چگونه صبور باشیم؟ چرا صبر برای موفقیت مهم است؟

چگونه صبور باشیم؟

اغلب به ما هشدار می‌دهند که صبور باشیم و به ما گفته می‌شود که صبر یک فضیلت است. با این اوصاف، زمانی که مشتاق دیدن تغییرات بزرگ در زندگی خود هستید، نگه داشتن این پیام دشوار است.

در واقع، ممکن است گاهی برای دیدن حکمت در صبور بودن تلاش کنید. با این حال، همانطور که مشخص است، صبر یک عنصر حیاتی برای موفقیت است.

اما چرا چنین است؟ و چه کاری می‌توانید برای پرورش بهتر صبر انجام دهید، در حالی که این امر به طور طبیعی برای شما اتفاق نمی‌افتد؟ برای دریافت پاسخ این سوالات در این مقاله از سایت وان جذب همراه ما باشید.

در این راهنما برای دستیابی به موفقیت از طریق صبر، با بررسی ریشه‌های ناشکیبایی شروع می‌کنیم؛ این‌که چرا ممکن است خود را ناتوان از صبر کردن و نگرانی از گذشت زمان بیابید.

اگر می‌خواهید بیاموزید که چگونه صبور باشید، با بررسی عمیق چهار اقدام مشخصی که می‌توانید در حال حاضر انجام دهید، بحث را ادامه خواهیم داد. در نهایت، با در نظر گرفتن نقشی که صبر باید در تجلی رویاهای شما ایفا کند، مقاله را به پایان خواهیم رساند.

چرا آدم بی‌حوصله‌ای هستم؟

آیا تا به حال به شما یک فرد بی‌حوصله خطاب شده است یا به سادگی احساس می‌کنید که یک فرد بی‌حوصله هستید؟ بی‌حوصلگی به طور خلاصه به معنای عدم توانایی در انتظار است. این امر ممکن است برای یک رویداد خاص، یا یک شخص یا حتی یک تاریخ باشد.

گاهی اوقات، بی‌حوصلگی می‌تواند در شروع کاری پیش از ظاهر شدن دیگران آشکار شود؛ مانند شروع یک پروژه یا خوردن بخشی از یک وعدۀ غذایی.

بی‌حوصلگی معمولاً به نوع خاصی از احساس نیز اشاره دارد. هنگامی که شما بی‌تاب هستید، طبیعی است که بسته به فرد یا موقعیت احساس آشفتگی کنید. اما چرا برخی از ما در نهایت این‌گونه می‌شویم؟ بی‌حوصلگی از کجا می‌آید؟

شخصیت بی‌حوصله

شما می‌توانید به دلایل مختلف تبدیل به فردی بی‌حوصله شوید. به عنوان مثال، یکی از ریشه‌های رایج مدرن بی‌صبری، استفاده ما از فناوری است.

زمانی که بیشتر وقت خود را صرف کلیک کردن بین پنجره‌های مختلف لپ‌تاپ و پیمایش در فیدهای تلفن خود می‌کنیم، ممکن است دامنۀ توجه ما کم شود و ممکن است انتظار داشته باشیم که همه چیز فوراً اتفاق بیفتد.

در موارد دیگر، بی‌حوصلگی ممکن است ناشی از چیزی باشد که در دوران رشد در خانواده خود دیدید. ممکن است پیامی مانند «چرت می‌زنی، می‌بازی» دریافت کرده باشید که به این معنی است که برای موفقیت باید هر کاری را سریع انجام دهید.

حتی اگر در کودکی این پیام را دریافت نکرده‌اید، ممکن است آن را از طریق تجربیات خود به دست آورید؛ شاید شما در انجام کاری کند بودید، یا در نشان دادن چیزی آهسته بودید و این امر عواقب مخربی داشت.

از این نوع تجربه، خیلی راحت می‌توان نتیجه گرفت که باید در همه چیز عجله کنید.

کناره‌گیری و اضطراب

هنگام تفکر به دلایل ناشکیبایی، فکر کردن به این که چگونه مغز شما می‌تواند در دو نوع حلقه خاص گیر کند، نیز مفید است.

اولی شبیه چرخه اعتیاد است. اساساً، اگر برای احساس خوب به چیزی تکیه کنید، می‌توانید از کناره گیری رنج ببرید و بخواهید آن چیز سریع‌تر بازگردد.

این امر ممکن است مربوط به دسترسی به چیزی آنلاین باشد (به عنوان مثال، یک بازی، پورن، خرید، رسانه‌های اجتماعی) یا ممکن است غذا، الکل یا قمار باشد.

هر چیزی که به مغز شما دوپامین لذت می‌بخشد، می‌تواند منجر به دلگرمی شود و دلگرمی باعث می‌شود که برای لذت دیگری احساس بی‌تابی کنید.

نوع دوم چرخۀ بی‌حوصلگی بیشتر به اضطراب مربوط می‌شود. اگر نگران چیزهای خاصی هستید، می‌توانید برای اثبات اینکه همه چیز درست خواهد شد، بی‌تاب شوید.

برای مثال، وحشت در مورد سفر یکی از عزیزان می‌تواند ساعت‌ها را شبیه به روز کند، زیرا منتظر شنیدن صحبت‌های آن شخص هستید. همچنین عصبی بودن در مورد مصاحبه شغلی می‌تواند شما را تمام شب بیدار نگه دارد؛ هم از ترس و هم از این‌که می‌خواهید که مصاحبه تمام شود.

به‌علاوه، اگر احساس اضطراب می‌کنید، بدن‌تان در سطح فیزیولوژیکی نیز احساس بی‌تابی می‌کند؛ عرق می‌کنید، بی‌قرار می‌شوید و قلب‌تان تند می‌زند.

چگونه صبور باشیم؟

بنابراین، اکنون شما بر روی برخی از محرک‌های اصلی بی حوصلگی کنترل دارید و شاید تصور واضح‌تری از ظاهر آن داشته باشید. اما اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه صبور باشید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

در اینجا چهار تکنیک عملی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا از امروز این تغییر را انجام دهید. اگر به طور مداوم تمرین کنید، این امر می‌تواند به شما کمک کند که بی‌صبری خود را پشت سر بگذارید و به فردی آرام‌تر و شادتر تبدیل شوید.

لاک‌پشت باش، نه خرگوش

مَثَل لاک‌پشت و خرگوش احتمالاً جایی است که در عبارت «آهسته و پیوسته در مسابقه پیروز می‌شود» آمده است.

در این داستان، خرگوش حیوان سریع‌تری است، اما به دلیل اتلاف وقت و چرت زدن، در نهایت ضرر می‌کند. در مقابل، لاک‌پشت برای شروع عقب می‌ماند، اما به طور پیوسته به حرکت خود ادامه می‌دهد و این کار بهتر انجام می شود.

اولین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به نحوۀ اعمال این پیام در زندگی خود فکر کنید.

یکی از تمرین‌هایی که ممکن است به شما در درونی کردن این پیام کمک کند، تهیۀ فهرستی از زمان‌هایی است که عجله منجر به نتیجه منفی برای شما شده است. این امر ممکن است شامل تکالیف شلخته، مواقعی که از ظاهر خود راضی نبودید و روابطی که وارد آن شده‌اید باشد.

در مرحله بعد، فهرستی از زمان‌هایی تهیه کنید که رویکردهای ثابت به شما آنچه را که می‌خواستید، می‌رساند. مثال‌های رایج عبارتند از کاهش مداوم وزن یا بهبود تناسب اندام، مطالعه در طول سال‌ها و آشنایی با شخصی قبل از تعهد.

فقط آرام باش!

ثانیاً، زمانی که احساس بی‌حوصلگی می‌کنید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که آگاهانه سرعت خود را کاهش دهید. سعی کنید نفس‌های آهسته و عمیق را تا ده بشمارید.

از طرف دیگر، در مکانی آرام و ساکت به پیاده‌روی بروید. هیچ قانونی در مورد این‌که چه کاری باید انجام دهید وجود ندارد؛ هر چیزی که هم بدن و هم ذهن را آرام و ملایم کند، پادزهر بی‌صبری است.

برای کاهش اپیزودهای بی‌حوصلگی در آینده، سعی کنید آرامش را روزانه ایجاد کنید. این امر می‌تواند جلوی بی‌صبری را حتی قبل از بروز آن بگیرد، به طوری که در نهایت حتی مجبور نباشید برای کاهش آن تلاش کنید. به این فکر کنید که چگونه می‌توانید 30 تا 60 دقیقه در روز تصمیم بگیرید که کارهای آرام‌بخش انجام دهید.

این روش‌ها می‌توانند هر روز متفاوت باشند؛ برای مثال، یک روز ممکن است در حین خواندن کتاب جهت غوطه‌ور شدن به حمام بروید و روز دیگر ممکن است با چشمان بسته به موسیقی آرامش‌بخش گوش دهید.

مراقبۀ ذهن‌آگاهی را تمرین کنید

مدیتیشن

مراقبه ذهنی تعهد شما را به آرامش حتی بیشتر می‌کند، بنابراین یادگیری نحوه صبور بودن با ذهن‌آگاهی برای روح بسیار مهم است. همانند تکنیک‌های فوق می‌توانید از آن هم برای آرام شدن در هنگام بی تاب بودن و هم برای حفظ صبر در طول زمان استفاده کنید.

مطلب مرتبط: آرامش ذهن: 4 راهکار برای آرام‌سازی روزانه ذهن

به عنوان یک امتیاز، مطالعات نشان می‌دهد که پایبندی به تمرین تمرکز حواس طیف گسترده‌ای از مزایای از جمله زندگی عاطفی پایدارتر و پاسخ سالم‌تر به استرس را ارائه می‌دهد. اگر قبلاً مدیتیشن نکرده‌اید، نگران نباشید؛ برای کار کردن نیازی به پیچیده بودن نیست.

یکی از تمرینات ابتدایی خوب برای تقویت صبر، اسکن بدن است. چشمان خود را ببندید، نفس عمیق بکشید و هوشیاری خود را از بالای سر تا نوک انگشتان پا به سمت پایین بدن حرکت دهید.

عضلات را در هر ناحیه ای که روی آن تمرکز می‌کنید، شل کنید. شل شدن بدن خود را احساس کنید و متوجه کاهش ضربان قلب خود شوید. این امر همچنین یک تکنیک عالی برای مقابله با بی‌خوابی است، زیرا عمیقاً آرامش‌بخش است.

سپس می‌توانید انواع دیگر تمرینات مدیتیشن را امتحان کنید.

خودت را منتظر کن

چهارم، اگر می‌خواهید تا آخر عمر صبر داشته باشید، می‌توانید کارهایی انجام دهید که عملاً ذهن خود را از بی‌تابی تربیت کنید. یکی از این روش‌ها شامل به تعویق انداختن عمدی رضایت است؛ به عبارت دیگر، مجبور کردن خود جهت صبر نمودن برای چیزها.

با چیز کوچکی شروع کنید، جایی که ریسک آن کم است؛ مثلاً فقط پنج دقیقه دیگر برای قهوه منتظر بمانید، یا ده دقیقه بیشتر پیش از شروع کارهای خانه. با چیز کوچکی شروع کنید، جایی که ریسک آن کم است، مثلاً فقط پنج دقیقه دیگر برای قهوه منتظر بمانید، یا ده دقیقه بیشتر قبل از شروع کارهای خانه.

از آن زمان برای انجام کاری آرامش‌بخش استفاده کنید یا به سادگی با چشمان بسته بنشینید و نفس بکشید.

با گذشت زمان، می‌توانید کارهای بزرگ‌تری را انجام دهید و در نهایت سرعت همه کارهایی را که پیشتر عجله می‌کردید و نسبت به آن‌ها به‌شدت بی‌تاب بودید را کاهش دهید. همان‌طور که این تغییرات را انجام می‌دهید، مزایای آن را دنبال کنید.

تغییرات مثبت در سلامت روان شما چیست؟ چه تغییرات عملی در نتایج کاری که انجام می‌دهید، مشاهده می‌کنید؟ و آیا افراد زندگی‌تان به طور متفاوتی به شما پاسخ می‌دهند؟

مهارت صبر برای شروع موثر

صبر

اکنون که نحوۀ صبورتر شدن را بررسی کردیم، بیایید با فکر کردن به پیامدهای تحقق اهداف خود پایان دهیم. شاید تعجبی نداشته باشد که بفهمیم افراد صبور در نمایش بهتری هستند و افراد بی‌حوصله اغلب گزارش می‌دهند که قانون جذب برای آنها «کار نمی‌کند».

در چنین مواردی چه‌گونه است؟ یک مسئله این است که در واقعیت، تجلی زمان می‌برد و صبر کلیدی است. شما باید اهداف درست را شناسایی کنید، خود را با آن اهداف هماهنگ کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. بنابراین، یک نگرش بی‌حوصله به سادگی نگرشی غیرواقعی است.

ثانیاً و جالب‌تر، بی‌حوصلگی در وهلۀ نخست باعث می‌شود هماهنگی با رویاها و اهداف خود را برای شما سخت‌تر نماید.

هنگامی که شما بی‌حوصله هستید، تمرکز شما کاملاً روی چیزهایی است که ندارید و احساس منفی شما در مورد این است که چگونه آن چیز را ندارید. در نتیجه، شما در فرکانس پایین و فرکانسی که منفی و غیبت بیشتری را جذب می‌کند، ارتعاش می‌کنید.

شخص صبور دائماً با شکرگزاری زندگی می‌کند و می‌داند که خیر در راه است. این فرد در فرکانس بالایی از فراوانی ارتعاش می‌کند و امور مثبت‌تر و بیشتر را به زندگی خود می‌کشاند.

بنابراین، اگر وقت بگذارید و روی صبر خود کار کنید، مزایای زندگی واقعی را در توانایی خود برای رسیدن به اهدافتان خواهید دید.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا