13 عبارت اهالی هاوایی برای تمرین و زندگی کامل‌تر

همۀ ما با تا حدودی با هاوایی آشنا هستیم، به هر حال می‌دانیم که «درود» کلمۀ دیگری برای سلام است؛ اما همان‌طور که پیداست، فهرست گفته‌های اهالی هاوایی که باید بدانید، بسیار طولانی‌تر از آن چیزی است که انتظار دارید.

هرچه بیشتر با برخی از توصیه‌های رایج زندگی در هاوایی آشنا شوید، بیشتر متوجه خواهید شد که مردم هاوایی چیزهای منحصر به فردی برای آموزش به ما دارند. پس با دسته بندی موفقیت و رشد فردی سایت وان جذب همراه باشید.

این مقاله آغازگر مسیری در مورد عبارات اساسی اهالی هاوایی است که باید بدانید.

با در نظر گرفتن ویژگی‌های خاص زبان انگلیسی هاوایی شروع می‌کنیم؛ آن‌چه به نظر می‌رسد این است که این زبان آن را به تصرف خود درآورده است، به طوری‌که هیچ زبان دیگری نمی‌تواند آن را مدیریت کند.

در مرحله بعد، سیزده جملۀ منحصر به فرد هاوایی را در مورد زندگی پیش می‌بریم و بررسی می‌کنیم که چگونه آنها می‌توانند به شما در افزایش رفاه کمک کنند. در نهایت، به طور خلاصه در مورد نحوۀ ادغام درک خود از عبارات هاوایی در مورد کار تجلی خود با قانون جذب صحبت خواهیم کرد.

سخنان اهالی هاوایی چیست؟

هاوایی به دلیل چشم‌انداز فوق‌العاده زیبا و به ویژه سواحل آرامش شهرت جهانی دارد.

با این وجود، یکی از شگفت‌انگیزترین بخش‌های هاوایی همان چیزی است که «فرهنگ آلوها» نامیده می‌شود.

فرهنگ آلوها حول محور ارزش‌های محبت، احترام و هماهنگی می‌چرخد.

این فرهنگ نه تنها به روابط افراد با یکدیگر بلکه به روابط آنها با جهان پیرامون اشاره دارد.

همان‌طور که به زودی خواهید دید، این ارزش‌ها در عبارات و توصیه‌های رایج که همۀ آنها بر گشودگی، مثبت‌اندیشی و اعتماد تأکید دارند، ثبت شده است.

اما دقیقاً چه چیزی در مورد گفته‌های اهالی هاوایی خاص است؟ چرا آن‌ها هدیه‌ای منحصر به فرد برای بیان آنچه در زندگی اهمیت دارد، دارند؟

تفاوت بین گفته‌های اهالی هاوایی چیست؟

ما قبلاً اشاره کردیم که «درود» کلمه‌ای است که برای سلام دادن به کسی و همچنین برای خداحافظی استفاده می‌شود. با این وجود، در فرهنگ آلوها، این واژه به چیزی بیش از نحوه سلام کردن در هاوایی اشاره دارد.

این اصطلاح همچنین شامل شیوه خاصی از احوال‌پرسی مردم است که هاوایی‌ها آن را با قدرت معنوی و رفاه مرتبط می‌دانند؛ به خاطر تلفظ «ها» (یا نفس) که شامل فشار دادن پیشانی و بینی به دیگران است، در حالی که هر دو نفس می‌کشند.

این امر «به اشتراک گذاشتن نفس زندگی» است و حاوی اطلاعات زیادی در مورد نحوۀ ارتباط اهالی هاوایی با یکدیگر است.

حتی این خوشامدگویی نماد عشق، درک و شفقت است و بسیار متفاوت از تمایلات غربی‌ها است که هنگام ملاقات با دیگران، فاصله‌ای احساسی را حفظ می‌کنند.

این رویکرد سلام و احوالپرسی یک شیوۀ زندگی متفکرانه و همدلانه را نشان می‌دهد و جای تعجب نیست که این گرایش‌های فرهنگی توسط زبان هاوایی نیز مثال زده شود.

سیزده جمله متفاوت اهالی هاوایی که می‌توانید در زندگی خود تمرین کنید

دشوار است که صدها نقل قول شگفت‌انگیز از هاوایی را محدود کنید، اما در اینجا سیزده مورد از بهترین گفته‌های اهالی هاوایی وجود دارد که هسته اصلی فرهنگ آلوها را در بر می‌گیرد.

هر یک شامل کلمات و معانی اهالی هاوایی است که می‌تواند به شما کمک کند یک زندگی شادتر و معتبرتر داشته باشید و در تجسم رویاهای خود مهارت بیشتری پیدا کنید.

Kulia i ka nu’u

این عبارت با مفهوم «تلاش برای رسیدن به بالاترین» به ما یادآوری می‌کند که به چیزی کمتر از خواسته‌های قلب خود بسنده نکنیم.

هر کس آرزو دارد که زندگی دلخواه خود را داشته باشد و به پتانسیل نامحدود خود اعتقاد داشته باشد.

Noho me ka hau’oli

این عبارت سادۀ «خوشحال باشید»، تأکید می‌کند که شادی یک انتخاب است.

این شما هستید که تصمیم می‌گیرید روی نکات مثبت خود، دیگران و جهان گسترده‌تر تمرکز کنید.

همان‌طور که قانون جذب می‌آموزد، کسانی که برای خوشبختی تلاش می‌کنند با گذشت زمان شادی بیشتری را جذب می‌کنند.

Ua ola loko i ke aloha

این عبارتريال یکی از بهترین شعارهای اهالی هاوایی در مورد رابطۀ ما با خودمان است؛ این عبارت به ما می‌گوید «عشق به درون زندگی می‌بخشد.»

به عبارت دیگر، اگر خودمان را دوست داشته باشیم و متعهد باشیم که در جهان حضور پر محبت داشته باشیم، رشد کرده و رشد خواهیم کرد.

در مقابل، منفی‌بافی و شک به خود ما را کوچک و گرفتار نگه می‌دارد.

`A`ohe loa i ka hana a ke aloha

با این‌که ممکن است تعجب کنید که گفته‌های باستانی هاوایی مستقیماً در زندگی مدرن صدق می‌کند، اما این عبارت به معنی «فاصلۀ نادیده گرفته شده توسط عشق» است.

این عبارات به همان اندازه که برای افرادی که در تلاش برای زنده ماندن از محدودیت‌های یک بیماری همه‌گیر هستند مفید است، تاکید می‌کنند که ارتباطات قوی حتی در بدترین شرایط نیز زنده می‌مانند.

A’ ohe pu’u ki’eki’e ke ho’a’o ‘ia e pi’i

این عبارت زیبا در هاوایی با ترجمۀ «هیچ صخره‌ای آن‌قدر بلند نیست که نتوان از آن بالا رفت»، عزم و اراده و استقامت را تشویق می‌کند.

همۀ ما منابع لازم برای مقابله با چالش‌ها را در خود داریم و اگر به درون خود نگاه کنیم اغلب در می‌یابیم که از قبل منابع لازم برای این کار را داریم.

He ‘Olina Leo Ka Ke Aloha

عبارتی که به معنی «شادی در صدای عشق است» است، جمله دیگری است که بر اهمیت نگرش محبت‌آمیز و مثبت تأکید می‌کند.

وقتی قصد تجلی خود را داشته باشید، نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید، یک تأیید مثبت کامل است که هر روز صبح با خود بگویید.

Kahuna Nui Hale Kealohalani Makua

در میان نقل‌قول‌های عشق هاوایی، این عبارت یکی از محبوب‌ترین‌ها است که به معنای «همه آن‌چه را که می‌بینید، از جمله خود را دوست داشته باشید» است، پیام اصلی این عبارت هم پیام مراقبت از خود و رویکردی گشوده به اطرافیان است.

با داشتن این نگرش، می‌توانید هر کاری را که فکر می‌کنید انجام دهید.

Ua Kuluma Ke Kanaka I Ke Aloha

این عبارت علاوه بر تشویق عشق، اغلب این ایده را تصور می‌کنند که عشق حالت اصلی ما است.

این ضرب‌المثل خاص به این معنی است: «طبیعی است که مردم رفتار محبت‌آمیز داشته باشند.» بنابراین اگر تا به حال برای ارتعاش در فرکانس بالای لازم جهت تجلی تلاش می‌کنید، سعی کنید به خود یادآوری کنید که فقط به حالت طبیعی خود برمی‌گردید.

Ua ola no i ka pane a ke aloha

این عبارت به معنی «زندگی در یک پاسخ مهربانانه وجود دارد» ما را تشویق می‌کند که دوبار در مورد ظلم فکر کنیم.

وقتی احساس می‌کنیم احساسات دیگران را جریحه‌دار می کنیم یا از آنها انتقاد می‌کنیم، باید دو بار در مورد نتایج آن فکر کنیم.

اگر در درون خود احساس کنید که در عوض مهربان هستید، اوضاع چگونه متفاوت می‌شود؟

Ku’ia kahele aka na’au ha’ahaaa

یک عبارت برانگیزاننده به این معنی که «یک شخص متواضع با دقت راه می‌رود تا به دیگران صدمه نزند»، این جمله مثال دیگری از نقل‌قول‌های الهام‌بخش اهالی هاوایی است که همدلی را تشویق می‌کند.

نه تنها باید به این فکر کنیم که چگونه مهربان باشیم، بلکه باید به این فکر کنیم که چگونه ممکن است به طور تصادفی به دیگران صدمه بزنیم و سعی کنیم از این امر جلوگیری کنیم.

A’a i ka hula ، waiho i ka maka’u i ka hale

این عبارت به معنای «جرأت رقصیدن، شرم را در خانه بگذار»، فراخوانی است تا خود واقعی خود باشید.

همیشه از زندگی لذت ببرید و با کسانی که قضاوت می‌کنند، مخالف باشید. رقص شادی بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد؛ خواه شما به معنای واقعی کلمه می‌رقصید یا به سادگی از جشن گرفتن شیوۀ اصیل خود لذت می‌برید.

`A`ohe lokomaika`i i nele i ke pâna`i

سخنان اهالی هاوایی برای یادآوری ارزش کارهای خوب ما عالی است.

این یکی به این معنی است که «هیچ نوع عملی هرگز پاداش خود را از دست نداده است» و بسیار با آموزه‌های قانون جذب مطابقت دارد. وقتی سخاوتمندانه رفتار می‌کنید، نه تنها زندگی دیگران را بهبود می‌بخشید، بلکه سخاوت را نیز به سمت خود جذب می‌کنید.

E hele me ka pu’olo

این عبارت محبوب اهالی هاوایی به این معنی است که «هر فرد، مکان یا شرایطی را بهتر از آنچه که همیشه ترک کرده‌اید، ایجاد می‌کند.»

بنابراین در کنار تلاش برای آسیب‌نرساندن، باید سعی کنیم به طور فعال خیر را انجام دهیم. هر کجا که می‌روید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید تغییرات کوچکی را ایجاد کنید که عشق و خوشبختی را ارتقا بخشد.

اتخاذ این سخنان می‌تواند خود و قدرت تجلی شما را تقویت کند.

با اتخاذ این نقل‌قول‌ها و گفته‌ها در محدودۀ خود، منابع قانون فوق‌العاده جدیدی از جذب دارید.

همۀ این عبارات درس‌های مهمی در مورد نحوۀ دیدن جهان، توانایی‌های ما و افرادی که با آنها روبرو می‌شویم را به ما می‌آموزد.

می‌توانید از این نقل‌قول‌ها و گفته‌های اهالی هاوایی برای ایجاد تابلوهای خلق و خوی تأیید یا استفاده از آنها به عنوان درخواست خاطرات استفاده کنید. با این حال، حتی فکر کردن در مورد آنها می‌تواند به قدرت تجلی شما کمک کند.

وقتی حفظ دیدگاه مثبت برای شما دشوار است، می‌توانید بارها و بارها به این نقل‌قول‌ها برگردید تا به خودتان کمک کنید مرکزیت خود را پیدا کرده و به حالت طبیعی عشق و شفقت خود متصل شوید.

منبع
thelawofattraction

تیم وان جذب

سایت وان جذب اولین و کامل ترین مرجع آموزش قانون جذب و موفقیت در ایران با آپدیت روزانه، پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال این هستید که جزء یک درصد موفق و سطح بالای جامعه باشید، مطالعه روزانه را در برنامه خود جای دهید، خواندن روزانه مقالات سایت وان جذب هم می تواند یک عادت مفید برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا