آیا آگاهی بالاتر، کلید ثروت نامحدود است؟

حتما این ادعا را شنیده‌اید که ما تنها از بخشی از مغزمان استفاده می‌کنیم و مقدار زیادی از قدرتمان بدون استفاده می‌ماند. و اگر در سطح پایینی از آگاهی گیر کرده‌اید احتمالاً دلتان می‌خواهد از این وضعیت بیرون بیایید و به خواسته‌هایتان در زندگی برسید.

اما آیا واقعاً می‌توان به سطح بالاتری از آگاهی رسید؟ و اگر چنین است، برای این که به آن‌جا و به رویاهای‌تان برسید باید چه کاری انجام دهید؟ با مقدمه ای در مورد ارتباط بین قانون جذب و آگاهی شروع می‌کنیم.

در ادامه، به شما کمک می‌کنیم تا بفهمید برای رسیدن به بالاترین سطح آگاهی خود چه کاری باید انجام دهید و چگونه آگاهی پایینی نداشته باشید. همانطور که خواهید دید، می توانید از این سطح آگاهی برای تسلط واقعی بر قانون جذب استفاده کنید.

ما شما را راهنمایی می کنیم تا هرآنچه برای تقویت قدرت خود برای رسیدن به خواسته‌های خود نیاز داید را بدانید و درک عمیق‌تری از خود و محیط اطراف‌تان به دست آورید.

آگاهی و قانون جذب چگونه به هم مرتبط می شوند

ابتدا با بررسی ارتباط کلیدی بین آگاهی و قانون جذب شروع می کنیم.

اساساً، هرچه بیشتر ذهن خود را باز کنید و آگاهی خود را بیشتر کنید، بهتر می‌توانید به خواسته‌های خود برسید و این ادعا چند دلیل قطعی دارد.

اول از همه برای اینکه رسیدن به خواسته‌ها خوب پیش رود، به فروتنی خاصی نیاز است. دانستن آنچه نمی‌دانید مهم است. افرادی هستند که ذهن بسته‌ای دارند و نمی‌خواهند بپذیرند که قانون جذب کار می‌کند، در حالی که افرادی هم هستند که ذهن بازی دارند و به شهود خود اعتماد می کنند و از محدودیت‌های درک خود آگاه هستند.

دوم اینکه، هرچه آگاهی شما بیشتر باشد، خود را بهتر می‌شناسید و توانایی رشد بیشتری خواهید داشت. مـوانع رسیدن به خواسته‌ها اغلب شامل عزت نفس پایین و باورهای محدودکننده و مشکلات قدیمی است که تصدیق یا پردازش نشده‌اند. با تلاش برای بالا بردن آگاهی خود، تفکر و قدرتی که بر افکار خود دارید را نیز بهبود می‌بخشید. به عبارت دیگر در کنترل فرکانس و ارتعاش، بهتر می‌شوید.

حالت‌های آگاهی چه هستند؟

اکنون که یک پیش زمینه‌ای از اینکه چرا آگاهی در قانون جذب مؤثر است دارید، می‌توانیم درک بهتری از آگاهی داشته باشیم. برای اینکه نظریه‌ی آگاهی بالا معنا پیدا کند، درمورد سه حالت اصلی آگاهی: خودآگاه و نیمه‌آگاه و ناخودآگاه صحبت می‌کنیم.

این اصطلاحات از کار روانکاوی فروید آمده است، اما برای کاوش در تفکر مدرن در روانشناسی نیز مفید است. یک کوه یخ را در نظر بگیرید، بخشی که بالای سطح آب قرار دارد، آگاهی آگاهانه‌ی شماست.

درست در زیر سطح، می‌توانید قسمت نیمه‌آگاه را ببینید. سپس در قسمت عمیق‌تر با ضمیر ناخودآگاه روبه‌رو می‌شوید. همه‌ی این بخش‌ها نقش‌های مهمی ایفا می‌کنند و تاثیر زیادی بر توانایی شما برای رسیدن به ثروت ایفا می‌کنند.

آگاه

اولین حالت آگاهی، سطح کاملاً خودآگاه است، تکه‌ای از کوه یخ که در بالای سطح قرار دارد.

این بخش از ذهن، همان چیزی است که شما عادت دارید در طول روز با آن سروکار دارید.

این قسمت، شامل تمام اطلاعاتی است که درمورد خود، افراد و محیط اطرافتان به دست می‌آورید.

این بخش از ذهن‌تان از منطق استفاده می‌کند تا بین گزینه‌های مختلف حساس شود، ورودی‌های حسی را تنظیم می‌کند و دائما در دسترس است.

نیمه‌آگاه

اگر به یاد داشته باشید درست در زیر سطح دریا است.

درواقع، درست در قسمت پایینی سطح آگاهی شماست.

آنچه در این بخش از آگاهی شما قرار دارد، چیزهایی است که اگر بخواهید می‌توانید به آن توجه کنید.

این‌جا همان جایی است که خاطرات در آن قرار دارند و همچنین داده هایی که ذهن شما تصمیم می‌گیرد اضافی هستند.

ناخودآگاه

درنهایت، بخش ناخودآگاه ذهن شما حاوی چیزهایی است که به صورت روزمره نسبت به آن آگاهی ندارید.

برای مثال، خاطرات قدیمی ناخودآگاه شما که آن‌ها را سرکوب کرده‌اید یا به راحتی کنار گذاشته‌اید و همچنین نیازها و خواسته‌هایی که آگاهانه به آن فکر نمی کنید.

برخی از این چیزها ممکن است ناراحت کننده، متعارض یا چالش برانگیز باشند.

با این حال آنچه در ضمیر ناخودآگاه شماست، همچنان می تواند بر رفتار و احساسات شما تاثیر بگذارد.

بنابراین، تمرین‌هایی که به ما کمک می‌کند که به ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنیم، می‌توانند بسیار مفید باشد.

آگاهی برتر چیست؟

آگاهی برتر چیزی است که جدا از جنبه‌های خودآگاه و نیمه‌خودآگاه و ناخودآگاه ذهن شما است.این نوع آگاهی فراتر از تفکر معمولی است.

می‌توانید آن را به عنوان نوعی از «آگاهی نهایی» در نظر بگیرید. نوعی آگاهی ارتقاء یافته که خود برتر ما خواهد داشت.

هنگامی که این نوع آگاهی خود را افزایش می‌دهید، شناخت شما نسبت به خودتان و جهان باعث می‌شود در دستیابی به خواسته‌هایتان ماهر شوید و می‌توانید هرآنچه را که می‌خواهید به سمت خود بکشانید.

این نوع آگاهی عمیق‌ترین و اساسی‌ترین شکل آگاهی است که همه‌ی ما می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم، اما باید آگاهانه و در طول زمان روی تغییر آگاهی خود کار کنیم، متاسفانه بسیاری از ما به صورت پیش‌فرض روی سطح پایینی از آگاهی می‌مانیم که ما را از شکوفایی و تکامل باز می‌دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید به این موضوع بپردازیم که چه چیزی ما را در آگاهی پایین نگه می‌دارد و چگونه می‌توانیم بر این موانع غلبه کنیم. با این نگاه، می توانیم چگونگی دستیابی و حفظ آگاهی برتر را کشف کنیم.

چگونه در سطح پایینی از آگاهی گیر کنیم؟

جامعه‌ی امروزی یک شیوه‌ی تفکر بسیار فردگرایانه را ترویج می‌کند. به عبارت دیگر ما جوری تربیت شده‌ایم که خودمان را کاملاً جدا از دیگران و هرچیزی بدانیم.

ما فکر می‌کنیم که تنها هستیم و با آنچه در اطراف‌مان است ارتباطی نداریم. این تفکر ما را در سطح پایینی از آگاهی نگه می‌دارد زیرا آگاهی بالاتر ابتدا مستلزم تصدیق ارتباط متقابل ما با دیگران است.

 تعیین مرزهای بی‌فایده و تحمیل محدودیت‌ها، دوتا از مخرب‌ترین عادت‌هایی است که داریم و تا زمانی که این عادت‌ها را داشته باشیم در آگاهی پایین می‌مانیم. بیایید به هر دو این عادت‌ها نگاهی بیندازیم و ببینیم چگونه می‌شود متفاوت فکر کردن را شروع کرد.

ما مرزها را تعیین می کنیم

بعضی از این مرزها کاملاً سالم هستند، برای مثال وقتی تصمیم می‌گیرید که چه نوع روابطی می خواهید داشته باشید، مرزهای سالمی تعیین می‌کنید. به‌خصوص، وقتی ساعت 3 صبح برای شنیدن حرف‌های منفی دوستتان تلفن همراه‌تان را بر نمی‌دارید، برای حفظ رفاه خود یک مرز تعیین می‌کنید.

با این حال، انواع دیگری از مرزها هستند که ما را در آگاهی پایین نگه می‌دارند. این مرزها در بیشتر موارد  مرزهای تفکر هستند. به ویژه، زمانی که در آگاهی پایین هستیم فکر می‌کنیم که در بدن خود (یا شاید در روح و بدن خود) آغاز و پایان می‌یابیم.

در مقابل، زمانی که ما آگاهی بالایی داریم، آگاهیم که همه‌چیز در جهان از همان جهان ساخته شده‌است. دیگر معلوم نیست که ما کجا پایان می‌یابیم یا انسان های دیگر، آسمان و زمین از کجا شروع می‌شوند. به عنوان مثال آب را به عنوان یک استعاره در نظر بگیرید، وقتی یک قطره آب از آسمان می‌بارد پس از پیوستن به رودخانه دیگر قابل شناسایی نیست.

برای قرار گرفتن در آگاهی بالاتر، باید بدانیم که انرژی جهان اینگونه است، به عبارتی غیرممکن است از انرژی‌های دیگر موجود در جهان، جدا باشیم. وقتی از درون این را می‌پذیریم، احساس متفاوتی نسبت به خود خواهیم داشت. دیگر احساس تنهایی و انزوا نمی‌کنیم و به قدرت خود می‌رسیم. شناخت ما از خودمان به عنوان بخشی از مجموعه‌ی وسیع‌تری از انرژی باعث می‌شود که ببینیم چگونه می‌توانیم بر سایر بخش‌های زمین تاثیر بگذاریم.

رسیدن به خواسته‌ها ناگهان آسان‌تر و ساده‌تر به نظر می‌رسد، زیرا چیزهایی که می‌خواهیم درواقع از قبل بخشی از خودمان هستند. اکنون محدودیت‌هایی که بر ذهن خود تحمیل می‌کنیم را بررسی می‌کنیم و می‌بینیم چگونه می‌توان از محدود کردن باورهای خود جلوگیری کنیم.

ذهن ما نامحدود است

مردم می‌گویند:«هیچ چیز غیر‌ممکن نیست اگر ذهن خود را روی آن معطوف کنید» اما پذیرش این جمله برای خیلی‌ها سخت است. بسیاری از ما باورهای محدود کننده‌ای داریم که می‌گوید نمی‌توانیم به خواسته‌های‌مان برسیم یا از آن دسته از افرادی باشیم که می‌خواهیم.

وقتی این باورهای منفی ما را به خود مشغول می‌کنند و اجازه می‌دهیم در ذهن‌مان جای بگیرند در سطح پایین‌تری از آگاهی قرار می‌گیریم.

وقتی این موضوع را پذیرفتید که همه‌ی ما از یک انرژی هستیم، راحت‌تر می‌توانید بپذیرید که ذهن ما نامحدود است.

به هرحال ذهن شما و ذهن کسی که بیش از همه او را تحسین می‌کنید و قسمت‌هایی از طبیعت که آن را بسیار زیبا می‌دانید، از یک چیز ساخته شده‌است. کلید ماندن در این ذهنیت این است که وقتی باورهای محدود کننده به ذهن‌تان خطور کرد آن‌ها را فریاد بزنید، رهایشان کنید و با مثبت‌ اندیشی آن‌ها را به چالش بکشید.

آیا تغییر در آگاهی امکان پذیر است؟

البته ممکن است هنوز از اینکه بتوانید از سطح اگاهی پایین به سطح بالاتر بروید، شک داشته باشید. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید به خاطر داشته باشید این است که هیچ‌کس از شما نمی‌خواهد چیزی غیر از آن چیزی که هستید بشوید.

در عوض می‌توانید با تمام توانایی‌های خود بیایید. به عبارتی، می‌توانید آنچه واقعا هستید بشوید و تواناییʻهایی که تاکنون خفته بودند، را بیدار کنید.

بیایید به چند روش آسان برای بالا بردن آگاهی خود از امروز و اینکه چگونه می‌توانید برنامه‌ای بلند مدت برای بالابردن سطح آگاهی خود داشته باشیم، نگاهی بیندازیم.

راه‌های آسان برای بالا بردن آگاهی‌تان

اگر به دنبال راه‌های آسان و سریع برای بالا بردن آگاهی خود هستید، خبر خوب این است که تغییرات کوچک زیادی هستند که تاثیر گذارند.

اینجا تعدادی ایده برای شروع هست.

  • به مدت پنج تا ده دقیقه هر روز مدیتیشن کنید، حتی اگر به سادگی تمرینات تنفسی ساده را انجام می‌دهید.
  • به موسیقی که شما را تکان می‌دهد (به هیجان می آورد) گوش کنید.
  • بخشش واقعی را تمرین کنید، نارضایتی‌ها را رها کنید، خود را جای دیگران بگذارید و درک کنید چرا آن رفتار را انجام دادند.
  • هر هفته به یک مکان زیبا بروید و طبیعت‌گردی کنید.
  • یک فضای آرام برای تفکر کردن ایجاد کنید، جایی که بتوانید مدیتیشن کنید و یادداشت‌برداری کنید یا فقط استراحت کنید.
  • قول بدهید که یک کار کوچک مهربانانه انجام دهید.
  • یک دفتر شکرگزاری داشته باشید و هر روز سه لحظه که حس کردید ارتباط بیشتری با دنیای اطرافتان داشته‌اید را یادداشت کنید.
  • یوگا یا رقص را تمرین کنید و به طور فزاینده‌ای از حرکات بدن خود آگاه شوید.

خودآگاهی برای دستیابی به بالاترین سطح آگاهی

برای دستیابی و حفظ آگاهی بالاتر باید خودآگاه باشید. برای اینکه به صورت مداوم نسبت به افکار و اعمال و نیازهای خود آگاه‌تر شوید، باید یک دفتر یادداشت داشته باشید و نسبت به افکار و احساساتی که تجربه کردید صادق باشید.

علاوه بر این همانطور که در بالا گفته شد، مدیتیشن باعث می‌شود ارتباط بین بدن و آنچه لحظه به لحظه حس می‌کنید حفظ شود. این دو عادت باهم تنها به سی دقیقه در روز نیاز دارند. یک تغییر کاملاً پایدار در زندگی شماست.

البته در روزهای اول با چالشهایی برای این نوع خودآگاهی روبه‌رو می‌شوید. شما نظرات قدیمی و منسوخ شده‌ای درمورد اینکه چه کسی هستید و چه کسی باید باشید، خواهید داشت.

برای رسیدن به آگاهی بالاتر باید نظرات قدیمی را بررسی و آن‌ها را با نظرات صحیح جایگزین کرد. اغلب، به این معناست که ببینید خودآگاهی شما از کجا آمده است.

این کار می‌تواند دردناک باشد، به خصوص زمانی که باید به روابط اولیه‌ی دوران کودکی و عشق اولیه‌ی خود بازگردید. با این حال نتیجه‌ی آن این است که شما به عنوان فردی خودآگاه‌تر و توانمندتر ظاهر می‌شوید که دیگر از روبه‌رو شدن با همه‌ی توانایی‌های خود نمی‌ترسد و آن‌ها را می‌پذیرد.

و مهم تر از همه، این نسخه از شما برای رسیدن به خواسته‌هایتان از همیشه بهتر خواهد بود.

از مدیتیشن هدایت‌شده برای یافتن آگاهی برتر خود استفاده کنید

اکنون درک واضح‌تری از اینکه چرا مدیتیشن برای رشد شخصی و توانایی شما برای رسیدن به خواسته هایتان بسیار مهم است، دارید.

وقتی نوبت به بهبود ارتباط خود با دنیای اطراف و کمک برای هماهنگ شدن با خود واقعی‌تان می‌رسد، مدیتیشن بی‌نظیر است.

اگر مطمئن نیستید که چگونه مدیتیشن کنید نگران نباشید، راهنمای مبتدیان ما را بخوانید. هنگامی که اصول اولیه را فهمیدید، می‌توانید روی تمرینات مدیتیشن که به طور ویژه برای ارتباط با خود برتر شما، طراحی شده‌اند، تمرکز کنید.

 در اینجا استفاده از مدیتیشن هدایت‌شده بسیار مفید است، زیرا می‌تواند شما را از لایه‌های آگاهی آگاهانه‌ی خود به پایین هدایت کند تا بتوانید یاد بگیرید که چگونه به عمیق‌ترین قسمت‌های خود دسترسی پیدا کنید.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا