آموزش تعبیر نشانه های خواب (با 3 روش ساده)

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید خواب‌هایتان چه معنایی دارد؟ شاید شما با کابوس‌های شبانه دست و پنجه نرم می‌کنید، یا شاید هم فقط در مورد نشانه‌های تکراری که در خواب‌ هایتان می‌بینید کنجکاو هستید.

همانطور که مشخص است، خواب‌ها اغلب شامل نشانه‌هایی هستند که می‌توانند به شما در درک بهتر نیازهایتان کمک کنند.

علاوه بر این، می‌توانید از خواب‌هایتان به نفع اهداف خود استفاده کنید و از آن بهره ببرید. اگرچه اگر در تعبیر خواب مهارتی نداشته باشید، ممکن است در تعبیر آن گیج و ناامید شوید.

این مقاله به شما در درک بهتر رویاهایتان کمک می‌کند و به شما یاد می‌دهد تا چگونه بسیار شاد باشید. پس با سایت وان جذب همراه باشید.

به عنوان مثال، نحوه‌ی درک نشانه‌هایی که در خواب می بینیم را بررسی می کنیم. همین‌طوربه شما کمک می کنیم تا خواب‌های منفی را تعبیرکنید و از شرآن‌ها خلاص شوید و می‌بینیم که چطورمی‌توان این کابوس‌ها را کنترل کرد.

در نهایت، به این می‌پردازیم که چطورمی‌توان با استفاده از نشانه‌هایی که در خواب هستند، به اهدافتان برسید و با استفاده از این اطلاعات خود را بهتر بشناسید.

چند نشانه‌ی خواب های تکراری و معانی آن‌ها

ابتدا مهم است که به نشانه‌های رویا به عنوان آنچه که هستند، فکر کنید.

نشانه‌های ناخودآگاه از ذهن می آیند و تعبیربعضی ازاین نشانه‌ها، نسبتاً آسان است.

برای مثال، اگر مدام خواب می‌بینید که عملکرد ضعیفی در آینده دارید، کاملا واضح است که نگران شکست احتمالی هستید. با این حال، سایر نشانه‌های رویا برای کسانی که از قبل در مورد رویاها مطالعه نکرده‌اند، گیج کننده‌تر است.

به عنوان مثال، چند رویا هست که معمولاً اشتباه تعبیر می‌شوند.

  • تعقیب شدن: ممکن است این خواب را به درستی به معنای ترس تعبیرکنید، اما شاید تعجب کنید که بدانید دیدن چنین خوابی معمولاً به دلیل ترس از احساسات خاصی است. اغلب چنین نشانه‌هایی در خواب به معنای ترس ازعصبانیت خود یا وابستگی‌تان به دیگران است.
  • برهنه بودن در انظار عمومی: این خواب اغلب به این معناست که شما در زندگیتان، خود واقعیتان نیستید. شاید از این می‌ترسید که اگر اجازه دهید مردم خود واقعی شما را ببینند شما را طرد کنند، یا اینکه دیگر احساس نمی‌کنید که شغلتان منعکس کننده‌ی علائق یا اهداف واقعی شما است.
  • بارداری: صرف نظر از جنسیت خود، ممکن است سریع این خواب را به این صورت تعبیر کنید که آرزوی داشتن فرزند را دارید. با این حال تحقیقات نشان می دهد، که رویای بارداری بیشتر با خلاقیت یا سرمایه گذاری‌های آینده مربوط است. شما به نوعی در حال رشد و پیشرفت هستید. اکنون زمان خوبی برای تغییرات مثبت است.
  • دیر رسیدن: به همین ترتیب خواب دیر رسیدن به یک جلسه یا قرار مهم، اغلب ذهن ناخوداگاه شماست که یادآوری می‌کند برای انجام هرکاری که در زندگی می‌خواهید بکنید هرگز دیر نیست، از فرصت‌ها استفاده کنید و چیزهای جدید را امتحان کنید!
  • افتادن دندان

این رویا معمولاً در مورد احساس قدرت شماست. به ویژه اگر احساس می‌کنید ناتوان شده‌اید و قدرت خود را از دست داده‌اید، ممکن است خواب ببینید که دندان هایتان دارد می‌افتد. برای مثال، ممکن است شما در یک رابطه ی نامتعادل باشید و یا شاید رئیستان رشد شما را محدود می کند.

چرا رویاها مهم هستند

چرا باید به رویاهایتان اهمیت بدهید و بدانید که چه معنایی دارند؟

خب، همانطور که در مثال‌های بالا نشان داده شد، رویاهای ما می توانند دید تازه‌ای از احساسات، خواسته‌ها و باورهایمان به ما بدهند.

با فکر کردن درمورد این حقیقت که رویاها عمدتاً از ضمیر ناخودآگاه، بخشی از ذهن که به آسانی نمی‌توانیم به آن دسترسی پیدا کنیم، می‌آیند می توانید آن را درک کنید.

بنابراین زمانی که ذهن خودآگاه ما خواب‌هایمان را به یاد می‌آورد، دری منحصر به فرد به روی ذهن ناخوداگاه ما باز می‌شود.

ناخودآگاه ما بخشی ازما است که در قسمت دفاعی ذهن خوداگاه ما پنهان شده است. زمانی که ما بیدار هستیم ذهن ما در تحمیل محدودیت‌های کاذب به ما و پنهان کردن چیزهای ناراحت کننده مهارت دارد.

هنگامی که ما خواب هستیم، آن موانع از بین می‌روند و نشانه‌های رویای ما آن چیزی که در حقیقت است را به ما نشان می‌دهد.

این به این معنا است، که ما از طریق رویاها ممکن است متوجه شویم که از شرایط فعلی راضی نیستیم، شغلمان ما را از پا انداخته است یا وقت آن رسیده است که کاری جدی انجام دهیم.

از طرف دیگر، ممکن است متوجه شویم که می‌خواهیم از تعهد فرار نکنیم یا در زندگی خود تغییرات بزرگ (مانند تشکیل خانواده) نداشته باشیم.

در مجموع اگر به خواب‌های خود توجه داشته باشیم، می‌توانیم مسیر زندگی خود را عوض کنیم تا به آرزوهای خود برسیم.

یک دفتر مخصوص خواب‌هایتان برای نوشتن نشانه‌های رویاهای قابل توجه داشته باشید

 بنابراین، بهترین راه برای استفاده از این دانشی که خواب‌ها به ما می‌دهند، چیست؟

در این جا ثبت خواب‌ها یکی از مفیدترین روش‌ها است که به سرعت می‌تواند به یک عادت تبدیل شود.

تنها کاری که باید انجام دهید این است، که هر روز صبح پنج تا ده دقیقه وقت بگذارید و آنچه که از رویاهای خود به یاد دارید را یادداشت کنید، نگران اینکه چیز زیادی نمی‌توانید بنویسید، نباشید.

آنچه بیشتر اهمیت دارد، تصاویری است که برای شما باقی مانده، احساساتی است که برایتان باقی می مانند وموضوعاتی است که می‌توانید تشخیص دهید و احساس نکنید که حتما باید خواب‌های خود را تعبیر کنید، تنها چیزی که مهم است از بین بردن آنها است.

هفته‌ای یک با،، به دفتر مخصوص خواب‌هایتان سر بزنید و به دنبال موضوعات و نشانه‌های قابل توجه بگردید. این کار باعث می‌شود تا بدانید برای بدست آوردن مفیدترین اطلاعات از خواب‌هایتان، ابتدا باید درمورد چه چیزی تحقیق کنید.

با این ذهنیت، بیایید اکنون در نظر بگیریم اگر دفترتان پر از کابوس شود، چه کاری می‌توانید انجام دهید.

حذف رویاهای بد ضمیر ناخودآگاه

گاهی ضمیر ناخودآگاه به طور مداوم باعث دیدن خواب‌های دردناک یا استرس‌زا می‌شود. در ادامه سه تمرین خواب هست که می‌توانید با انجام آن‌ها، خواب خود را کنترل کنید.

با بررسی واقعیت، خواب‌های خود را کنترل کنید

خوب است بدانید که می‌توانید در خواب‌هایتان، واقعیت را بررسی کنید. به طور معمول، زمانی که این کار را می‌کنید هشیار می‌شوید و از خواب بیدار خواهید شد.

یکی از رایج‌ترین برسی‌هایی که انجام می‌شود در مورد جزئیات دقیق خواب است. سعی کنید که یک نوشته را بخوانید متوجه شوید که منطقی نیست یا کلمات در مقابل شما تغییر می‌کنند.

همینطور وقتی می‌خواهید دستگاه‌هایی مانند تلفن، تلویزیون، کامپیوتر و دوربین را روشن کنید، کار نمی کنند.

برای اینکه این روش‌ها را به خاطر بسپارید، باید قبل از خواب به آن‌ها فکر کنید.

به دنبال آن، قبل از خواب یک جمله‌ی تاکیدی مانند «من می دانم چه زمانی دارم خواب می بینم» را تکرار کنید.

نشانه‌هایی که در خواب خیلی تکرار می‌شوند را در دفتر مخصوص خود بنویسید

حتی اگر نمی‌توانید به طور مستقیم به خواب خود پایان بدهید یا کنترل آن را بدست بگیرید، تلاش برای فهمیدن معانی آن ها می‌تواند تعدادشان را کاهش دهد.

در نتیجه نوشتن تصاویر و موضوع‌ها و احساسات مربوط به کابوس‌هایتان ضروری است، حتی اگر انجام این کار ناخوشایند است.

باز هم، حتی فقط چند دقیقه نوشتن در دفترتان‌، می تواند تفاوت ایجاد کند.

این کار روزانه، به شما اطلاعاتی می‌دهد تا بتوانید خواب هایتان را تعبیر کنید.

و این تعبیر ابتدا باعث حل مشکلاتی که بخاطر آن خواب‌های مکرر می‌دیدید، می‌شود.

چگونه خواب‌ها و افکار منفی را رها کنیم

یادگیری رها کردن افکار منفی زمان بر است، اما تلاش‌های شما باعث می‌شود تا کابوس‌های شما پایان یابد.

یکی از مؤثرترین کارهایی که می‌توانید انجام بدهید

به چالش کشیدن فعالانه‌ی افکار منفی در زمان بیداری است.

این افکار را بررسی کنید، چرا این فکر را می‌کنید؟ آیا این صدای شخص دیگری است؟

برای مقابله با این باور چه کاری انجام می‌دهید؟ جملات تاکیدی برای بار دیگر در اینجا نقش مفیدی ایفا می‌کنند.

برخی از این جملات را به صورتی طراحی کنید که به طورفعال اهداف منفی شما را هدف قراردهند و هرروز آن‌ها را روبه روی آیینه به خود بگویید.

برای مثال می‌توانید بگویید «من ارزشمند و مستحق عشق هستم.» یا «من قوی و با اعتماد به نفس هستم و می‌توانم با هرچیزی مقابله کنم.»

چگونه از خواب‌های خود برای رسیدن به خواسته‌ها استفاده کنیم

اکنون درک بهتری از نحوه‌ی تعبیر و حتی تطبیق خواب‌های خود دارید، گام بعدی این است که چگونه از خواب‌های خود به عنوان منبعی برای موفقیت استفاده کنید.

سه مرحله هست که می‌توانید با استفاده از خواب‌هایتان، برای تاثیر گذاری و تغییر زندگی خود در زمان بیداری برای بهتر شدن، انجام دهید.

غلبه بر بلوک های ذهنی

رویاهای شما انگیزه‌ی شگفت انگیزی برای غلبه بر مقاومت در برابر تغییر است. تقریباً همه‌ی رویاهای همیشگی به نوعی نماد غیرفعال بودن است. بنابراین می‌توانید از خواب‌های خود به عنوان دعوتی برای روبه‌رو شدن با چیزهایی که از آن‌ها اجتناب کرده‌اید، استفاده کنید.

بیشتر اوقات، برای جلوگیری از تغییرات ترسناک در منطقه‌ی امن خود می‌مانیم اما رشد خود را نیز محدود می‌کنیم.

رویاهایتان ممکن است به شما بگویند که وقت آن رسیده از شهر خارج شوید، دوستان جدید پیدا کنید،شغل خود را تغییر دهید یا روی ارزشمندی خود کار کنید، به خاطرچیزهایی که می توانند به شما می آموزند باید سپاسگزار باشید.

علاوه بر این، توجه داشته باشید که چطور خود رویاهایتان با تغییر شما، تغییرمی‌کنند و به شما بازخورد ناخودآگاه در مورد پیشرفتتان می‌دهند.

ذهن خود را باز کنید و به رویاهای خود نگاه کنید

در این راهنما، ما عوامل ایجاد رویاها را بررسی کردیم.

با این حال هرچه بیشتر دنبال معنای رویاها باشید، برایتان مفیدتر است.

بنابراین اگر می‌خواهید فرایند یادگیری خود را فراتر از فقط داشتن یک دفتر مخصوص رویاها، بالا ببرید باید رویاهای خود را بیشتر تجزیه و تحلیل کنید.

یکی از راه‌هایی که می توانید این کار را انجام بدهید نوشتن رویاها است، به طور منظم آنچه که برای یادگیری نیاز دارید رابه صورت (مکتوب) خلاصه کنید.

برخی از شکل‌های روان درمانی (مانند یونگ درمانی) نیز بر یادگیری از رویاها تاکید دارد و می تواند تکمیل کننده‌ی دفتر شما باشد.

نشانه‌های رویاهای خود را به یک هدف مرتبط کنید

 رویاها فراخوانی برای اقدام هستند. برای استفاده از رویاها به عنوان منبعی برای شادی و موفقیت، باید هربار که یک رویا چیزی که می‌خواهید یا در زندگی نیاز دارید را نشان می دهد، یک برنامه‌ی عملی خاصی داشته باشید.

در ادامه مثالی از نحوه‌ی عملکرد این فرایند می‌بینید.

فرض کنید که چندبار در هفته یک خواب می‌بینید و متوجه می‌شوید چنین رویایی به معنای ترس از نوعی آسیب‌پذیری است.

بعد باید از خود بپرسید که کجا از آسیب‌پذیری می‌ترسید، شاید متوجه شوید که از درخواست دادن به یک دوره و وارد نشدن به آن می ترسید.

گام اول این است که1)چگونه شانس خود را برای وارد شدن بالا ببرید 2)اگر موفق نشدید به چه چیزهایی برای کنار آمدن با آن نیاز دارید. اکنون دو برنامه ی اقدام و پشتیبانی دارید که باعث می‌شود بدون توجه به چیزی، به راهتان ادامه دهید.

با هیپنوتیزم خود به کنترل خواب‌های خود کمک کنید

در نهایت، اگر بخواهید می‌توانید حتی بیشتر از این به رویاهای خود ادامه دهید. رویاهای هشیارانه به مهارت‌هایی که برای کنترل رویاهای خود نیاز دارید، به شما می‌گویند.به عبارت دیگر، می‌توانید آنچه را که در آنها اتفاق می‌افتد، تطبیق دادن اتفاقات یا زندگی در خیالات را تغییر دهید. شما توانایی بالایی برای یادگیری بیشتر درمورد خودتان از طریق رویای هشیار دارید.

اگر می‌خواهید از توانایی خود بهره ببرید، هیپنوتیزم خود بهترین کار برای شروع است. با ضربه زدن به ضمیر ناخودآگاه خود، همان بخش که رویاها را تولید می‌کند، خود هیپنوتیزمی تفکر دوباره را به شما می آموزد. نتیجه‌ی آن تسلط شما بر رویاهایتان است و آن‌ها را به طور مداوم آموزشی و لذت بخش‌تر میکند.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا