و طاقت فرسا قرار دارند، زیبایی را ساخته و از زندگی شان لذت می برند. اگر می خواهید انسان ها با شنیدن نام شما تحت تاثیر قرار گرفته و شما را تحسین کنند، باید از چیزهایی که هرکسی را به گریه و سختی می اندازد زیبایی بسازید.

28. کریستوفر پائولینی در مورد زندگی در زمان حال

“در حال زندگی کنید، گذشته را به خاطر بسپارید و از آینده نترسید، زیرا وجود ندارد و هرگز نخواهد بود. فقط الان هست.”

در لحظه زندگی کن! این شعار، جمله ای است که بزرگ ترین و موفق ترین انسان های دنیا روی آن تاکید بسیاری دارند. چیزهایی که در گذشته رخ داده اند هرگز قابل بازیابی نبوده و اتفاقات آینده نیز هرگز قابل پیش بینی نیستند. اگر شما نتوانید از لحظات حال خود استفاده کنید، تمام این لحظه ها به گذشته هایی تبدیل خواهند شد که سراسر غم و اندوه هستند. از این رو حتما به لحظه حال و وضعیتی که الان دارید توجه کرد و نیم نگاهی هم به آینده داشت باشید. این کار باعث می شود هم از لحظه هایتان لذت ببرید و هم لحظه های زیباتر را در آینده بسازید.

29. هلن کلر در مورد شادی

“وقتی دری از خوشبختی بسته می شود، در دیگری باز می شود.”

خوشبختی چیزی نیست که بدست بیاورید. بلکه چیزی است که می سازید. این یعنی شما نمی توانید خوشبختی را در این دنیا جستجو نمایید. بلکه باید با تلاش و همت خود، خود را خوشبخت ساخته و اهداف تان را یکی پس از دیگری کسب نمایید. این نقل قول از هلن کلر نیز به همین موضوع اشاره کرده و به ما می گوید هرگاه در مسیر خوشبختی یک در بسته شد، در دیگری برای شما باز می شود. پس هرگز نا امید نباشید و در مسیر خواسته هایتان قدم بردارید.

30. پابلو پیکاسو در مورد تخیل

“هر چیزی که شما می توانید تصور کنید واقعی است.”

بدون شک پیکاسو یکی از شخصیت های فوق العاده تاثیرگذار در دنیای هنر می باشد. این نقاش چیره دست در یکی از سخنان خود می گوید که هر آن چه یک فرد می تواند آن را تصور کند، واقعی و راستین است. این یعنی هر چه در فکر شما پدید می آید، پتانسیل این را دارد تا روزی به واقعیت تبدیل شود. به همین خاطر هرگز نباید با نا امیدی در زندگی تان قدم برداشته و از افکار خوب و نیکو دور بمانید.

جملات انگیزشی و امیدوارکننده کوتاه

جملات انگیزشی

در این قسمت با 71 مورد از جملات انگیزشی فوق العاده زیبا و الهام بخش همراه شما عزیزان هستیم. پیشنهاد می کنیم از بین این جملات انگیزشی، هر کدام حس خوبی برای شما ایجاد کرد، فورا آن جمله انگیزشیش را یادداشت کنید و هر هفته آن را بخوانید.

1. گوتاما بودا در مورد راز سلامتی: “راز سلامتی هم برای ذهن و هم برای جسم، سوگواری برای گذشته یا نگرانی در مورد آینده نیست، بلکه این است که لحظه حال را عاقلانه و جدی زندگی کنیم.”

2. پائولو کوئیلو در مورد داشتن یک رویا: “این امکان تحقق یک رویا است که زندگی را جالب می کند.”

3. دکتر زوس در مورد رفتار مهربانانه با دیگران: “یک شخص یک شخص است، هر چقدر هم که کوچک باشد.”

4. ماریان ویلیامسون در مورد رهایی از ترس: “همانطور که از ترس خود رهایی می‌ یابیم، حضور ما به‌طور خودکار دیگران را آزاد می‌ کند.”

5. جان لنون در مورد شادی: “وقتی به مدرسه رفتم، از من پرسیدند وقتی بزرگ شدم می‌ خواهم چه کاره شوم. کلمه «خوشحال» را نوشتم. آن ها به من گفتند که تکلیف را متوجه نشدم و من به آن ها گفتم که زندگی را درک نمی کنند.”

6. استیون شباسکی در مورد عشق: “ما عشقی را می پذیریم که فکر می کنیم سزاوار آن هستیم.”

7. النور روزولت در مورد زندگی کردن: “هدف از زندگی این است که آن را زندگی کنیم، تجربه را به بهترین شکل بچشیم، مشتاقانه و بدون ترس به سراغ تجربه های جدیدتر و غنی تر برویم.”

8. فرانسیس آسیزی در مورد تاریکی در جهان: “تمام تاریکی های جهان نمی توانند نور یک شمع را خاموش کنند.”

9. ویلیام. جی. تی. میچل در مورد ماهیت چیزها: “کشتی در بندر امنیت دارد، اما کشتی ها برای این کار ساخته نشده اند.”

10. مارتین لوتر کینگ جونیور در مورد حرکت رو به جلو: “اگر نمی توانید پرواز کنید، بدوید، اگر نمی توانید بدوید، راه بروید، اگر نمی توانید راه بروید، بخیزید. هر کاری که می کنید باید به حرکت رو به جلو ادامه دهید.”

11. مایا آنجلو در مورد چیزهایی که برای شما اتفاق می افتد: “من می توانم با اتفاقاتی که برایم می افتد تغییر کنم. اما من از کاهش این اتفاقات امتناع می ورزم.”

12. دکتر زوس در هدایت زندگی در مسیر درست: “شما مغز در سر دارید. پا در کفش داری شما می توانید خود را به هر سمتی که می خواهید هدایت کنید.”

13. لئوناردو داوینچی در مورد زیبایی پرواز: “وقتی طعم پرواز را چشیدی، برای همیشه روی زمین با چشمانتان رو به آسمان راه خواهید رفت، زیرا آنجا بوده اید و همیشه آرزوی بازگشت را در آنجا خواهید داشت.”

14. مهاتما گاندی در مورد تسلیم نشدن: “وقتی ناامید می شوم، به یاد می آورم که در طول تاریخ، راه حقیقت و عشق همیشه پیروز بوده است.”

15. کالو اندوکوه کالو در مورد خود محوری: “کارهایی که برای خودت انجام می دهی با مرگ از بین می روند، اما کارهایی که برای دیگران انجام می دهی به عنوان میراث تو باقی می مانند.”

16. والت دیزنی در مورد انجام کاری که غیرممکن است: “انجام غیرممکن‌ ها به نوعی سرگرم‌ک ننده است.”

17. رابیندرانات تاگور در وصف روزهای ابری: “ابرها برای زندگی من شناور می شوند، نه برای حمل باران یا طوفان، بلکه برای افزودن رنگ به آسمان غروب من.”

18. جیم موریسون در مورد آزادی: “مهمترین نوع آزادی این است که آن چیزی باشید که واقعا هستید.”

19. رابرت فولگام در مورد تخیل و رویاها: “من معتقدم که تخیل قوی تر از دانش است. تخیل قدرتمندتر از تاریخ عمل می کند و رویاها قوی تر از واقعیت ها هستند.”

20. آبراهام لینکلن در مورد خوب و مهربان بودن: “هر چه هستی، خوب باش.”

21. مادر ترزا در مورد صلح: “صلح با یک لبخند آغاز می شود.”

22. رالف والدو امرسون در مورد آنچه درون انسان است: “آنچه پشت سر ما نهفته است و آنچه در مقابل ما نهفته است، در مقایسه با آن چه در درون ما نهفته است، مسائل کوچکی هستند.”

23. بیل کین در مورد یک هدیه گران بها: “امروز هدیه خداوند است، به همین دلیل است که ما آن را اکنون می نامیم.”

24. مایا آنجلو در مورد عذاب: “هیچ رنجی بزرگتر از تحمل یک داستان ناگفته در درون شما نیست.”

25. دالایی لاما چهاردهم در مورد شادی: “خوشبختی چیز آماده ای نیست. خوشبختی ناشی از اعمال خودتان است.”

26. مولانا در مورد ماهیت زندگی: “شما با بال به دنیا آمدید، چرا ترجیح می دهید در زندگی بخزید؟”

27. اپرا وینفری در مورد به دست آوردن خرد: “از شکستت درس بگیر.”

28. مولانا در مورد خشمگین شدن: “اگر از هر اصطکاکی (مشکلی) عصبانی می شوید، چگونه می خواهید جلا پیدا کنید؟”

29. مارتین لوتر کینگ جونیور در مورد سکوت: “زندگی ما از روزی شروع می شود که در مورد چیزهای مهم سکوت کنیم.”

30. لوید الکساندر در مورد درک واقعیت: “فانتزی به سختی فرار از واقعیت است. این راهی برای درک آن می باشد.”

31. گوردون بی. هینکلی در مورد بهتر شدن: “کمی بیشتر تلاش کن تا کمی بهتر شوی.”

32. هاروکی موراکامی در مورد درد: “درد اجتناب ناپذیر است. رنج اختیاری است.”

33. آلن ميلن در مورد دنبال کردن افراد: “شما نمی توانید در گوشه ای از جنگل منتظر بمانید تا دیگران به سمت شما بیایند. گاهی اوقات باید به آن ها مراجعه کنید.”

34. آلیس واکر در مورد قدرت انسان ها: “متداول‌ ترین روشی که مردم قدرت خود را کنار می‌ گذارند این است که فکر می‌ کنند هیچ قدرتی ندارند.”

35. ولتر در مورد مثبت دیدن چیزها: “زندگی یک کشتی شکسته است، اما ما نباید آواز خواندن در قایق های نجات را فراموش کنیم.”

36. نیکلاس اسپارکس در مورد انجام آنچه درست است: “شما باید آنچه را که برای شما مناسب است انجام دهید، حتی اگر به برخی از افرادی که دوستشان دارید آسیب برساند.”

37. الیزابت مانتگامری در مورد فردا: “آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد؟”

38. مارکوس زوساک در مورد غلبه بر مرزهای خود: “شاید همه بتوانند فراتر از توانایی خود زندگی کنند.”

39. توماس ساس در مورد بهانه: “دو چیز اشتباه هرگز باعث درستی نمی شود، اما بهانه خوبی است.”

40. رالف والدو امرسون در مورد دنبال کردن مسیر: “جایی که مسیر ممکن است به آن منتهی شود نرو، در عوض به جایی برو که مسیری وجود ندارد و ردی از خود باقی بگذار.”

41. آرتور شوپنهاور در مورد استعداد و نبوغ: “استعداد به هدفی برخورد می کند که هیچ کس دیگری نمی تواند به آن ضربه بزند. نابغه به هدفی می زند که هیچ کس دیگری نمی تواند ببیند.”

42. آبراهام لینکلن در مورد زندگی کردن: “و در نهایت، مهم تعداد سال های زندگی شما نیست، مهم زندگی شما در این سال هاست.”

43. باب مارلی در مورد آزاد کردن ذهن: “هیچ کس جز خودمان نمی تواند ذهن ما را آزاد کند.”

44. پائولو کوئیلو در مورد اهمیت افراد: “مهم نیست که او چه کاری انجام می دهد، هر فردی روی زمین نقشی اساسی در تاریخ جهان دارد. و معمولاً او آن را نمی داند.”

45. لیلیت سنتکرو در مورد قوی بودن: “قوی بودن بهتر از زیبا و بی فایده بودن است.”

46. آین رند در مورد ناامید شدن: “نگذارید قهرمان روح شما به خاطر زندگی که لیاقتش را داشتید و هرگز نتوانستید به آن برسید، در ناامیدی و تنهایی از بین برود. اگر اشتیاق و انگیزه داشته باشید، می توانید دنیایی که می‌خواستید را به دست آورید.”

47. آیزاک آسیموف در مورد انجام آن چه درست است: “هرگز اجازه نده احساس معنوی تان شما را از انجام آن چه درست است باز دارد.”

48. چیکو خاویر در مورد شروع دوباره: “اگرچه هیچ کس نمی تواند به عقب برگردد و شروعی جدید بسازد، اما هر کسی می تواند از نو شروع کرده و پایانی جدید بسازد.”

49. الکساندر دوما در مورد خوشبختی و بدبختی: “در دنیا نه خوشبختی است و نه بدبختی. فقط مقایسه یک حالت با حالت دیگر وجود دارد، نه چیزی بیشتر.”

50. فردریش نیچه در مورد زندگی و موسیقی: “بدون موسیقی زندگی اشتباه خواهد بود.”

51. ویل راجرز در مورد مسیر درست: “حتی اگر در مسیر درستی باشید، اگر همین جا بنشینید زیر گرفته خواهید شد.”

52. هاروکی موراکامی در مورد محاکمه و مصیبت: “وقتی از طوفان بیرون آمدی، هرگز همان کسی نخواهی بود که وارد طوفان شد. هدف طوفان همین است.”

53. جاناتان سویفت در مورد زندگی کامل: “جوری باش که هر روز زندگیت را زندگی کنی.”

54. لوئیس مک‌ مستر در مورد شهرت و افتخار: “شهرت چیزی است که دیگران در مورد شما می دانند. شرافت چیزی است که خودتان در مورد خودتان می دانید.”

55. آنتوان دو سنت اگزوپری در مورد زیبایی ها: “شازده کوچولو گفت: “آنچه صحرا را زیبا می کند این است که در جایی چاهی را پنهان کرده است…”

56. آدرین ریچ در مورد جنگجو بودن: “باید کسانی باشند که در میان آن ها بنشینیم و گریه کنیم و همچنان به عنوان جنگجو به حساب بیاییم.”

57. پائولو کوئلیو در مورد چیزهای اشتباه: “هیچ چیز در دنیا به طور کامل اشتباه نیست. حتی یک ساعت متوقف شده دو بار در روز درست است.”

58. ریک ریوردان در مورد زندگی به روش خود: “اگر قرار است زندگی من معنایی داشته باشد، باید خودم آن را زندگی کنم.”

59. اکهارت توله در مورد قدرت گذشته: “گذشته هیچ قدرت و برتری نسبت به لحظه حال ندارد.”

60. چارلز ام. شولز در مورد آزمایش چیزهای جدید: “اگر چند چیز را امتحان نکنی زندگی کردن چه فایده ای دارد؟”

61. سارا دسن در مورد پنهان شدن: “هر کسی می تواند پنهان شود. مواجهه با چیزهای مختلف و روبرو شدن با آن ها همان کاری که شما را قوی می کند.”

62. جورج الیوت در مورد آسان کردن زندگی برای همه: “ما برای چه زندگی می کنیم، اگر قرار نیست زندگی را برای یکدیگر آسان تر کنیم؟”

63. استیو مارابولی در مورد رها کردن: “رها کردن به این معناست که متوجه شوید برخی از افراد بخشی از تاریخ شما هستند، اما بخشی از سرنوشت شما نیستند.”

64. دالایی لاما چهاردهم در مورد اهمیت افراد: “اگر فکر می کنید آنقدر کوچک هستید که نمی توانید تفاوت ایجاد کنید، سعی کنید با یک پشه بخوابید.”

65. کرت کوبین در مورد این که خودتان باشید: “ترجیح می‌دهم به خاطر کسی که هستم مورد نفرت قرار بگیرم تا اینکه برای کسی که نیستم دوستم داشته باشند.”

66. گوستاو فلوبر در مورد خواندن: “مانند بچه‌ ها برای سرگرم کردن خود یا مثل جاه طلبان برای خواندن کتاب های متعدد و بدون اهداف آموزشی، مطالعه نکنید. بخوانید تا زندگی کنید.”

67. مایا آنجلو در مورد اعتماد به مردم: “من به افرادی که خودشان را دوست ندارند و به من می گویند دوستت دارم اعتماد ندارم.”

68. مارتین لوتر کینگ جونیور در مورد سکوت: “در پایان ما نه سخنان دشمنان، بلکه سکوت دوستانمان را به یاد خواهیم آورد.”

69. ریک ریوردن در مورد دنبال کردن خواسته قلب: “به آنچه قلبت می گوید ادامه بده وگرنه همه چیز را از دست خواهی داد.”

70. پائولو کوئیلو در مورد رسیدن به رویاهایتان: “و وقتی چیزی را می‌خواهی، تمام کائنات برای رسیدن به آن به تو کمک می‌ کنند.”

71. جان لنون در مورد رویاها: “ممکن است بگویید من یک رویاپرداز هستم، اما من تنها نیستم. امیدوارم روزی به ما بپویندی و در جهان مثل یکدیگر زندگی کنیم.”

45 جمله انگیزشی کوتاه مخصوص بیو و کپشن

جمله انگیزشی برای بیو

نقل قول ها بسیار قدرتمند هستند. در ظاهر، آن ها فقط یک دسته از کلمات هستند، اما وقتی در موردشان فکر می کنید، ایده های قدرتمندی را آشکار می کنند که با ذات و خواسته اصلی شما طنین انداز می شود. منظور این است که کسی این کلمات را به دلایلی خاص «نقل» کرده و صرفا آن ها را برای تشکیل یک جمله ساده کنار یکدیگر قرار نداده است. یکی از بزرگترین دلایلی که باعث می شود خیلی ها عاشق نقل قول ها باشند این است که برخی از این نقل قول ها به شکلی شگفت انگیز می توانند مرتبط با وضعیت کنونی زندگی شان باشند. معمولا نقل قول ها برای به خاطر سپردن بسیار ساده و آسان بوده و آن چیزی که در قلب افراد وجود دارد را منعکس می کنند.

از این گذشته، می توان گفت نقل قول ها برای بهتر شدن افراد بسیار موثر می باشد چرا که به ایجاد ذهنیت درست در آن ها کمک کرده و باعث می شود در یک زمان روی موضوعات خاصی تمرکز نمایند. بر خلاف سایر ابزارهای ادبی، نقل قول‌ ها و به‌ ویژه جملات کوتاه و شگفت انگیز این توانایی را به شما می‌ دهند تا بدون حواس‌ پرتی بیرونی، روی یک ایده خاص و ویژه تمرکز نمایید. اگر شما هم جزو کسانی هستید که مایل به استفاده از بهترین جملات انگیزشی کوتاه در بیو و کپشن اینستاگرام و تلگرام هستید، در این قسمت همراه ما باشید تا شما را با 45 جمله انگیزشی کوتاه مخصوص بیو و کپشن تلگرام و اینستاگرام آشنا کنیم. راستی! بالای این جملات انگیزشی متن انگلیسی آن را هم برای علاقمندان به انگلیسی قرار دادیم.

Love For All, Hatred For None. – Khalifatul Masih III

1. “عشق برای همه، نفرت برای هیچ‌ کس.” – خلیفة المسیح سوم

✽✽✽✽✽

Change the world by being yourself. – Amy Poehler

2. “با خودت بودن دنیا را تغییر بده.” – ایمی پولر

✽✽✽✽✽

Every moment is a fresh beginning. – T.S Eliot

3. “هر لحظه یک شروع تازه است.” – تی. اس. الیوت

✽✽✽✽✽

Never regret anything that made you smile. – Mark Twain

4. “هرگز از چیزی که باعث خندیدن تو می شود پشیمان نشو.” – مارک تواین

✽✽✽✽✽

Simplicity is the ultimate sophistication. – Leonardo da Vinci

5. “سادگی غایت پیچیدگی است.” – لئوناردو داوینچی

✽✽✽✽✽

Whatever you do, do it well. – Walt Disney

6. “هر کاری که انجام می دهید، آن را به خوبی انجام دهید.” – والت دیزنی

✽✽✽✽✽

What we think, we become. – Buddha

7. “ما آن چیزی می شویم که فکر می کنیم.” – بودا

✽✽✽✽✽

All limitations are self-imposed. – Oliver Wendell Holmes

8. “همه محدودیت ها تحمیلی هستند.” – الیور وندل هلمز

✽✽✽✽✽

Tough times never last but tough people do. – Robert H. Schiuller

9. “روزگار سخت پایدار نیست ولی انسان های سخت چرا.” – رابرت اچ. شولر

✽✽✽✽✽

Problems are not stop signs, they are guidelines. – Robert H. Schiuller

10. “مشکلات تابلوی توقف نیستند، تابلوی راهنما هستند.” – رابرت اچ. شولر

✽✽✽✽✽

One day the people that don’t even believe in you will tell everyone how they met you. – Johnny Depp

11. “یک روز افرادی که حتی شما را باور ندارند به همه خواهند گفت که چگونه شما را ملاقات کرده اند.” – جانی دپ

✽✽✽✽✽

Be alone, this is the secret of new inventions. If you are single, then ideas are born. – Nikola Tesla

12. “تنها باش، این رمز اختراعات جدید است. اگر تنها باشید، آن وقت است که ایده ها متولد می شوند.” – جملات انگیزشی #نیکولا تسلا

✽✽✽✽✽

If you tell the truth you don’t have to remember anything. – Mark Twain

13. “اگر حقیقت را بگویید لازم نیست چیزی را به خاطر بسپارید.” – مارک تواین

✽✽✽✽✽

Have enough courage to start and enough heart to finish. – Jessica N. S. Yourko

14. “شهامت کافی برای شروع و قلب کافی برای تمام کردن داشته باشید.” – جسیکا ان. اس. یورکو

✽✽✽✽✽

Hate comes from intimidation, love comes from appreciation. – Tyga

15. “نفرت از ارعاب می آید، عشق از قدردانی.” – تایگا

✽✽✽✽✽

I could agree with you but then we’d both be wrong. – Harvey Specter

16. “من می‌ توانم با شما موافق باشم، اما هر دو اشتباه می‌ کنیم.” – هاروی اسپکتر

✽✽✽✽✽

Determine your priorities and focus on them. – Eileen McDargh

17. “اولویت های خود را مشخص کنید و روی آن ها تمرکز کنید.” – آیلین مک‌ دارگ

✽✽✽✽✽

Be so good they can’t ignore you. – Steve Martin

18. “آنقدر خوب باش که نتوانند تو را نادیده بگیرند.” – استیو مارتین

✽✽✽✽✽

Dream as if you’ll live forever, live as if you’ll die today. – James Dean

19. “طوری رویا پردازی کن که انگار تا ابد زندگی می کنی، طوری زندگی کن که انگار امروز می میری.” – جیمز دین

✽✽✽✽✽

Yesterday you said tomorrow. Just do it. – Nike

20. “دیروز گفتی فردا. فقط انجامش بده.” – نایک

✽✽✽✽✽

I don’t need it to be easy, I need it to be worth it. – Lil Wayne

21. “من نیازی به آسان بودن آن ندارم، نیاز دارم که ارزشش را داشته باشد.” – لیل وین

✽✽✽✽✽

Never let your emotions overpower your intelligence. – Drake

22. “هرگز اجازه نده احساساتت بر هوشت غلبه کند.” – دریک

✽✽✽✽✽

Nothing lasts forever but at least we got these memories. – J. Cole

23. “هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست اما حداقل ما این خاطرات را داریم.” – جی کول

✽✽✽✽✽

Don’t you know your imperfections is a blessing? – Kendrick Lamar

24. “آیا نمی دانی که نقص های تو یک نعمت است؟” – کندریک لامار

✽✽✽✽✽

Reality is wrong, dreams are for real. – Tupac

25. “واقعیت اشتباه است، رویاها واقعی هستند.” – توپاک

✽✽✽✽✽

To live will be an awfully big adventure. – Peter Pan

26. “زندگی کردن یک ماجراجویی بسیار بزرگ است.” – پیتر پن

✽✽✽✽✽

Try to be a rainbow in someone’s cloud. – Maya Angelou

27. “سعی کن در ابر کسی رنگین کمان باشی.” – مایا آنجلو

✽✽✽✽✽

here is no substitute for hard work. – Thomas Edison

28. “هیچ جایگزینی برای کار سخت وجود ندارد.” – توماس ادیسون

✽✽✽✽✽

Strive for greatness. – Lebron James

29. “برای بزرگی تلاش کن.” – لبرون جیمز

✽✽✽✽✽

Wanting to be someone else is a waste of who you are. – Kurt Cobain

30. “این که بخواهی شخص دیگری باشی، هدر دادن آن چیزی است که اکنون هستی.” – کرت کوبین

✽✽✽✽✽

The time is always right to do what is right. – Martin Luther King Jr.

31. “همیشه زمان مناسب برای انجام آن چه درست است وجود دارد.” – مارتین لوتر کینگ جونیور

✽✽✽✽✽

Let the beauty of what you love be what you do. – Rumi

32. “بگذار زیبایی کاری که دوست داری همان کاری باشد که انجام می دهی.” – #مولانا جملات انگیزشی

✽✽✽✽✽

May your choices reflect your hopes, not your fears. – Nelson Mandela

33. “باشد که انتخاب های شما منعکس کننده امیدهای شما باشد نه ترس های شما.” – نلسون ماندلا

✽✽✽✽✽

A happy soul is the best shield for a cruel world. – Atticus

34. “روح شاد بهترین سپر برای یک دنیای بی رحم است.” – آتیکوس

✽✽✽✽✽

White is not always light and black is not always dark. – Habeeb Akande

35. “سفید همیشه روشن نیست و سیاه همیشه تیره نیست.” – حبیب اکنده

✽✽✽✽✽

Happiness depends upon ourselves. – Aristotle

36. “خوشحالی به خودمان بستگی دارد.” – ارسطو

✽✽✽✽✽

Turn your wounds into wisdom. – Oprah Winfrey

37. “از شکستت درس بگیر.” – اپرا وینفری

✽✽✽✽✽

Change the game, don’t let the game change you. – Macklemore

38. “شما بازی را تغییر دهید، اجازه ندهید بازی شما را تغییر دهد.” – مکلمور

✽✽✽✽✽

It hurt because it mattered. – John Green

39. “درد داشت چون مهم بود.” – جان گرین

✽✽✽✽✽

If the world was blind how many people would you impress? – Boonaa Mohammed

40. “اگر تمام انسان های دنیا کور بودند، چند نفر را تحت تاثیر خود قرار می دادید؟” – بونا محمد

✽✽✽✽✽

The true meaning of life is to plant trees, under whose shade you do not expect to sit. – Nelson Henderson

41. “معنای واقعی زندگی کاشتن درختانی است که انتظار نشستن زیر سایه آن ها را ندارید.” – نلسون هندرسون

✽✽✽✽✽

When words fail, music speaks. – Shakespeare

42. “هنگامی که کلمات شکست می خورند، موسیقی صحبت می کند.” – شکسپیر

✽✽✽✽✽

Normality is a paved road: it’s comfortable to walk but no flowers grow. – Vincent van Gogh

43. “عادی بودن یک جاده آسفالت است: راه رفتن در آن آسان است اما هیچ گلی در آن رشد نمی کند.” – ونسان ون گوگ

✽✽✽✽✽

I have nothing to lose but something to gain. – Eminem

44. “من چیزی برای از دست دادن ندارم جز چیزی برای به دست آوردن.” – جملات انگیزشی #امینم

✽✽✽✽✽

Once you choose hope, anything’s possible. – Christopher Reeve

45. “وقتی امید را انتخاب می کنید همه چیز ممکن می شود.” – کریستوفر ریو

13 جملات انگیزشی کوتاه در مورد ورزش

جمله انگیزشی برای ورزش

جملات انگیزشی در ورزش تاثیر فوق العاده ای در روحیه ورزشکاران داشته و به عنوان یک محرک برای افزایش نیروی ذهنی و فیزیکی شان به شمار می رود. یکی از دوندگان مطرح بین المللی در کتاب خاطرات خود می گفت که «به‌ عنوان یک دونده در دبیرستان، مربی‌ ام همیشه مرا آماده می‌ کرد تا به حریفانم سلام کنم و با مهربانی با آن ها رقابت کنم.

سخنان او همیشه آویزه گوش من بوده است؛ چرا که او به من آموخت چقدر مهم است که با هرکسی که با آن روبرو می شوی مهربان باشی، چه رقیب تو باشید و چه هم تیمی.» این خاطره نشان دهنده تاثیر جملات در باورهای ذهنی ورزشکار و موفقیت های فردی و تیمی است. اگر شما هم می خواهید با تعدادی از جملات انگیزشی جذاب و زیبا از ورزشکاران مطرح در رشته های مختلف آشنا شوید، ادامه این بخش را از دست ندهید.

1. “هرگز نگو هرگز! زیرا محدودیت ها، درست مثل ترس، اغلب توهم هستند.” – مایکل جردن، بسکتبالیست آمریکایی

✽✽✽✽✽

2. “اگر ذهن من بتواند آن را تصور کند و قلبم بتواند آن را باور کند – پس من می توانم به آن برسم.” – محمد علی، بوکسور آمریکایی

✽✽✽✽✽

3. “تا زمانی که اولین قدم را بردارید و به دنبال آن نروید، هرگز نمی‌ دانید چه توانایی‌ هایی دارید.” – ناتاشا هستینگز، دو و میدانی کار آمریکایی

✽✽✽✽✽

4. “ممکن است افرادی باشند که استعدادهای بیشتری نسبت به شما داشته باشند، اما هیچ بهانه ای وجود ندارد که کسی بیشتر از شما تلاش کند.” – درک جتر، بازیکن بیسبال آمریکایی

✽✽✽✽✽

5. “من واقعاً فکر می‌ کنم قهرمان ها نه با بردهایشان، بلکه با این که چگونه می‌ توانند پس از سقوط دوباره به اوج برسند، مشخص می‌ شوند.” – سرنا ویلیامز، تنیس باز آمریکایی

✽✽✽✽✽

6. “هیچ فشاری در ورزش وجود ندارد مگر این که شما آماده نباشید.” – کالین کپرنیک، مدافع تیم فوتبال آمریکایی

✽✽✽✽✽

7. “ما نمی‌ خواهیم رویاهایمان را بگوییم، می‌ خواهیم آن ها را نشان دهیم.” – کریستیانو رونالدو، بازیکن فوتبال پرتغالی

✽✽✽✽✽

8. “اگر با ترس پیش بروید، هرگز از زندگی لذت نخواهید برد. شما فقط یک فرصت دارید، پس باید از آن لذت ببرید.” – لیندسی ون، اسکی باز آمریکایی

✽✽✽✽✽

9. “تلاش؟ هیچ کس نمی تواند در مورد آن قضاوت کند زیرا تلاش بین شما و شماست.” – پل سن لوئیس ری، بازیکن فوتبال آمریکایی

✽✽✽✽✽

10. “ما به عنوان ورزشکار فراز و نشیب هایی داریم. یک ورزشکار نمی تواند روزهای بد و خوب خود را انتخاب کند.” – دینا کاستور، دونده مسافت طولانی آمریکایی

✽✽✽✽✽

11. “مهمترین چیز این است که تلاش کنید و الهام بخش مردم باشید تا بتوانند در هر کاری که می خواهند انجام دهند عالی باشند.” – کوبی برایانت، بسکتبالیست آمریکایی

✽✽✽✽✽

12. “هیچ چیز نمی تواند شما را متوقف کند و هیچ چیز نمی تواند شما را تعریف کند.” – عادل علم، کشتی گیر آمریکایی

✽✽✽✽✽

13. “دیوار ذهن شماست که با شما حقه بازی می کند. شما فقط باید بگویید، “یک قدم دیگر، من می توانم این کار را انجام دهم.” من بیشتر در خودم دارم. وقتی از حد و مرزها عبور کردی خیلی به خودت افتخار می کنی.” – کری والش، بازیکن آمریکایی والیبال ساحلی

16 جمله انگیزشی برای شروع صبح

جملات انگیزشی برای سحرخیزی

نحوه شروع صبح می تواند کل روز شما را تحت تاثیر قرار دهد. خیلی ها به دلیل مشغله کاری و موارد دیگری که ممکن است با آن روبرو شوند، صبح ها را چندان مورد پسند خود نمی دانند. چنانچه شما هم جزو این افراد هستید، بد نیست بدانید اگر یاد بگیرید که چگونه صبح خود را به درستی شروع کنید، می توانید استرس و اضطراب خود را کاهش داده و شانس تان را برای داشتن یک روز رضایت بخش و پربار به میزان قابل توجهی افزایش دهید. در این قسمت از وان جذب 19 جمله انگیزشی کوتاه و شگفت انگیز از افراد موفق و شناخته شده را برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا با مطالعه آن ها روز خود را درست شروع کرده و با نگرش مثبت، با انگیزه و الهام بخش، با بهترین اتفاقات روبرو شوید. همین الان خواندن کامل این جملات انگیزشی را شروع کنید.

1. “هر روز را به شاهکار خود تبدیل کنید.” – جان وودن

✽✽✽✽✽

2. “تخیل شما پیش نمایش شما از جاذبه های آینده زندگی تان است.” – آلبرت انیشتین

✽✽✽✽✽

3. “وقت آن رسیده که زندگی ای را شروع کنید که تصور می کردید.” – هنری جیمز

✽✽✽✽✽

4. “بهترین انتقام از زندگی، کسب موفقیت های بزرگ است.” – فرانک سیناترا

✽✽✽✽✽

5. “تفاوت بین انسان معمولی و خارق العاده، همین مقدار کمی اضافی از خوب بودن است.” – جیمی جانسون

✽✽✽✽✽

6. “تمام رویاهای ما می توانند محقق شوند. به شرطی که شجاعت دنبال کردن آن ها را داشته باشیم.” – والت دیزنی

✽✽✽✽✽

7. “همیشه یک نسخه درجه یک از خود باشید، به جای نسخه درجه دوم شخص دیگری.” – جودی گارلند

✽✽✽✽✽

8. “اگر نمی توانید کارهای بزرگ انجام دهید، کارهای کوچک را به شیوه ای عالی انجام دهید.” – ناپلئون هیل

✽✽✽✽✽

9. “زمان شما محدود است، پس آن را با زندگی دیگران هدر ندهید.” – استیو جابز

✽✽✽✽✽

10. “تنها راه انجام کار بزرگ، دوست داشتن کاری است که انجام می دهید.” – استیو جابز

✽✽✽✽✽

11. “زندگی همان چیزی است که برای شما اتفاق می افتد در حالی که شما مشغول انجام برنامه های دیگر هستید.” – جان لنون

✽✽✽✽✽

12. “روزهای سخت هرگز دوام نمی آورند، اما افراد سرسخت چرا.” – رابرت شولر

✽✽✽✽✽

13. “ممکن است در صورت شکست ناامید شوید، اما اگر تلاش نکنید محکوم به فنا هستید.” – بورلی سیلس

✽✽✽✽✽

14. “بسیاری از ما رویاهای خود را زندگی نمی کنیم زیرا در حال زندگی با ترس های خود هستیم.” – لس براون

✽✽✽✽✽

15. “محدودیت ها فقط در ذهن ما زندگی می کنند. اما اگر از تخیل خود استفاده کنیم، امکانات ما نامحدود می شود.” – جیمی پائولین

✽✽✽✽✽

16. “تا زمانی که متوقف نشوید مهم نیست چقدر آهسته پیش می روید.” – کنفوسیوس

چرا از جملات انگیزشی استفاده می کنیم؟

وقتی همه چیز سخت می شود، بسیاری از مردم برای الهام گرفتن و افزایش شور و اشتیاق خود به نقل قول های انگیزشی روی می آورند. برخی از این جملات به قدری جذاب و تاثیرگذار هستند، توسط عموم مردم استفاده شده و به نوعی به جملات رایج کوچه و بازاری تبدیل شده اند. نمونه هایی از این جملات را می توانید با کمی گشت و گذار در جامعه ببینید و بشنوید. اما به راستی از میان تمام چیزهایی که افراد مشهور و سرشناس می گویند، چه چیزی باعث می‌ شود که برخی از جملات آن ها به این شکل تاثیرگذار و قدرتمند به نظر رسیده و برای نسل‌ های مختلف به سخنان الهام بخش و ماندگار تبدیل شود؟

چرا جملات انگیزشی؟

علاوه به این که جملات انگیزشی از زبان چه کسی گفته شده، به نظر می‌ رسد جذابیتی که در ترکیب واژه‌ ها در این جملات وجود دارد، خود به عنوان معیاری برای ماندگاری این جملات در نظر گرفته می شود. جاناتان فادر، روانشناس، سخنران انگیزشی و بنیان گذار Union Square Practice می گوید بدیهی است که افرادی که تمایل دارند از نقل قول های انگیزشی استفاده کرده و از آن ها الهام بگیرند، در ذهن خود این جملات را با طنین بسیار زیباتر از جملات عادی و بی معنی خوانده و همین امر باعث تاثیرگذاری هرچه بیشتر این جملات می شود. این روانشناس مطرح می‌ گوید پیامی که در آن شخص دیگری معتقد است می‌ توانید به آن چه می‌خواهید برسید، می‌ تواند انگیزه‌ ای قوی برای تلاش بیشتر شما باشد.

اگر معلم، مربی یا رئیس شما معتقد است که شما می توانید کاری را انجام دهید، به احتمال زیاد آن را انجام خواهید داد. زمانی که شما جملات انگیزشی را می خوانید، گویا مربی تان به شما نکات مهم و اساسی که باعث موفقیت تان می شود را گوشزد می کند. فادر می‌ گوید: «این خود کارآمدی را در آن نوع گفت‌ و گویی که با خودتان دارید، ایجاد می‌ شود.» این یعنی با خواندن جملات انگیزشی، بدون این که شخص دیگری در میان باشد خودتان مربی خودتان شده و به یک خود کارآمدی فوق العاده موثر دچار می شوید. این وضعیت باعث تغییر باورهای ذهنی تان شده و قدرت شما را دو چندان می کند.

جملات انگیزشی و قانون جذب

خیلی ها با این که از جملات انگیزشی الهام بخش در زندگی شان استفاده می کنند، این احساس را دارند که هیچ نتیجه مثبتی در باورهای ذهنی شان ایجاد نشده است. اگر شما هم جزو این عزیزان هستید، بد نیست بدانید باورهای ذهنی صرفا با خواندن جملات انگیزشی و حتی عمل کردن به بخشی از آن ها میسر نمی شود. ما در قانون جذب، مسائل مختلفی را پیش روی خود می بینیم که توجه به مجموع آن ها باعث ایجاد باورهای ذهنی درست و یافتن مسیر موفقیت توسط افراد می شود. جملات انگیزشی تنها بخشی از قانون جذب هستند که فکر و ذهن شما را برای ایجاد تغییرات گسترده آماده می کنند.

اگر مایلید با نکات و ترفندهای طلایی قانون جذب بیشتر و بهتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم از «دوره آموزش جامع قانون جذب» که به صورت تخصصی توسط «تیم تحقیقاتی وان جذب» تهیه و تدارک دیده شده استفاده کنید تا نتایج دلخواه تان در زندگی حاصل شود. در این دوره به صورت تخصصی و کاملا حرفه ای به مقوله قانون جذب، قانون ارتعاش، روش های جذب خواسته و … اشاره شده و نکات عملی برای علاقمندان در نظر گرفته شده است. برای آشنایی با این دوره و کسب اطلاعات بیشتر، از لینک های موجود در سایت استفاده کنید.

تأثیر جملات انگیزشی بر مغز و زندگی افراد

خیلی ها در طول زندگی خود نقل قول ها و جملات انگیزشی زیادی را شنیده و خوانده اند. برخی ها روی دیوار اتاق یا محل کارشان این جملات را نوشته و برخی ها این جملات را در ذهن و خاطرشان حک کرده اند. علاقه به جملات انگیزشی در کسانی که از این جملات نتیجه مثبت گرفته اند به نوعی اعتیاد تبدیل شده و باعث می شود این افراد قادر به مقاومت در برابر آن ها نباشند. اگر نگاهی به شبکه های اجتماعی بیاندازید، می بینید که این رسانه ها مملو از نقل قول های انگیزشی هستند.

هر روز، سایت های مختلف، صفحات و منابع دیگر سخنان الهام بخش بزرگان را بازنشر کرده و به این شکل مخاطبان را جذب خود می کنند. روی تی شرت ها، پوسترها و بیلبوردهای تبلیغاتی، ماوس پد، لیوان، بطری آب، چتر، جا کلیدی و هرجای دیگری که فکرش را بکنید می توانید جملات انگیزشی و نقل قول ها را ببینید. گویا این جملات همه جا هستند و چون افراد را بالا برده و به ذهن ها انگیزه می دهند، خیلی هم محبوب باشند. جای تعجب نیست که بدانید بازار هدایای شخصی در پنج سال گذشته چهار برابر شده است و در حال حاضر بیش از 80 میلیارد دلار حجم نقدینگی در گردش دارد! این یعنی نقل قول نویسی و استفاده از جملات انگیزشی به یک صنعت تبدیل شده که افراد را مانند فلز به آهنربا می کشانند.

چرا نقل قول های انگیزشی ما را جذب می کند؟

با آگاهی از این موضوع، تا به حال به این فکر افتاده اید که چرا جملات انگیزشی ما را جذب می کنند و روی افراد به این شکل تأثیر می گذارند؟ چرا انسان ها اینقدر درگیر خواندن قسمت هایی از جملات روزمره بزرگان هستند؟ در جواب این پرسش ها می توان از علم و منطق استفاده کرد. در حقیقت همه ما مغزهایی داریم که به هنگام خواندن نقل قول های الهام بخش و انگیزشی روشن شده و فعال می شوند.

وقتی مغز ما تحت تأثیر قرار می گیرد، رفتار ما نیز تحت تأثیر قرار گرفته و به این شکل یک کنش مثبت در ما رخ می دهد. بیشتر افرادی که از نقل قول های انگیزشی استفاده می نمایند، کسانی هستند که نسبت به افراد عادی تلاش بیشتری کرده و در باور و درک جملات انگیزشی بسیار موفق تر از آن ها ظاهر می شوند. چرا که آن ها «خودشان انتخاب می کنند». تعریف خود انتخابی به این شکل است: «انتخاب کردن خود در مقابل انتخاب شدن: انتخاب کردن یا حذف چیزی (مانند یک گروه، فعالیت یا دسته) مطابق با شخصیت، علایق و غیره.»

برخی از افراد نقل قول های انگیزشی را می خوانند و خود را با آن کلمات شناسایی کرده و به نوعی به خودشناسی می رسند. آن ها بازتاب خود را در آن نقل قول و جملات انگیزشی می بینند. یکی از کارشناسان ارتباطات ادعا می کند تحقیقاتی را انجام داده که ثابت می کند توانایی «خود انتخابی» بیولوژیکی بوده و در فطرت انسان ها وجود دارد. چرا که ما به رهبران نگاه می کنیم و از آنها الگوبرداری می کنیم. میل به همذات پنداری با دیگران نیز یک انگیزه اولیه است. هنگامی که یک رهبر یا فرد مشهور و موفق چیزی می‌گوید، ما می‌خواهیم با آن شخص همذات پنداری کرده و خود را انتخاب کنیم تا با آن باورها متحد شویم. به همین خاطر بیشتر انسان ها شاید به طور ذاتی یک سری مسائل را متوجه شوند اما وقتی همین مسائل از زبان یک فرد مشهور یا یک پیشرو و رهبر گفته شود، تاثیر به مراتب بیشتری روی آن ها می گذارد. دلیل گرایش ذاتی انسان به جملات انگیزشی نیز همین مورد می باشد.

امیدواریم از مجموعه نقل قول‌ های کوتاه الهام‌ بخش و جملات انگیزشی بی نظیری که در این مقاله از سایت بزرگ وان جذب به آن ها پرداخته ایم لذت برده و برای داشتن زندگی بهتر از آن ها استفاده کنید. موفق و پیروز باشید.

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا